İşte hem Android hem de iPhone ile çalışan en iyi akıllı saatler


Bir akıllı saat seçmek, özellikle birçok seçeneğin pahalı olması ve bazen platforma özel olması nedeniyle zor olabilir. Apple Watch ve Galaxy Watch 4, özel alana mükemmel uyum sağlayan ilk akla gelen örneklerdir. Ancak bir akıllı saatin faydaları gerçektir ve her iki platformda da işe yarayan bir seçeneğe sahip olmak güzeldir. Sağlığınızı iyileştirmek ve bildirimler dahil günlük aktivitelerinizi takip etmek istiyorsanız, bu cihazlar biraz hayati önem taşır.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Bu nedenle, sahip olduğunuz telefondan bağımsız olarak iyi çalışan bir cihaz arıyorsanız, bu makale Android telefonlar ve iPhone’larla uyumlu en iyi akıllı saatleri araştırıyor.


Android ve iPhone ile uyumlu en iyi Akıllı Saatler

Garmin Venü 2 Artı

Gümüş ve Altın renklerde Garmin Venu 2 Plus

Venu 2 Plus, sıkı fitness ile ilgili araçları ile Apple Watch veya Samsung Galaxy Watch 4 gibi geleneksel akıllı saatler arasındaki boşluğu kapatmak için Garmin cihaz serisine katıldı. Bu iki seçeneğe göre avantajlarını sorarsanız, bu OEM’in tarihidir. fitness endüstrisinde ve sunduğu eğitimle ilgili özelliklerde.

Venu 2 Plus, 43 mm’lik bir kasa ve ses işleviyle birlikte gelir, ancak daha küçük veya daha büyük bir saat istiyorsanız, sırasıyla Venu 2S veya Venu 2’yi seçebilirsiniz, ancak Bluetooth telefon görüşmelerini ve sesli asistan desteğini kaybedersiniz.

Ses işlevselliği ve fiziksel boyut dışında, Venu 2 serisindeki her model bir özellik setini paylaşır.

Ancak Venu 2 Plus’a biraz daha odaklanan saat, yazılımda her zaman açık modu olan 1,3 inç AMOLED ekrana sahip. Garmin, akıllı saat modunda kullanıldığında pilinin aralıksız 11 gün dayanacağını derecelendirir. Pil tasarrufu ayarının uygulanması bu süreyi bir gün uzatırken, GPS modu pil ömrünü önemli ölçüde azaltarak müzik çalarken 8 saate ve müziksiz 22 saate çıkarır.

Akıllı saat, 200 saatlik egzersiz verilerini ve 650 adede kadar şarkıyı depolamak için alana sahiptir.

Garmin Venu 2, diğer birçok akıllı saatin (diğer Garmin cihazları hariç) sağlamadığı çok sayıda fitness özelliği ve derinlemesine egzersiz verilerine erişim sunar ve bir fitness fanatiğiyseniz seçeceğiniz saattir.

Altın Garmin Venu 2 Plus

Garmin Venü 2 Artı

Garmin Venu 2 Plus, fitness ile ilgilenen biri için harika bir arkadaştır. Birkaç 24×7 izleme özelliğine sahiptir ve Android ve iOS cihazlarıyla uyumludur.

Garmin Fenix ​​7 Serisi

Fenix ​​7 serisini ve çeşitli modellerini gösteren bir görsel

Fenix ​​7S, Fenix ​​7 ve Fenix ​​7X (soldan sağa)

Kaynak: Pocketnow

Garmin Fenix ​​​​7 Serisi, fitness ile ilgili özellikler açısından Venu 2 Plus’ın sunduklarının ötesine geçmek istiyorsanız akıllı telefonunuzla eşleştirmek için giyilebilir bir seridir. Venu 2 Plus, Sesli Asistan ile entegre olabilme özelliği nedeniyle “daha akıllı” iken, Fenix ​​7 Serisi topografik haritalara, golf sahasıyla ilgili verilere ve diğer birçok aktivite için derinlemesine ayrıntılara erişim sunar.

