Microsoft Surface Duo 2 teknik özellikleri, kıyaslama tarafından ima edildi


Görünüşe göre Microsoft’un yeni nesil Surface Duo’su hemen köşede.


Microsoft’un geçen yılki katlanabilir halefi Microsoft Surface Duo 2’yi bu yıl duyurması bekleniyor. Üçlü kamera kurulumuna sahip Surface Duo 2’nin görüntüleri çoktan sızdırıldı, ancak bugün popüler sızıntı yapan Slashleaks, Geekbench sayesinde yaklaşan katlanabilir akıllı telefonun bazı özelliklerini tespit etti.


İddia edilen kıyaslamaya göre Surface Duo 2, önceki nesle kıyasla daha güçlü özelliklere sahip olacak. Qualcomm’un en yeni Snapdragon 888 yonga setinde çalışacak. 1.80 GHz’de çalışan dört CPU çekirdeği, 2.42 GHz’de çalışan üç CPU çekirdeği ve 2.84 GHz’de çalışan bir ana çekirdeğe sahip olacak. Snapdragon 888 sayesinde, Adreno 660 GPU’ya sahip olacak.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Geekbench puanları, diğer amiral gemisi akıllı telefonlarla aynı performansı sunacağını ima ediyor. Katlanabilir, tek çekirdekli testte 1071 ve çok çekirdekli testte 3166 puan aldı. Geekbench kıyaslamasına göre, Duo 2 teknik özellikleri sızdırıldı, akıllı telefon Android 11’de çalışmaya devam edecek, ancak Microsoft’un mevcut olduğunda Android 12’ye güncellemesi bekleniyor. Bu özelliklerin dışında Geekbench testi, akıllı telefonun 8 GB RAM’e sahip olacağını ortaya koyuyor.

Geçen ay, söylentiye konu olan cihazın bir videosu YouTube’da yayınlandı. Surface Duo 2’nin buzlu cam arkasını ve üçlü kamera kurulumunu gösterdi. Ancak, arkadaki yeni ve devasa kamera tümseği dışında, Microsoft Surface Duo 2 selefiyle aynı görünüyor, bu da selefi kadar kırılgan olabileceği anlamına geliyor. En azından Duo 2, üst düzey Android amiral gemileriyle aynı özelliklere sahip olacak.

Microsoft Surface Duo 2’den beklentileriniz nelerdir? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!