Microsoft Edge, tıpkı Chrome’un 4 haftalık döngüsü gibi güncellemeleri daha sık alacak


Microsoft Edge için 4 haftalık güncelleme döngüsü, 23 Eylül 2021 haftasında kararlı kanal üzerinden yayınlanacak olan v94 ile başlıyor.


Bu haftanın başlarında Google, Chrome için 6 haftalık güncelleme döngüsünden uzaklaştığını ve şimdi 4 haftalık bir güncelleme sıklığına geçtiğini duyurdu. Değişiklik, kullanıcıların yeni özellikleri daha hızlı deneyimlemelerini ve yeni bir şey deneyimlemek için daha fazla beklemek zorunda kalmamalarını sağlamak için yapıldı. Kuyu, Microsoft Edge artık Chrome’un izinden gidiyor ve artık 4 haftalık bir güncelleme döngüsüne geçiyor ilave olarak. Yeni Edge, Chrome ile aynı Chromium motorunu temel aldığından bu hareket şaşırtıcı değil; Google muadili ile aynı hızda yeni temel özellikler eklenebilir.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Ortalama kullanıcılar için 4 haftalık güncelleme döngüsü, Kurumsal müşteriler için isteğe bağlı 8 haftalık döngü

Ve tıpkı Google gibi Microsoft da Edge güncellemelerinin 8 hafta sonra yayınlandığını gören genişletilmiş bir güncelleme döngüsü seçeneği sunacak. Bu, bu güncellemelere uyum sağlamak için daha fazla zaman gerektiren bilgi işlem altyapısına veya her zaman bir internet bağlantısına bağlı olmayan sistemlere güvenen müşteriler için kullanışlı olacaktır. Kurumsal müşterilerin Uzatılmış Kararlı güncelleme döngüsünü seçmeleri gerekecek ve bunu yapmamaları durumunda, onlar için varsayılan 4 haftalık güncelleme döngüsü etkinleştirilecek..

Microsoft Edge, dikey sekme yığınını alır ve başlatma sürecini hızlandırır

Öte yandan Microsoft, seçtiğiniz güncelleme döngüsünden bağımsız olarak her iki haftada bir güvenlik güncellemeleri sunmaya devam edecektir. Yine, bu, Google’ın Chrome güvenlik güncellemelerini yayınlamak için uyguladığı yaklaşımın aynısıdır. Güncelleme dağıtım süreciyle ilgili olarak, Microsoft, Beta ve Mevcut ürün kanallarındaki ana sürümler için tetikleyicinin eşdeğer bir Chrome sürümü olduğunu belirtmektedir.

Microsoft, Edge tarayıcısında PDF ek açıklamasını gerçekten zahmetsiz hale getiriyor

Güvenlik güncellemeleri hem Edge hem de Chrome için her iki haftada bir gelmeye devam edecek

Microsoft Edge için 4 haftalık güncelleme döngüsü, 23 Eylül 2021 haftasında kararlı kanal üzerinden yayınlanacak olan sürüm 94 ile başlıyor., beta kanalı ise aynı ayın ilk haftasında alacak. Chrome’a ​​gelince, aynı ay içinde kararlı kanal üzerinden Chrome v94’ün piyasaya sürülmesiyle yeni güncelleme döngüsüne geçiyor.

Amazon’da Microsoft Surface Pro 7’ye göz atın