LG, telefon işinden çıkışa rağmen Android 12 güncellemesini sunmayı hedefliyor


LG, bir avuç telefonu için Android 12 güncellemesi yayınlamayı hedefliyor. ancak kötü performans göz önüne alındığında, bu konuda pek umutlu değiliz.


Bugün erken saatlerde LG, akıllı telefon bölümünü kapattığını resmen duyurdu. Haber pek çok hayranı üzüp diğerlerini nostalji şeridine gönderirken, mevcut LG telefon kullanıcıları yakın gelecekte yazılım güncelleme durumu hakkında karanlıkta kaldı. Ve şirketin mevcut amiral gemileri listesi için bile Android güncellemelerinde özellikle yıldız bir sicile sahip olmadığı gerçeği göz önüne alındığında, Android 12 yükseltme şansı daha da zayıf. Ancak, hala biraz umut var, çünkü Güney Koreli elektronik devi, en azından bazı telefonları için Android 12 güncellemesi yayınlama sözü verdi.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

LG, üst düzey telefon alıcılarını mutlu etmeyi umuyor, ancak şans zayıf

Şuradaki kişiler tarafından LG Kore web sitesinde tespit edilen bir destek sayfasına göre: XDA Geliştiricileri, şirketin şu anda birkaç telefonu için geliştirme aşamasında olan Android 12 güncellemesi var. Şirket bu birkaç telefonun ne olduğunu açıklamamış olsa da, büyük olasılıkla LG Wing, Velvet ve ‘V ThinQ’ ve ‘G ThinQ’ amiral gemisi serisindeki birkaç kişi gibi üst düzey cihazlar olacak. Fakat, Android 12 güncellemesinin kullanıma sunulması, Google’ın kendi dağıtım planına bağlıdır.

LG-android-12-güncelleme

Ama daha önemlisi, Android 12 güncellemesinin daha geniş sunumu, hedef cihazlarda ne kadar iyi çalıştığına bağlı olacaktır.. Ve herhangi bir önemli performans sorunu olması durumunda, şirket ilerlemeyecektir. Basit bir ifadeyle, LG, herhangi bir önemli sorun olması durumunda Android 12 güncellemesini hiç yayınlamayacak. LG, telefon bölümü çalışanlarını başka departmanlara taşıma sürecini çoktan başlattı, bu nedenle yazılım geliştirmenin insan gücü ve kaynakları azalıyor olması muhtemeldir, bu da mevcut hataların giderilme şansının da düşük olduğu anlamına gelir.

Döner ekranlı LG Wing, LG Velvet ve LG V50 ThinQ gibi nispeten yeni ve pahalı cihazların Android 12 yükseltmesini hiç almaması çok yazık olur. Elbette LG, Android 12 vaadini yerine getiremezse kötü bir PR’dan kaybedecek hiçbir şeyi olmayacak, ancak şirketin akıllı telefon arenasındaki son turunu muzaffer bir notla koştuğunu görmek harika olurdu.

LG V50 ThinQ’yu Amazon’da görüntüleyin

LG Velvet’i Amazon’da görüntüleyin