Moondrop Stellaris incelemesi: Bu IEM’ler kendi iyilikleri için fazla parlak


Moondrop, uygun fiyatlı hi-fi kategorisinde neredeyse kült benzeri bir takipçiye sahip ve bunu hak ediyor – marka, kulağa harika gelen değer odaklı ürünleri sürekli olarak piyasaya sürdü. Moondrop şimdi Stellaris’in piyasaya sürülmesiyle dikkatini bütçe düzlemsel IEM’lere çeviriyor ve bunu yapan tek marka değil; LETSHUOER S12 ve TinHiFi P2 Max gibi birçok değer sağlayan düzlemsel manyetik sürücülere sahip uygun fiyatlı bir IEM dalgası oldu.

Burada bile Moondrop, HiFiGo’dan sadece 109$’a satın alınabilen Stellaris ile rakiplerinin önüne geçmeyi başardı. IEM’lerin 14,5 mm düzlemsel sürücüye ve bu kategoride gördüğüm en iyi kablolardan birine sahip olduğunu düşündüğünüzde bu müthiş bir değer.

Moondrop Stellaris incelemesi

(İmaj kredisi: Harish Jonnalagadda / Android Central)

Tasarımla başlayalım, çünkü bu Stellaris’in en önemli özelliği. Stellaris, Moondrop’un yüce standartlarına göre bile muhteşem görünüyor; IEM’ler, kulaklıkların yüzeyine ışık vurduğunda parıldayan yanardöner desenli zengin mavi bir kaplamaya sahip. Yüz plakası, altın rengine boyanmış yıldızlar ve güneş ile çekici bir tasarıma kavuşuyor ve Stellaris, rakiplerine karşı oldukça sıyrılıyor.

Moondrop Stellaris incelemesi

(İmaj kredisi: Harish Jonnalagadda / Android Central)

Bununla birlikte, bunlar kullandığım en büyük ve en ağır IEM’ler arasında, her bir kabuk 14g ağırlığında – bu, büyük pillere sahip en iyi kablosuz kulaklıklardan çok daha büyük. Ağırlık metal kasaya kadar iniyor ve bu, burada sağlam bir dayanıklılık elde ettiğiniz anlamına gelse de, özellikle rahat değiller. Dış kulağıma oturan büyük yuva sayesinde tam oturamıyordu ve IEM’ler uzun süre kullanıldığında yorgunluğa neden oluyordu.

Moondrop Stellaris incelemesi

(İmaj kredisi: Harish Jonnalagadda / Android Central)

Tüm Moondrop ürünlerinde olduğu gibi, kutuda üç farklı boyutta köpük ve silikon kulak uçları da dahil olmak üzere iyi bir aksesuar seçimi alırsınız. Ayrıca paketle birlikte sağlam bir kasa verilir ve kutuda sağlanan 2 pimli kablo 3,5 mm’lik bir fişle biter ve IEM’lerle aynı mavi ve altın rengi tasarımı izler – hoş bir dokunuş.