LG, 5 Nisan’da telefon işinden ayrıldığını resmen açıklayacak: Rapor


Bir alıcı bulamayınca LG’nin KoreaTimes’a göre 5 Nisan’da akıllı telefon işinden çekileceğini açıklayacağı bildiriliyor.


LG’nin akıllı telefon işinden ayrılmayı planladığına dair söylentileri ilk olarak Ocak ayında duymuştuk. O zamandan beri, raporlar, LG’nin akıllı telefon bölümünü satın almak için birden fazla müşteriye yaklaştığı iddia edildiğinden, iki yüksek profilli telefon projesinin iptal edilme olasılığıyla karşı karşıya olduğunu iddia etti. Şirket henüz bu gelişmeleri doğrulamasa da, üst düzey yöneticiler tüm seçeneklerin – işi kapatmak veya başka bir şirkete satmak – masada olduğunu açıkça belirtti. Şimdi, kendi iç pazarından çıkan yeni bir rapor iddia ediyor ki LG, telefon işinden tamamen çekiliyor ve 5 Nisan’da resmi bir duyuru yapacak.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

LG’nin telefon bölümü çalışanlarının yerini değiştirme sürecini başlattığı bildirildi

tarafından hazırlanan bir rapora göre Kore Times, LG’nin, çalışanlarını akıllı telefon bölümünden diğer iş birimlerine kaydırdığı bir geçiş aşamasına girdiği bildiriliyor. Bir şirket yetkilisi son gelişme hakkında yorum yapmadı, ancak şirketin ‘mobil iletişim işinin yönü’ ile ilgili yakında bir açıklama yapacağını belirtti.

Sadece birkaç hafta önce, LG’nin telefon işini satmak için Vietnamlı Vingroup ile görüşmelerde bulunduğunu iddia eden bir raporla karşılaştık. Bununla birlikte, bu ayın başlarında Kore’den gelen başka bir rapor, şirketin Vingroup Co. ve Volkswagen ile anlaştıktan sonra bir alıcı bulamadığını ve şirketi telefon bölümünü kapatmaya zorladığını ortaya koydu. Masada kalan diğer tek seçenek işi küçültmek.

LG Yuvarlanabilir telefon

LG Rollable, LG’nin akıllı telefon iş çıkışındaki en büyük zayiat olabilir.

LG gerçekten akıllı telefon işinden çıkarsa, en büyük kayıp kayan ekrana sahip LG Rollable telefon olacaktır. Raporlar telefonun iptal edileceğini tahmin etmeye devam ederken, şirketin bir amiral gemisi Android telefon olarak çıkış yapmaya hazırlanan V60 ThinQ halefinin fişlerini çektiğine dair söylentiler de duyduk.

LG Velvet’i Amazon’da görüntüleyin