Lenovo, IdeaPad Chromebook serisini üç yeni modelle genişletiyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Lenovo, MWC 2022’de üç yeni IdeaPad Chromebook’u tanıttı.
  • Yeni IdeaPad Chromebook’lar “modern ev-ofis, sınıf ve ötesi” için tasarlandı.
  • Her üç model de yılın ikinci çeyreğinde gönderilmeye başlanacak.

Lenovo, 28 Şubat’ta düzenlediği sanal MWC 2022 basın toplantısında IdeaPad Chromebook serisine üç yeni ekleme yaptığını duyurdu. Yeni modellerin fiyatları 500 doların altında ve “daha az güçlük için daha akıllı özellikler” getiriyor.

IdeaPad Flex 5i, Intel’in en yeni 12. Nesil işlemcileriyle donatılmış olarak gelen çok yönlü bir 14 inç Chromebook’tur. 14 inç FHD IPS ekrana sahiptir ve isteğe bağlı 400 nit parlaklık ve %100 sRGB “işlemleri” ile yapılandırılabilir. Ekranın her tarafında minimum çerçeve ile 16:10 en boy oranı vardır ve ekran kalemi desteği de içerir.

Lenovo Ideapad Flex 5i Chromebook

Kaynak: Lenovo (İmaj kredisi: Kaynak: Lenovo)

2’si 1 arada dönüştürülebilir Chromebook’ta ayrıca 360 derecelik menteşe, MaxxAudio tarafından ayarlanan öne bakan çift hoparlör, Full HD web kamerası ve 120 mm x 75 mm büyük dokunmatik yüzey bulunur. Pil ömrüne gelince, Lenovo, IdeaPad Flex 5i’nin tek bir şarjla 10 saate kadar dayanabileceğini iddia ediyor. IdeaPad Flex 5i, Haziran ayından itibaren 500$’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Lenovo’nun IdeaPad Flex 3i ürünü, “büyük eğlence” arayan tüketiciler için tasarlanmıştır. Chromebook, kullanıcıya bakan hoparlörler ve çok sayıda G/Ç bağlantı noktası ile daha büyük bir 15,6 inç FHD IPS dokunmatik ekrana sahiptir. IdeaPad Flex 3i’ye güç veren, Intel’in Pentium Silver N6000 işlemcisidir.

Lenovo Ideapad Flex 3i Chromebook

Kaynak: Lenovo (İmaj kredisi: Kaynak: Lenovo)

Diğer göze çarpan özellikler arasında sayısal tuş takımına sahip geniş bir klavye, geniş bir dokunmatik yüzey ve Wi-Fi 6 desteği yer alıyor. Chromebook’un tek bir şarjla 10 saate kadar pil ömrü sağladığı iddia ediliyor. Mayıs ayında 400 dolardan satışa çıkması planlanıyor.

Lenovo’nun en yeni IdeaPad Chromebook serisi, fansız bir tasarıma sahip 7,9 mm ince gövdeye sahip ultra mobil Duet 3’ü de içeriyor. Yeni Chromebook aslında Lenovo’nun en iyi Chromebook’larından biri olan Chromebook Duet’in 2’si 1 arada halefi. Qualcomm’un 12 saate kadar video akışı sağlayan Snapdragon 7c Gen 2 Bilgi İşlem Platformu tarafından desteklenmektedir.

Lenovo Ideapad Duet 3 Chromebook

Kaynak: Lenovo (İmaj kredisi: Kaynak: Lenovo)

Chromebook ayrıca yükseltilmiş çift hoparlörlü 11 inç 2K ekrana, iki USB-C bağlantı noktasına, 5 MP ön kameraya, 8 MP arka web kamerasına ve suya dayanıklı tuşlara sahip “geçmeli” ayrılabilir klavyeye sahiptir. Lenovo ayrıca, folyo kılıfa takılabilen isteğe bağlı bir ekran kalemi de sunmaktadır. IdeaPad Duet 3 Chromebook da Mayıs ayından itibaren 400 ABD dolarından başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.