Fenix ​​7 Serisi, standart modellerde 16 GB ile daha fazla depolama sunarken, daha pahalı katmanlar 32 GB’a kadar çıkıyor – ikincisi, kullanıcıların giyilebilir cihazda harita verilerini ve 2000’e kadar şarkıyı depolamasına olanak tanıyor.

Spesifikasyonlara bakıldığında, standart Fenix ​​7’nin kendisine minimum 18 gün güç sağlayan bir hücreye sahip 1,3″ ekranı vardır. Fenix ​​7S (1,2″ ekran) bunu 11 güne düşürürken, Fenix ​​7X Solar (1,4″ ekran) ) 28 gün sunar.Saat, su aktivitelerine karşı dayanıklılık eklemek için 10 ATM su derecesine sahiptir.

Kullanıcılar ayrıca Fenix ​​7 ve 7S için Solar seçenekleri de satın alabilirler.

 • Garmin Fenix ​​7 Ürün Resmi

  Garmin Fenix ​​7

  Garmin Fenix ​​7, her şeyi yapabilen Garmin’e ihtiyacınız varsa almanız gereken standart modeldir. Tek bir şarjla 18 gün kullanım vaat ediyor ve harita verilerini ve müziği depolamak için alana sahip.

 • Garmin Fenix ​​7S Ürün Resmi

  Garmin Fenix ​​7S

  Fenix ​​7S, daha ince bir bileğe sahip biriyseniz ve yersiz görünmeyen bir saat istiyorsanız Garmin’den alabileceğiniz giyilebilir cihazdır. Standart Fenix ​​7’de bulunan tam özellik setini sunar ve yalnızca daha az pil ömrüne sahiptir.

 • Fenix ​​7X Solar Ürün Resmi

  Garmin Fenix ​​7X Solar

  Garmin Fenix ​​7X Solar, 1,4 inçlik bir ekrana ve pilini Garmin’in Power Glass’ı ile güçlendirerek cihazın güneş ışığında şarj olmasını sağlar. Herhangi bir sporcuyu memnun etmek için haritalama teknolojisi ve egzersiz modları içerir.

Fitbit Algısı

Fitbit Sense Tüm Renkler

Kaynak: Fitbit

Bu listede sırada, çekici tasarımı ve yenilikçi özellikleri ön planda tutarken fitness ve sağlıklı yaşam odaklı özelliklerden oluşan bir koleksiyona erişim sağlayan Fitbit Sense var.

Fitbit Sense, yaklaşık altı gün boyunca çalışmasını sağlamak için pilli bir kabuk içine yerleştirilmiş 1,58 inçlik bir ekrana sahiptir. Bu akıllı saatin tasarımı onu çekici kılarken, sunduğu birçok sağlık özelliği de onu dikkate alınması gereken bir seçenek haline getiriyor.

Sense, kişiselleştirilmiş aktivite içgörüleri ve tavsiyeler sağlamak için Fitbit’in Premium hizmetine güzel bir şekilde bağlanır ve hedefe dayalı yirmi egzersiz arasından seçim yapma yeteneği sunar. Kullanıcılar ayrıca yararlı bilgiler sağlayan benzersiz yüzlerle saati özelleştirebilirler. Hatta bazı yetenekli yazılım parçalarını indirmek için bir uygulama vitrini sağlar ve mağazalarda kullanışlı olabilecek Fitbit Pay’i sağlar.

Son olarak, aramaları yanıtlama özelliği (yalnızca Android) ve Google Asistan ve Alexa ile entegrasyon vardır, bu da basit görevlerin kolayca yerine getirilmesini sağlar.

Gri renkte Fitbit Sense

Fitbit Algısı

Şık ve modern görünümlü bir akıllı saatte sağlam bir çok yönlü deneyim ve sağlık ve fitness ile ilgili tüm özellikleri istiyorsanız, Fitbit Sense harika bir seçimdir.

Amazfit GTS 2

sol taraftan görüntülenen Amazfit GTS 2 ile bir resim

Kaynak: Pocketnow

Amazfit GTS 2, Android ve iOS kullanıcı deneyimleri arasında tekdüze kalan bir kullanıcı deneyimi arıyorsanız, gözünüzün üzerinde olması gereken bir akıllı saattir. RTOS’ta çalışır ve Garmin veya Fitbit’e kıyasla sınırlı bir özellik grubuna sahip olsa da, fitness hedeflerinize ulaşmanıza ve akıllı telefonunuza bağlı kalmanıza yardımcı olmak için yeterli olabilir.

