Microsoft, 22 Eylül’de yeni Surface PC’lerini duyuracak


Görünüşe göre Microsoft yakın zamanda bir sonraki etkinliği için bir davetiye yayınladığından, yakında yeni Surface cihazlarının lansmanını görebiliriz.


Microsoft kısa süre önce 22 Eylül’de gerçekleşmesi planlanan bir sonraki etkinliği için bir davetiye yayınladı. Bu genel davet, Surface Pro’ya benzeyen yeni bir cihazın görüntüsünün gösterildiği şirketin resmi Twitter hesabında yayınlandı. Bu aynı zamanda, Windows 11 ile ilk Surface ürünlerini kutudan çıkarmak üzere olduğumuza inanmamızı sağlıyor.


Görünüşe göre yakında yeni Surface cihazları alabiliriz. Microsoft kısa bir süre önce 22 Eylül Çarşamba günü saat 11:00 ET’de özel bir etkinlik düzenleyeceğini duyurdu. Twitter’da yayınlanan davetiye, Surface Pro’yu andıran bir cihazın siluetini içeriyor. Bu, yeni bir Surface Pro 8 aldığımız anlamına gelebilir, ancak bunu daha ilginç kılan, yeni modelin daha ince bir tasarımla geldiğini görebilmemizdir.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Davetlisin.

hakkında daha fazla bilgi edinin #MicrosoftEtkinliği: https://t.co/tpK3TB8Xxb

— Microsoft (@Microsoft) 1 Eylül 2021

Şirket genellikle her yıl Surface Pro’yu yeniler, bu nedenle bu büyük bir sürpriz olmaz. Bununla birlikte, Surface Studio’daki gibi ayrılabilir tasarımı bir menteşe lehine bırakacak yeni bir Surface Book 4 görmeyi de bekliyoruz. Bu değişiklik, dizüstü bilgisayarın bir tablet olarak kullanılmasına izin verecekti, ancak farklı açılardan yerleştirilme olasılığı da vardı. Ayrıca daha küçük çerçeveli daha büyük bir ekrana ve kaputun altında daha fazla güce sahip olabilir.

Microsoft Surface Pro 7 2'si 1 Arada

Yakın zamanda Geekbench’te performans artışıyla görüldüğü için yeni bir Surface Go 3 de görebiliriz. Bununla birlikte, tasarım değişiklikleri görmeyi beklemiyoruz, ancak bazıları geliştirilmiş LTE desteği ve hatta çıkarılabilir depolamaya sahip olabileceğini öne sürüyor.

Yine de, bu yeni ürünlerde görebileceğimiz en önemli değişiklik, hepsinin Windows’un en son sürümüyle gelebilmesidir. Microsoft’un yakın zamanda Windows 11’in 5 Ekim’den itibaren kullanıma sunulacağını duyurduğunu unutmayın, ancak başlangıçta Android uygulamalarını desteklemeyecektir.

XDA Geliştiricileri aracılığıyla