Mobil cihazlarda Facebook artık fiziksel bir güvenlik anahtarı aracılığıyla 2FA kimlik doğrulamasını destekliyor


Facebook, kullanıcıların Bluetooth tabanlı bir güvenlik anahtarı ayarlayabileceklerini veya USB bağlantı noktasına takılı olanı kullanabileceklerini söylüyor.


Facebook, fiziksel güvenlik anahtarları için destek ekleyerek sosyal medya platformunu mobil cihazlarda kullanmanın güvenlik yönünü artırıyor. Bugün başlamak, dünya çapındaki kullanıcılar artık iki faktörlü kimlik doğrulama etkinleştirildiğinde kimliklerini doğrulamak için ikinci güvenlik katmanı olarak bir fiziksel güvenlik anahtarı ayarlayabilir. Yeni güvenlik özelliği artık Facebook kullanıcıları için hem Android hem de iOS’ta yayında.


Sosyal medya devi, kullanıcıların şunları yapabileceğini söylüyor: Bluetooth tabanlı bir güvenlik anahtarı ayarlayabilir veya USB bağlantı noktasına takılı olanı kullanabilirler. telefonlarında veya tabletlerinde. Facebook hesabının güvenliği konusunda paranoyak olan ve hesabın kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilebileceğinden endişe duyan biriyseniz, kesinlikle bir güvenlik anahtarına yatırım yapmalısınız.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Neden bir güvenlik anahtarı almalısınız?

android usb güvenlik anahtarı facebook

Şu anda Facebook’ta 2 faktörlü kimlik doğrulama, ilk adımda şifrenizi girmenizi ve ardından kayıtlı cep numaranıza SMS ile gönderilen kodu girmenizi istiyor. Alternatif olarak, bir kimlik doğrulama uygulaması da kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, bir SMS ile ele geçirilme şansı vardır. Fiziksel bir güvenlik anahtarı her zaman elinizin altındadır ve bunlar fark edilmeden anahtarlık olarak kullanılabilecek veya cebinize konabilecek kadar küçüktür.

DAHA FAZLA OKUYUN: Facebook, Grupları daha güvenli ve daha az toksik hale getirmek için daha sert adımlar atıyor

Mobil cihazlarda Facebook için bir güvenlik anahtarı nasıl kurulur?

  1. Facebook uygulamasını (veya mobilde web sitesini) açın, Ayarlar bölümünü açın ve Güvenlik ve Giriş Ayarlarına gidin.
  2. ‘İki faktörlü kimlik doğrulama kullan’ seçeneğini bulmak için aşağı kaydırın ve Düzenle düğmesine tıklayın. Bu aşamada, oturum açma kimlik bilgilerinizi girmeniz istenebilir.
  3. Bundan sonra, Güvenlik Anahtarı’na gidin ve Kurulum’a tıklayın.

Pocketnow bu güvenlik anahtarlarını önerir

yubico yubikey 5ci

Yubico Yubikey 5ci

Fiziksel güvenlik anahtarlarının yararlarına ikna oldunuz, ancak nereye bakacağınızı bilmiyor musunuz? Seni koruyarak gidiyoruz. Listemizin başında, Hem USB Type-C hem de Lightning bağlantı noktasına sahip Yubico YubiKey 5Ci güvenlik anahtarı, bu da onu hem Android cihazlarla hem de iPhone’larla kullanabileceğiniz anlamına gelir. Çoklu protokol desteği (FIDO2, FIDO U2F, Yubico OTP, OATH-TOTP, OATH-HOTP, vb.) sunar ve PC ve Mac’lerin yanı sıra mobil cihazlarda da çalışır.

Yubico YubiKey 5Ci’yi Amazon’da görüntüleyin

Sıradaki, tek bir USB Type-C bağlantı noktasına sahip olan ve Yubico’nun istediğinin neredeyse üçte birine mal olan U2F ve FIDO2 sertifikalı Solo güvenlik anahtarıdır. Diğer bir harika seçenek de FIDO ve U2F onaylı Bluetooth tabanlı FEITIAN MultiPass K16 Güvenlik Anahtarıdır ve Yubico alternatifinin yarısı kadar maliyetlidir.

Amazon’da Solo USB -C Güvenlik Anahtarını Görüntüleyin

FEITIAN MultiPass K16 Güvenlik Anahtarını Amazon’da Görüntüleyin