Microsoft Surface Duo’nuz 2021’in sonuna kadar Android 11’i alabilir


Görünüşe göre orijinal Microsoft Surface Duo nihayet bu yıl Android 11’i alabilir


Çoğumuz Android 12’nin gelişini görmeye hazırlanırken, Microsoft Surface Duo’nun orijinal sürümünü alacak kadar cesur olanlar hala Android 10 deneyimini yaşıyor. Ama endişelenme. Gelen son bilgiler, Microsoft’un 2021 yılı sona ermeden bu cihazları Android 11’in güncel sürümüne yükseltmek için çalıştığını iddia ediyor.


Orijinal Microsoft Surface Duo, Android 11’in gelişinden sadece iki gün sonra Android 10 ile piyasaya sürüldü, bence bu pek de akıllıca bir hareket değildi. Durum ne olursa olsun, şu anda dördüncü beta sürümünde olan Android 12’nin son sürümünü beklediğimiz için Surface Duo hala Android 10’a takılı kaldı. Ancak iyi haberlerimiz var, resmi lansmanından bir yıldan daha kısa bir süre sonra Microsoft, The Verge’e Surface Duo için güncellemeler sağlama taahhüdünü sürdürdüğünü söyledi. Ayrıca şirket, bu cihazı bu yıl bitmeden Android 11’e güncellemek için çalıştığını da belirtmişti.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Microsoft’un sözcüsü, Surface Duo için Android 11 güncellemesi için olası bir çıkış tarihini açıklamadığından, şimdi ile 2021’in sonu arasında birkaç ay var. Yakın zamanda duyurulan Surface Duo 2, kutudan Android 11 ile çıkacak, ancak bu cihazların Android 12’yi ne zaman alacağını merak ediyorum.

Microsoft çevrimiçi mağazasında 1.500 ABD doları karşılığında yeni bir Microsoft Surface Duo 2 ön siparişi verebileceğinizi unutmayın. Bununla birlikte, Amazon.com’da 489 $ gibi düşük bir fiyata hala mevcut olan orijinal Surface Duo’ya da göz atabilirsiniz. Bu, 256 GB depolama alanına sahip AT&T kilitli bir varyanttır veya 128 GB seçeneğini 439 $ karşılığında alabilirsiniz. Kilitlenmemiş bir varyant istiyorsanız, size biraz daha pahalıya mal olacak. Yine de, piyasadaki diğer birkaç daha iyi katlanabilir seçeneğin maliyeti o kadar yüksek olmadığında, bunun sizin için en iyi cihaz olup olmadığını görmek için Surface Duo’nun dayanıklılık testini izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Kaynak Verge