Meta, Trump’ın yakında Facebook ve Instagram’da eski haline döneceğini doğruladı


Ne bilmek istiyorsun

  • Donald Trump yakında Facebook ve Instagram hesaplarına erişebilecek.
  • Meta’ya ait hesapların iki yıllık askıya alınması önümüzdeki haftalarda sona eriyor.
  • Eski haline getirme, suçların tekrarlanmasını önlemek için Meta’dan gelen korkulukları içerir.
  • Twitter, Trump’ı Kasım 2022’de eski durumuna getirdi.

İki yıl önce, Meta’nın sahibi olduğu Facebook, Capitol Hill’deki ayaklanmanın ardından eski ABD Başkanı Donald Trump’ın sosyal medya platformundaki hesabını süresiz olarak askıya aldı. Yasak, Instagram hesaplarına da genişletildi. İki yıl sonra Meta, askıya almanın artık sona erdiğini duyurdu.

Meta’nın Çarşamba günkü duyuru blog yazısı, Trump’ın hesabının askıya alınmasının önümüzdeki haftalarda sona ereceğini gösteriyor. Ayrıca, tekrarlayan ihlalleri önlemek için Meta, sıkı korkulukların yerinde olmasını sağlar.

Blog yazısında, Facebook Küresel İlişkiler Başkanı Nick Clegg, herhangi bir sosyal medyanın “açık tartışma ve fikirlerin serbest akışının önemli değerler olduğu inancına dayandığını” belirtiyor.

Donald Trump

(İmaj kredisi: Android Central)

“Genel bir kural olarak, özellikle Amerika Birleşik Devletleri gibi demokratik toplumlardaki seçimler bağlamında Meta’nın platformlarında açık, halka açık ve demokratik tartışmaların önüne geçmek istemiyoruz. Halk, söylediklerini duyabilmelidir. politikacılar sandıkta bilinçli seçimler yapabilmek için iyiyi, kötüyü ve çirkini söylüyorlar.”