Microsoft’un Android telefonlar için ‘Your Phone’ PC uygulaması büyük bir yükseltme aldı, artık ‘Phone Link’ olarak adlandırılıyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Microsoft, Telefonunuz uygulaması için büyük bir yenileme duyurdu.
  • Uygulama artık “Phone Link” olarak adlandırılıyor ve yeni bir görsel kullanıcı arayüzü, sekmeli gezinme ve bildirimlere odaklanılarak yeniden tasarlanıyor.
  • Telefon arkadaşı uygulaması, daha önce Galaxy cihazları gibi telefonlara özel olan “Windows’a Bağlantı” olarak yeniden adlandırılıyor.

Microsoft, Android telefonları Windows PC’lere bağlayan Telefonunuz uygulaması için büyük bir yeniden tasarım başlattı. Uygulama yeni bir görünüme ve nihayet yeni bir isme kavuşuyor ve artık “Phone Link” olarak adlandırılacak.

Hoş geldiniz adı değişikliğinin yanı sıra, yeni Phone Link Kullanıcı Arayüzü, Microsoft’un “önceden bildirimler getirdiğini” söylediği yenilenmiş bir görsel deneyim sunuyor. PC uygulamasında, daha önce mesajlar, fotoğraflar ve uygulamalar için yan gezinme paneline ev sahipliği yapan bir alan olan doğrudan telefonunuzun durum ve hızlı ayar geçişlerinin altında bir bildirim paneli bulacaksınız. Artık bu işlevlere uygulamanın üst kısmındaki yeni yerleşimlerinden erişilebilir.

Bildirimler söz konusu olduğunda, yeni kalıcı yerleşim, Android telefonlarınızdan senkronize edilen bildirimleri daha da iyi görmenizi sağlar. Örneğin, yan panel simge durumuna küçültüldüğünde, bir dizi uygulama simgesi sayesinde bildirimlerinizin görsel bir temsiline sahip olmaya devam edersiniz, böylece herhangi bir anda hangi uygulamaların sizi bilgilendirdiğini bilirsiniz. Ve bildirimlere tıklamak size satır içi yanıt verme veya uygulamayı masaüstünüzde açma seçeneği sunar (desteklenen Android telefonlar için).

Microsoft Phone Link uygulaması

(İmaj kredisi: Microsoft)

Büyük yenilemeye ek olarak, Windows 11’deki kullanıcılar “yeni Windows 11 işletim sisteminde yerel bir uygulama deneyimi sunmak için” daha da büyük bir yenileme alacaklar. Buna yuvarlatılmış köşeler, yeni ikonografi ve güncellenmiş bir renk paleti dahildir.