Yedi günlük iddia edilen pil ömrüne sahip 1,65 inç AMOLED ekranla birlikte gelir. Amazfit, zindeliği izlemek için yerleşik 90 farklı spor moduna sahiptir ve sağlam yapı, 5 ATM su geçirmezlik ile birlikte gelir. Son olarak, GTS 2 ayrıca cihazda 600 adede kadar şarkı depolamak için 3 GB dahili depolamaya sahiptir.

GTS 2’de sunulan hoparlör işlevselliğini umursamıyorsanız ve yalnızca daha uzun süre dayanmakla kalmayan, aynı zamanda daha fazla spor moduna erişim sağlayan geleneksel bir tasarıma sahip bir akıllı saat istiyorsanız, o zaman Amazfit GTR 3’ü kontrol ettiğinizden emin olun. bu kutuları kontrol eder.

Amazfit GTS 2 Ürün Resmi

Amazfit GTS 2

Amazfit GTS 2, uzun pil ömrünü tercih eden ve uygun fiyatlı bir cihaz arayanlar için mükemmel bir seçimdir.

Alternatif

Amazfit GTR3

Amazfit GTR 3

Amazfit GTR 3, 21 günlük pil ömrü ve 100’den fazla egzersiz moduna erişim ile modern ve minimal görünümlü bir akıllı saat istiyorsanız mükemmel bir seçimdir.

Huawei GT3 Pro

Huawei GT 3 Pro'nun Titanyum ve Seramik kasasının ürün resimlerini gösteren bir resim

Kaynak: Pocketnow

Huawei’nin akıllı telefon alanındaki varlığı azalmış olsa da, ürettiği donanım hala en yüksek kalitede. Doğru veriler sağlayan ve modaya uygun görünen akıllı bir giyilebilir cihaz arıyorsanız, GT 3 Pro serisi pek çok kutucuğu kontrol eder.

Giyilebilir cihaz, OEM tarafından sunulan çeşitli kayış seçenekleriyle eşleştirebileceğiniz Titanyumdan yapılmış 46 mm kasa ve Seramikten yapılmış 43 mm kasa olmak üzere iki boyutta sunulur. Değişen kasa boyutları ayrıca ekranda farklı boyutlara neden olur; daha büyük saat 1,43 inç ekrana sahipken, daha küçük giyilebilir cihaz 1,32 inç ekrana sahiptir. Bunun dışında benzer AMOLED teknolojisine ve safir cam korumaya sahipler.

Huawei GT 3 Pro, Titanium modeli için 14 günlük hafif kullanım ve sekiz günlük yoğun kullanım iddiasıyla gelirken, daha küçük ünite bu derecelendirmeyi 7 günlük hafif kullanım ve dört günlük yoğun kullanım olarak yarıya indirir.

Bu giyilebilir cihazlar, Huawei’nin fitness takipçileri ve akıllı saatler yaratma konusundaki uzun yıllara dayanan deneyimiyle destekleniyor. Bu nedenle, ekosisteminize harika bir katkı yapacaklarına inanıyoruz. Bu saatler hakkında daha fazla bilgi edinmek için Pocketnow’daki bir incelemeyi dört gözle bekleyin.

 • Titanyum Kasalı Huawei GT 3 Pro Ürün Resmi

  Huawei GT3 Pro

  Titanyum Kasalı Huawei GT 3 Pro, safir camla korunan 1,43 inç AMOLED panelli 46 mm’lik büyük bir kasa ile birlikte gelir. Tek şarjla 14 gün hafif kullanım vadediyor, yoğun kullanımda bu süre 8’e düşüyor.

 • Seramik Gövdeli Huawei GT 3 Pro Ürün Resmi

  Huawei GT3 Pro

  Cerami Case Huawei GT 3 Pro, bilekleri ince olanlar için giyilebilir. 43 mm kasa ve 1.32 inç AMOLED ekrana sahiptir. Tek bir şarjla yedi gün hafif kullanım veya dört gün yoğun kullanım vaat ediyor.

