İşte Razer’ın CES 2023’te tanıttığı her şey


Konseptleri ve geniş donanım yelpazesiyle CES fuarını kasıp kavurmasıyla tanınan bir şirket olan Razer, bir yıl daha geri dönüyor. Ve bu sefer, OEM, oyun bilgisayarları ve çevre birimleri genelinde yükseltmeler getirirken, avuçiçi oyun pazarı için yeni donanımları ortaya koyuyor. Pek çok kulağı memnun etme umuduyla pek çok kişinin dikkatini çekecek yeni bir konsept de var. Burada, 2023 için Razer’daki yeniliklere kısaca bir göz atacağız.


Razer Edge: 5G Özellikli Taşınabilir Bir Oyun Avuç İçi

Razer Edge Elde Taşınabilir

Hareket halindeyken oyun oynama son birkaç yıldır yükselen bir trend oldu ve 2023’te yaygınlığın artması için daha fazla neden var. Akıllı telefonlar performansta dikkate değer bir konuma ulaştı ve Microsoft’un xCloud ve Nvidia GeForce Now gibi bulut tabanlı platformları da öyle. Ve Razer, kompakt Android cihazı Razer Edge ile bu çoğunluğa atlıyor.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Cihaz, FHD+ çözünürlüğe (2400 x 1080) ve 144 Hz yenileme hızına sahip 6,8 inç AMOLED ekrana sahip olup, piyasada gördüğümüz birçok avuçiçi oyun cihazını iyileştirmektedir. Aynı zamanda, oyun oturumlarınızı uzatmak için bir aktif soğutma sistemi uygulayan Snapdragon G3x Gen 1 Oyun Platformu tarafından desteklenen ilk cihazdır.

Razer, Play Store’dan veya çok sayıda bulut oyun platformundan oyun oynamak için Wi-Fi veya 5G özelliklerini kullanarak bu elde taşınır cihazdan en iyi şekilde yararlanmanızı bekliyor.

İki varyant – Razer Edge (Wi-Fi) ve Razer Edge 5G – 26 Ocak 2023’ten itibaren satışa sunulacak. Wi-Fi varyantı 400 $’a mal olacak ve Razer’in web sitesi ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Razer mağaza konumları aracılığıyla satılacak. Razer Edge 5G, yalnızca Verizon aracılığıyla çevrimiçi veya mağazalarda 600 ABD Doları karşılığında satılacak.

Sahip olma maliyetini azaltmak istiyorsanız, Verizon hizmet planınıza yeni bir hat eklemek size Razer Edge 5G’yi 360$’a kazandıracaktır. Başka bir seçenek de Verizon’dan 5G özellikli bir telefon satın almak, bu da maliyeti 180 dolara düşürecek.

Razer Blade: En Son Donanıma Sahip 16 inç ve 18 inç Dizüstü Bilgisayarlar

Razer Blade 16 ve Blade 18 Anahtar Görsel

Geçen yılki Razer Blade modelleri bir donanım yenileme görevi görürken, 2023 dizüstü bilgisayarların yeni bir avatarla geldiğini görüyor. Razer Blade 16 ve Razer Blade 18, tamamen yeni 16:10 en boy oranlı ekranlara sahiptir ve 13. nesil yüksek performanslı işlemciler ve RTX 40 serisi grafik kartı içeren Intel ve Nvidia’nın en son donanımıyla donatılmıştır. Ve bu sefer, Razer Blade’in son derece değerli tamamen metal kasasında yükseltilebilir DDR5 5600Hz RAM de var.

Razer Blade 16

Razer Blade 16 Anahtar Görsel

İki cihaza ayrı ayrı bakıldığında, Razer Blade 16’nın en önemli satış noktası, 1000 nit maksimum parlaklığa sahip, HDR özellikli ve tercih ettiğiniz rol için tasarlanmış modlar arasında geçiş yapabilen 16 inç mini LED ekranıdır. Oyuncunun veya yaratıcınınki.

Yaratıcı Modunu kullanmak, ekran içeriğinin 120 Hz yenileme hızıyla UHD+ çözünürlükte çıkmasını sağlarken, Oyuncu Modu çözünürlüğü FHD+’ya düşürür ve yenileme hızını 240 Hz’e çıkararak 3 ms tepki süresinden en iyi şekilde yararlanmanıza olanak tanır.

Razer Blade 18

Razer Blade 18 Anahtar Görsel

Razer Blade 16, performans ve taşınabilirlik sunmaya odaklanan bir dizüstü bilgisayar olsa da, Razer Blade 18 kendisini bir masaüstü yerine koymaya çalışan bir dizüstü bilgisayardır.

Razer’in söylediğine göre, renk doğruluğu ve keskin çözünürlük için yüksek bir standardı koruyarak içerik oluşturmaya yardımcı olacak büyük bir 18 inç QHD+ 240Hz ekrana sahip. Yüksek yenileme hızı ve geniş panel ayrıca oyun oynamayı daha sürükleyici hale getirecek.

Razer ayrıca 5 megapiksel kamera, 6 hoparlörlü THX uzamsal ses dizisi, yükseltilebilir parçalar ve masaüstü değiştirme iddiasına uygun olarak birkaç bağlantı noktası içerir.

