Kart toplama MMORPG Harry Potter: Magic Awakened, 2022’de Android ve iOS’ta


Ne bilmek istiyorsun

  • Harry Potter serisi, çok sayıda oyun ve yan ürün sürümü gören büyük bir çiledir.
  • Perşembe günü, Warner Bros. Games ve NetEase en son oyunu, oynaması ücretsiz Harry Potter: Magic Awakened’ı duyurdu.
  • Harry Potter: Magic Awakened, MMORPG ve koleksiyonluk kart oyunu öğelerini tek bir devasa oyunda birleştiriyor.
  • İlk olarak 2021’in sonlarında belirli Asya pazarlarında piyasaya sürülen oyun, Amerika, Avrupa ve Okyanusya’daki oyuncular artık oynamak için ön kayıt yaptırabilir.

Harry Potter, karmaşık ve uzun soluklu bir seri olup, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insanı hâlâ büyülemektedir. Şirketler her zaman Harry Potter markasından yararlanmanın yeni yollarını arıyor ve en son çaba Warner Bros. Games ve NetEase’den geliyor. Perşembe günü, en son oyunları olan Harry Potter: Magic Awakened’ın küresel olarak sunulacağını duyurdular.

Harry Potter: Magic Awakened, çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu (MMORPG) ve koleksiyonluk kart oyunu (CCG) ile eşit orandadır ve Android ve iOS platformları için ücretsiz oynanabilen bir mobil oyundur. Oyun, Eylül 2021’de Çin gibi belirli Asya pazarlarında piyasaya sürüldü ve büyük bir başarı elde etti. Şimdi, oyun 2022 boyunca küresel bir sürüm için hazırlanıyor.

Ana hat Harry Potter kitaplarındaki olaylardan 10 yıl sonra geçen Magic Awakened’da oyuncular Hogwarts’a yeni ve tanıdık karakterlerle gidecekler. Derslere katılabilir, düellolara katılabilir, Quidditch oynayabilir, Diagon Yolu ve Hogsmeade gibi dünyanın birçok yerini keşfedebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Tüm bunlar, görünüşe göre siz okul yıllarında ilerledikçe gelişen orijinal bir hikaye etrafında dönüyor.

Harry Potter Magic Awakened Ekran Görüntüsü

Kaynak: Warner Bros. Games (İmaj kredisi: Kaynak: Warner Bros. Games)

Destenizi kişiselleştirmenin ve giderek daha güçlü hale gelmenin yollarıyla, kartlar aracılığıyla büyü ve yetenek toplamaya odaklanılıyor. Diğer oyuncularla birlikte loncalara katılarak daha zorlu mücadelelerin ve hikayelerin üstesinden gelebilir ve diğer oyunculara karşı düello yapabilirsiniz. Oynaması ücretsiz bir mobil oyun olan Harry Potter: Magic Awakened’da çok fazla içerik var gibi görünüyor.