Motorola Edge 30 Ultra: Fiyat, özellikler ve bilmeniz gereken diğer her şey


2021’in sonlarında Samsung, akıllı telefonlar için türünün ilk örneği olan 200 MP kamera sensörünü tanıttı. Onu donatacak bir akıllı telefon olmadan yaklaşık bir yıl geçirdikten sonra, Motorola nihayet görevi üstlendi. 2022’nin ikinci yarısında şirket, dünya çapında Edge 30 Ultra olarak bilinen en son akıllı telefonu Motorola X30 Pro’yu piyasaya sürdü.

Motorola Edge 30 Ultra, herhangi bir akıllı telefondaki en yüksek çözünürlüklü kameraya, etkileyici bir ekrana ve en yeni amiral gemisi Snapdragon işlemciye sahip, muhtemelen şirketin bugüne kadarki en etkileyici akıllı telefonu. Bu telefon hakkında beğenilecek çok şey var ve sonunda 2022’nin en iyi Android telefonlarından biri olabilir.

Motorola Edge 30 Ultra: Fiyat ve Bulunabilirlik

Motorola Edge 30 Ultra ekran ve kameralar

(İmaj kredisi: Motorola)

Motorola, Motorola Edge 30 Ultra’yı ilk olarak 11 Ağustos’ta Çin’de piyasaya sürdü, ancak X30 Pro olarak tanıtıldı. Şirket daha sonra 8 Eylül’de Avrupa, Arjantin ve Brezilya’da kullanıma sunulmasıyla telefonu dünya çapında Edge 30 Ultra olarak piyasaya sürdü. Küresel lansmanını takip eden haftalarda Latin Amerika, Orta Doğu ve Asya’ya ulaşır. Şimdiye kadar, cihazın Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürülmesi beklenmiyor.