Project Carol: Surround Ses ve Dokunuş Özelliğine Sahip Bir Baş Yastığı

Razer Carol Baş Yastığı

Project Carol baş yastığı, Razer’ın konseptler listesine katılıyor ve yakın alan surround ses ve dokunsal özellikleriyle oyunun içine dalmayı artırmak için tasarlanmış bir aksesuar.

Razer, ürünün haptik için ödüllü HyperSense teknolojisini kullandığından ve oyun seslerini dokunsal geri bildirime dönüştürdüğünden bahsediyor. Ayrıca, 7.1 surround ses ile eşleştirildiğinde, daha doğrudan arka ses deneyimi yaşayacağınızı ve daha iyi bir ses manzarası yaratacağınızı belirtir.

Bu kurulum ile PC’niz arasındaki bağlantı 2,4 GHz kablosuz bağlantı üzerinden yapılır ve kulaklığı şarj etmeniz gerekmeden önce yaklaşık 8 saat kullanım elde edebilirsiniz. Sandalyelerle uyumluluğa gelince, Razer, eklentinin elastik, ayarlanabilir kayışlar kullanan tüm oyun sandalyelerine uyacağını söylüyor.

Razer Leviathan V2 Pro: Yapay Zeka İçeren Hüzmeleme Özellikli Bilgisayar Ses Çubuğu

Razer Leviathan V2 Pro

Hüzmeleme ses ürünleri yeni değil, ancak Razer, Leviathan V2 Pro PC ses çubuğuna kafa izleme yapay zekasını dahil ederek çıtayı ileriye taşıyor. Cihaz, Razer’in sırasıyla sürükleyici ses ve hüzmeleme deneyimini masaya getiren THX ve Audioscenic ile ortaklıkları sayesinde mümkün oldu.

Leviathan V2 Pro, konumunuzu algılamaya yardımcı olmak için kompakt, dağınıklığı azaltan tasarımında bir IR kamera içerir. Bilgiler gerçek zamanlı olarak yakalanır ve ardından her zaman 3D ses deneyimi için en uygun noktada olmanızı sağlamak için işlenir.

Leviathan V2 Pro ile birlikte bir subwoofer ve Razer Chroma RGB desteği de var. Cihaz, Şubat 2023’ten itibaren Razer’in resmi kanalları (çevrimiçi ve mağaza içi) aracılığıyla 400 ABD dolarından başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Razer Kiyo Pro Ultra: DSLR Benzeri Kaliteye Sahip Bir Web Kamerası

Razer Kiyo Pro Ultra

Yayıncılar ve içerik oluşturucular genellikle kayıt kurulumlarının bir parçası olarak DSLR kameralar kurar. Yine de, bu tür yapılandırmalar, bir sistem olarak iyi çalışmasını sağlamak için birden çok bileşenin bir araya gelmesini ve yazılımı gerektirir.

OEM, Razer Kiyo Pro Ultra ile bunu basitleştirmeyi planlıyor! Ürün, Sony’nin 1/1,2 inç STARVIS 2 sensörünü kullanan ve bir USB 3.0 bağlantı noktası üzerinden bağlanan, 5 Ocak 2023’ten itibaren satışa sunulacak olan 300 ABD doları profesyonel bir web kamerasıdır.

Donanımından bahsetmişken, sensörün oldukça büyük olmasının yanı sıra 2,9 μm piksel boyutu ve f1,7 diyafram lensiyle birleştiğinde cihaz, doğru renk üretimi ve yüksek görüntü doğruluğu sağlamak için çok fazla ışık ve veri yakalayacaktır.

Web kamerası ham 4K 30 FPS’den (veya 1080p 60 FPS) görüntüleri kaydedebilir ve doğrudan bir video akışına sıkıştırılmamış 4K 24 FPS, 1440p 30 FPS veya 1080p 60 FPS’ye dönüştürebilir.

Razer Meta Quest 2 Aksesuarları

Bu listenin sonuncusu Razer’in Meta Quest 2 aksesuarlarıdır. Teklifler arasında, uzun süreli VR oyun oturumları için konforu artırmayı amaçlayan ayarlanabilir bir kafa bandı ve bir yüz eki bulunur.

OEM, ResMed ile işbirliği içinde geliştirilen Razer Ayarlanabilir Baş Kayışı ve Razer Yüz Arayüzünün 2023’ün ilk çeyreğinde Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa sunulacağını ve gelecekte diğer bölgelere genişletileceğini belirtti.

Ancak ayrıntılara gelecek olursak, Razer Ayarlanabilir Kafa Kayışı yüksek performanslı naylon kullanır ve Meta Quest 2’nin ağırlık dağılımını optimize etmek için tasarlanmıştır ve oyun sırasında gelişmiş denge sağlar. Razer Yüz Arayüzüne gelince, bu aksesuar cilt tahrişini azaltmayı, ışığı engellemeyi ve daldırmayı iyileştirmek için yüz basıncını azaltmayı amaçlayan hipoalerjenik malzemeden yapılmış dokulu parçalara (veya zarlara) sahiptir.