LG’den farklı olarak HTC, 2021 için yeni 5G telefonlar planlarken canlı ve tekmeliyor: Rapor


DigiTimes’ın endüstri kaynaklarına atıfta bulunan bir raporuna göre HTC, 2021’in ikinci çeyreğinde yeni 5G akıllı telefonları piyasaya sürmeyi planlıyor.


HTC’nin artık bir zamanlar olduğu markanın gölgesi olduğu bir sır değil. HTC One M8 gibi bazı harika Android telefonların üreticisi olmaktan, bir veya iki yıl içinde bir amiral gemisi çıkarmamaya kadar, şirket kesinlikle mojo’sunu kaybetti. Kâr elde etmek için mücadele ederken, Tayvanlı şirketin her an işi bırakabileceğine dair spekülasyonlar bir süredir ortalıkta dolaşıyor, ancak HTC son birkaç çeyrektir birkaç pazarda ara sıra orta sınıf telefonlar piyasaya sürmeye devam ediyor. LG’nin piyasadan çıkışı yine HTC tartışmasını ateşledi, ancak marka en az bir yıl daha geri adım atmıyor.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

HTC’den daha fazla 5G telefon ve AR/VR donanımı 2021’in 2. çeyreğinde geliyor

gelen bir rapora göre DigiTimes endüstri kaynaklarına atıfta bulunan HTC, 2021’in ikinci çeyreğinde yeni 5G akıllı telefonları piyasaya sürmeyi planlıyor. Telefonlara ek olarak şirketin, muhtemelen Vive markası altında olan ve Nisan ile Haziran arasında bir noktada piyasaya sürülmesi planlanan yeni AR/VR donanımı da var. .


Finans hakkında biraz

Şirketin mali performansı hakkında konuşurken, 2020 mali yılı için 1,56 milyar NT$ brüt karla birlikte 5,81 milyar NT$ gelir bildirdi. Bu yılın Mart ayı için şirket, 0,455 milyar NT$ gelir açıkladı ve 2021’in 1. Çeyreği için toplam denetlenmemiş konsolide geliri 1,175 milyar NT$ oldu. Bununla birlikte, mobil işletme para kaybetmeye ve pazar payını kaybetmeye devam ediyor – ne kadar küçük bir kısmı kalırsa kalsın. HTC, Çin’deki ana perakende kanallarını 2019’da kapattı ve daha sonra Şubat 2020’de pazar için resmi topluluk forumunu kapattı.

HTC son zamanlarda telefon pazarında neler yaptı?

Akıllı telefonlara geri dönersek, şirket tarafından piyasaya sürülen en son telefon, geçen ay çıkışını yapan ve hayal kırıklığı yaratacak şekilde hala Android 10 çalıştıran HTC Wildfire E3 idi. Ocak ayının başlarında, 5G’ye hazır HTC Desire 21 Pro’yu piyasaya sürdü. 90Hz ekran, dört arka kamera ve kalbinde Qualcomm Snapdragon 690 SoC gibi iyi özellikler. Çinli akıllı telefon üreticileri hızlı bir şekilde büyümeye devam ederken, parlak günlere geri dönme umutları iç karartıcı olsa da, HTC en azından köklerine geri dönerek ve öne çıkan telefonlar yaparak LG ile aynı kaderden kaçınmaya çalışabilir.

Gelecek belirsiz olsa da, nostalji adına Pocketnow’ın şirketin şimdiye kadar yaptığı en büyük telefonlardan biri olan HTC One M8 incelemesine göz atın ve şirketin parlak günlerinden ne kadar uzaklaştığı konusunda üzülmemeye çalışın:

HTC Desire 20 Pro’yu Amazon’da görüntüleyin

HTC U20 5G’yi Amazon’da görüntüleyin