Fosil Nesil 6

fosil-gen-6-3 akıllı saat

Fossil Gen.6, bu listeye Google’ın Wear OS’sini çalıştıran bir seçenek ekler. Hâlâ çapraz uyumlu bir platform ve umarız bu yıl Pixel Watch çıktıktan sonra da böyle olmaya devam eder.

Akıllı saat, markanın soyağacına sadık bir tasarım getirerek, akıllı saatinin geleneksel saatlere benzemesini isteyenler için cazip bir seçenek haline getiriyor. 42 mm ve 44 mm olmak üzere iki kasa boyutunda mevcuttur ve OEM’in Gen 5’te paketlenmiş yonga setine kıyasla %30 daha iyi uygulama yükleme hızları ve daha düşük güç tüketimi sağladığını iddia ettiği en son Qualcomm Snapdragon 4100+ ile birlikte gelir.

Her iki kasa boyutunda da ekran, bir günlük kullanım vaat eden pilli 1.28 inç AMOLED panel. Fossil, daha hızlı şarj mekanizmasını bir satış noktası olarak öne sürüyor ve cihaz yaklaşık 30 dakikada %80 pil kapasitesine ulaşabildiği için bunu akılda tutmaya değer buluyoruz.

Akıllı saati birkaç yıl kullanmak isterseniz, yalnızca 8 GB depolama alanıyla geldiğini ve bu da size diğer uygulamalar için daha az alan bırakabileceğini unutmayın.

Android cihaz sahipleri, yerleşik Alexa’yı Fossil Gen.6’da bile kullanabilecekler.

 • Fossil Gen 6 Erkek Siyah Ürün Resmi

  Fosil Nesil 6

  Fossil Gen.6, onu WearOS 3 için hazır hale getiren donanıma sahip bir Android Wear alternatifidir. Kullanıcıların bildirimlerle bağlantıda kalmasına ve sensör çeşitleriyle sağlıklarını takip etmesine olanak tanır.

 • Mor Fossil Gen 6 Akıllı Saat

  Fosil Nesil 6

  Fossil Gen.6, kendisini yaklaşan geleceğe hazır hale getiren donanıma sahip bir Android Wear alternatifidir. Şık bir görünüme sahiptir ve hatta daha küçük bilekler için mükemmel boyutta bir kasası vardır.

TicWatch Pro 3 Ultra

TicWatch Pro 3 Ultra, Android ve iPhone ile çalışan bir seçeneğe ihtiyacınız olup olmadığını düşünmek için en iyi akıllı saatler listemizi tamamlıyor; bunun için kilit satış noktaları, çift ekran teknolojisi ve Garmin’in giyilebilir ürünleri gibi çoklu GPS sistemidir.

Giyilebilir cihaz, üzerinde akıllı saatinizden ihtiyaç duyabileceğiniz temel bilgileri görüntüleyebilen düşük güçlü bir ekran olan 1,4 inçlik bir AMOLED panel ile birlikte gelir. Kasanın içinde, Smart Mode’da 72 saat ve Essential Mode’a ayarlandığında 45 gün kullanım sunan 577 mAh’lik bir pil bulunur.

Bu rakamlar, GPay ve Spotify gibi uygulamalara erişimle sağlam bir kullanıcı deneyimi sağlayan WearOS çalıştıran bir akıllı saat için umut verici. Akıllı saat, bu yıl WearOS 3’e bir güncelleme almak için yedekte bile.

TicWatch Pro 3 Ultra, kalp atış hızı ve kalp atış hızı değişkenliği takibi (sonuncusu yorgunluk değerlendirmesi için kullanılır), rehberli nefes alma, uyku takibi ve 100’den fazla egzersiz moduna erişim gibi bir dizi sağlık özelliği sunar.

TicWatch Pro 3 Ultra Ürün Resmi

TicWatch Pro 3

TicWatch Pro 3 Ultra, telefon kullanımınızı minimumda tutmak için ihtiyacınız olan tüm akıllı özelliklerle birlikte gelen daha fitness odaklı bir giyilebilir cihaz arıyorsanız, almanız gereken WearOS cihazıdır.