Lenovo’nun IdeaPad Gaming Chromebook’u, bir maçın ortasında pilinizin bitmemesini sağlar


Ne bilmek istiyorsun

  • Acer ve ASUS ile birlikte Lenovo da ilk oyun Chromebook’unu duyurdu.
  • IdeaPad Gaming Chromebook, 16 inçlik bir ekran, RGB klavye ve kısa tuş hareketi sunar.
  • IdeaPad Gaming Chromebook’un fiyatı 599 ABD dolarından başlıyor ve bu ay içinde satışa sunulacak.

Takvim ekim ayına çevrilmeden hemen önce, daha önce bilinmeyen bir Lenovo Chromebook, oldukça kapsamlı bir sızıntıyla ortaya çıktı. Şimdiye kadar hızla ilerleyin ve IdeaPad Oyun Chromebook’u geldiğinde Lenovo’nun ilk oyun merkezli Chromebook’unu ne zaman piyasaya süreceğini tahmin etmeye gerek yok. Google’ın kapsayıcı Chromebook oyun duyurusunda ayrıntılı olarak açıklandığı gibi, Lenovo’nun en son Chromebook’unun odak noktası bulut oyunlarına yöneliktir.

IdeaPad Gaming Chromebook ile, 120 Hz yenileme hızına sahip 16 inç WQXGA (2560 x 1600) ekran bulacaksınız. Lenovo ayrıca, 12. Nesil Intel Core i3-1215U veya Core i5-1235U sunmasının da gösterdiği gibi, bulutun gücüne güveniyor. Şu anda olduğu gibi, Lenovo’nun şu anda Intel’in 12. Nesil Core i7 çipine sahip ilk oyun Chromebook’unu sunma planı yok.

Lenovo IdeaPad Gaming Chromebook tanıtım resimleri

(İmaj kredisi: Lenovo)

Kapak tarafında, depolama yapılandırmaları söz konusu olduğunda bazı seçenekler vardır. 128 GB eMMC depolama ile başlayan üç farklı boyut mevcuttur veya 256 GB veya 512 GB NVMe depolama için yay yapabilirsiniz. Elbette oyunları yerel olarak indirmeyeceğiniz için bu bir tartışma konusu gibi gelebilir, ancak IdeaPad Gaming Chromebook’u oyun oynamaktan daha fazlası için kullanmayı planlıyorsanız, bunlarla sınırlı değilsiniz.