İşte en iyi Android rampaları


Birkaç gün önce, cihazlarımda varsayılan olarak gelen stok başlatıcıyı neden uzun süredir kullanmadığımla ilgili bir yazı paylaşmıştım. Gerekçe, esasen özelleştirme ve kişiselleştirme seçeneklerinin olmamasıydı. Birçok kullanıcı, akıllı telefonlarını veya tabletlerini kullanırken deneyimlerini özelleştirmek için üçüncü taraf başlatıcıları kullanır ve bugün size Google Play Store’da bulabileceğiniz en iyi ve en popüler başlatıcılardan bazılarını göstereceğiz.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Ayrıca widget’ları, kısayolları, uygulama simgelerini ve daha fazlasını kullanarak iPhone’unuzu iOS’ta nasıl özelleştirebileceğinizle ilgili harika bir makale paylaştık. Ayrıca bugün satın alabileceğiniz en iyi Samsung telefonlar, Google Pixel ve OnePlus telefonların bir listesine sahibiz.


Nova Başlatıcı

Nova Launcher kurulumları

Kaynak: Google Play Store

Nova Launcher, Android’deki en iyi bilinen ve en popüler başlatıcılardan biridir ve onu birkaç yıldır tüm cihazlarımda kullanıyorum. Yeni Nova Launcher 8.0 (Beta) sürümü, Material You tema entegrasyonu ve kullanıcı arayüzünü iyileştirmek için çeşitli iyileştirmelerle birlikte gelir. Başlatıcı, yüzlerce özelleştirme seçeneğiyle birlikte gelir ve kullanıcıların gruplar, yuvalar, widget’lar, simgeler, bildirim noktaları, hareketler ve çok daha fazlası dahil olmak üzere ana ekranlarının her yönünü özelleştirmesine olanak tanır.

Her yönüyle mükemmel bir başlatıcı arıyorsanız, listenizde olması gereken Nova’dır. Başlatıcı tamamen ücretsizdir. Nova Prime anahtarı paraya mal olsa da, ödenen paraya değen hareketlerin ve diğer temel özelliklerin kilidini açar. Bir ödeme duvarının arkasında çok fazla işlevsellik kilitli değildir, bu da onu Android’deki en iyi ve en kapsamlı başlatıcılardan biri yapar.

Nova Başlatıcı simgesi

nova fırlatıcı

Nova Launcher, Android’deki en iyi ve en popüler başlatıcılardan biridir. Kapsamlı bir dizi özellik sunar ve her gün milyonlarca kişi tarafından birçok farklı cihazda kullanılır.

Eylem Başlatıcı

Eylem Başlatıcı kurulumları

Kaynak: Google Play Store

Action Launcher, Android’deki diğer en popüler başlatıcıdır ve bir ton ekstra işlevsellikle birlikte gelir. Başlatıcı uzun yıllardır piyasada ve geliştirme, geliştiricinin sürekli olarak yeni özellikler eklemesiyle hala güçlü bir şekilde devam ediyor. Başlatıcı, mükemmel arama işlevleri, otomatik sıralama özellikleri ve duvar kağıdının renklerine göre başlatıcının gölgesini seçmenize izin veren dinamik bir tema ile birlikte gelir.

Başlatıcı hızlıdır, yerleşik hareket kontrollerine, mükemmel animasyonlara ve yukarıda bahsedildiği gibi, duvar kağıdının renklerine göre genel düzene uyması için Hızlı temalara sahiptir. Başlatıcı ayrıca, birkaç yıl önce iOS 14 ve 15’te gördüğümüze benzer pencere öğesi yığınlarına sahiptir ve inanılmaz derecede hızlıdır.

Eylem Başlatıcı simgesi

aksiyon başlatıcı

İster standart bir Android deneyimi, ister benzersiz bir deneyim arıyor olun fark etmez. Action Launcher, bir ton özellikle karşınıza çıkıyor.

