Lenovo Yoga Book 9i, çift OLED ekrana sahip en üst düzey dizüstü bilgisayar olabilir mi?


Hızlı Linkler

  • Lenovo Yoga Book 9i kimler içindir?

Lenovo, CES 2023 sırasında büyük ve cesur bir adım attı ve şirket birkaç yeni dizüstü bilgisayarı, tableti, çevre birimini, yerleştirme istasyonunu, katlanabilir dizüstü bilgisayarı ve hatta bir akıllı telefonu, Motorola’nın ThinkPhone’unu duyurdu. Şirket, yeni ürünlerin yanı sıra benzersiz yetenek, tasarım ve özelliklere sahip ilk çift OLED ekranlı dizüstü bilgisayarı olan Yoga Book 9i’yi de yeniledi.


Detaylara ve kasaya inmeden önce teknik özelliklere daha yakından bakalım. Lenovo Yoga Book 9i, 60Hz yenileme hızına sahip çift 13,3 inç, 2,8K OLED ekrana sahiptir. Ekranlar 16:10 en boy oranına ve 400 nite kadar parlaklığa sahiptir. Menteşe ayrıca 360 derece dönerek dizüstü bilgisayardan çadır ve tablet modlarına geçişi kolaylaştırır. Küçük çerçevelere sahiptirler, HDR’yi, %100 DCI-P3 renk doğruluğuna sahip PureSight’ı ve hatta Dolby Vision’ı desteklerler.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Ekran ayrıca, kullanıcının ekranlardan birine sekiz parmağıyla dokunarak ekran klavyesini sorunsuz bir şekilde tetiklemesine olanak tanıyan çeşitli hareket girişlerine sahiptir. Pencereleri bir ekrandan diğerine kaydıran hareketler vardır ve daha sürükleyici bir deneyim için sol ve sağ fare tıklamaları için dokunsal geri bildirime sahip bir ekran fare altlığını etkinleştirme seçenekleri vardır. Ek olarak, 5 parmak hareketi, kullanıcıların iki tam ekran deneyimi yaşamasına olanak tanır.

LI Lenovo Yoga Book 9i dizüstü bilgisayar

Yoga Book 9i, 1,38 kg (3 lb) ağırlığında ve 299,1 x 203,9 x 15,95 mm (11,78 x 8,03 x 0,63 inç) boyutlarındadır. Sorunsuz bir deneyim, uzun ömürlü pil ömrü ve geniş kapsamlı bağlantı özellikleri sağlamak üzere tasarlanmış, Intel Evo platformu üzerine kurulmuş ince ve hafif bir dizüstü bilgisayardır.

Bu piksellere güç veren, hareket halindeyken yoğun grafik gerektiren görevlerin üstesinden gelmek için Intel Iris X ile birleştirilmiş 13. Nesil Intel Core i7-U15 işlemcidir. Depolama için 16 GB LPDDR5X belleğe ve 512 GB PCIe SSD Gen 4’e sahiptir.

Yoga Book 9i, Windows 11 Home veya Windows 11 Pro ile önceden yüklenmiş olarak gelir ve şirket, Windows’un herhangi bir değiştirilmiş sürümünü çalıştırmadığını iddia eder. Çift ekranlardan ve eklenen hareketlerden yararlanmak için Lenovo, Windows’u değiştirmediğini ve aygıtlarını daha kullanıcı dostu ve kullanışlı hale getirmek için belirli özellikler geliştirdiğini de belirtiyor.

Bağlantı noktaları ve bağlantı söz konusu olduğunda, Yoga Book 9i’de üç adet USB Type-C Thunderbolt 4 bağlantı noktası bulunur ve Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.2’ye sahiptir. Ayrıca, daha güvenli oturum açma için Windows Hello’yu destekleyen, IR özelliklerine sahip yerleşik bir 5 MP FHD kamera da vardır. Dizüstü bilgisayarda ayrıca Dolby Atmos’u destekleyen iki adet 2W ve iki adet 1W Bowers & Wilkins hoparlör bulunur.

Lenovo Yoga Book 9i yaşam tarzı

Çift ekran kurulumuna sahip olmak, çoğu kişinin dizüstü bilgisayarın tek bir şarjla uzun süre dayanmayacağını düşünmesine neden olur ve bu doğru olsa da, içinde oldukça büyük bir 80 Whr pil vardır. Lenovo, 150 nit parlaklıktaki ekranlarla çift ekran kurulumuyla 10 saate kadar veya yalnızca tek bir ekranla 14 saate kadar dayanabileceğini söylüyor. Çeşitli uygulamaların açık olması pili daha fazla tüketeceğinden ileri düzey kullanıcıların çoğu zaman fişe takmak zorunda kalacağı açıktır, ancak bunun şimdiye kadar gördüğümüz en iyi ve en kompakt çift ekranlı dizüstü bilgisayarlardan biri olduğu açıktır.


Müsaitlik ve Fiyatlandırma

Lenovo Yoga Book 9i, 2.099,99 $’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak ve Haziran 2023’ten itibaren piyasaya çıkması bekleniyor. Cihaz yalnızca tek bir renk olan Tidal Teal ile satışa sunulacak.

Lenovo Yoga Book 9i kimler içindir?

Lenovo, açık bir şekilde, kaputun altında bir ton grafik güce ihtiyaç duymayan ancak hareket halindeyken basit, hafif ve kompakt bir cihaz isteyen iş ve profesyonel kullanıcılara odaklanıyor. Bu kullanıcılar için genellikle yan yana iki ekrana sahip olmak önemlidir ve bu dizüstü bilgisayar, ince ve hafif bir gövdede, bu piksellerin tümünü aynı anda kullanmak ve aynı anda çalışmak için yeterli güce sahip olmayı mümkün kılar.

Daha da iyisi, cihazla birlikte gelen paketlenmiş pakettir. Tabii ki, 2.099,99 dolardan başlıyor, ancak Microsoft ve diğer şirketlerin aksine, Lenovo, cihazla birlikte folyo standı, klavye ve uyumlu kalemi bir araya getirecek. Kullanıcılara oldukça pahalıya mal olsa da, Yoga Book 9i’den en iyi şekilde yararlanmak için kesinlikle çok şey ve sahip olunması gereken tüm aksesuarlar alıyorlar.