Microsoft Başlatıcı

Microsoft Başlatıcı kurulumları

Kaynak: Google Play Store

Microsoft başlatıcı, aklınıza gelen ilk uygulama olmayabilir, ancak yıllar içinde önemli yükseltmeler aldı ve Android’deki en iyi ve en kararlı başlatıcılardan biri. Sürekli artan sayıda özellik var ve yerinde kurumsal odaklı mükemmel entegrasyonlar var. Microsoft ekosistemine büyük ölçüde güveniyorsanız, bu başlatıcı çalışma alanınıza ve ortamınıza tam olarak uyacaktır.

Microsoft başlatıcı, ana ekranınızda temiz ve akıllı bir deneyim sunar. Başlatıcı hızlı ve sorunsuz olsa da, onu yararlı bulduğunuz şekilde özelleştirmenizi sağlayan birçok seçenek vardır. Özel bir besleme, takviminizden, Yapılacaklar listenizden, Yapışkan Notlardan ve daha fazlasından ilgili bilgileri de gösterebilir. Windows’u iş için kullanıyorsanız ve Microsoft’un hizmetlerine ve uygulamalarına çok güveniyorsanız, en iyi başlatıcılardan biridir.

Microsoft Başlatıcı simgesi

Microsoft Başlatıcı

Bir Microsoft hayranıysanız veya şirketin ürün ve hizmetlerine çok güveniyorsanız, bu başlatıcıyı düşünebilirsiniz. Microsoft Suite ile mükemmel entegrasyona sahiptir.

Niagara Başlatıcı

Niagara Başlatıcı kurulumları

Kaynak: Google Play Store

Niagara Launcher basit ve hafif bir uygulamadır. Gülünç derecede hızlı ve tüm cihazlarda iyi performans gösteriyor. Niagara başlatıcısı oldukça basittir ve simge paketlerini desteklemesine ve kullanıcıların onu kendilerine göre kişiselleştirmesine olanak tanıyan harika özelliklere sahip olmasına rağmen, bu başlatıcı bu listede gösterilenlerden tamamen farklıdır.

Niagara, esasen tüm uygulamalarınızı A’dan Z’ye alfabetik sırayla sağlayan hızlı bir listedir. Ekranın sağ (veya sol) tarafındaki alfabetik harfleri kullanarak listede aşağı kaydırabilir ve ayrıca favorilerinizin üstte görünmesini ayarlayabilirsiniz. Ekran boyutundan bağımsız olarak tüm cihazlarda iyi çalışan arama çubuğunu tetiklemek için hareketler var.

Niagara Başlatıcı simgesi

Niagara Başlatıcı

Uygulamaları hızlı ve verimli bir şekilde bulmak istiyorsanız, listenizde olması gereken Niagara Launcher’dır. Işık hızındadır ve minimalist bir listeyi ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmek için harika seçenekler vardır.

Akıllı Başlatıcı

Akıllı Başlatıcı 6 kurulumları

Kaynak: Google Play Store

Smart Launcher uzun süredir piyasada ve hızlı ve verimli bir başlatıcı. Tüm favori uygulamalarınızı otomatik olarak kategorilere ayırabilir ve yalnızca birkaç dokunuşla doğru yere ulaşmanıza yardımcı olacak mükemmel bir arama çubuğu sunar. Ayrıca sol tarafta en son haberleri ve hikayeleri gösteren bir Keşfet rafı vardır.

İşlerin çoğunu sizin yerinize yapan, özenle düzenlenmiş ve kapsamlı bir başlatıcı arıyorsanız, Smart Launcher mükemmel bir seçimdir. Başlatıcı, diğer üçüncü taraf uygulamalar tarafından sunulan olağan özelliklerin çoğunu destekler ve kullanıcıların widget’ları yeniden boyutlandırmasına, uygulamaları ekranda herhangi bir yere yerleştirmesine, simge paketini değiştirmesine ve çok daha fazlasına olanak tanır. Uygulama ayrıca, yuvaya yerleştirilen uygulamalar için hareketler ve çift dokunma kısayolları içerir.

Akıllı Başlatıcı 6 simgesi

Akıllı Başlatıcı

Özelleştirme ve organizasyon istiyorsanız Smart Launcher 6 mükemmel. Ultra minimalist bir kurulum arıyorsanız, bunu düşünmelisiniz.

Başlatıcı iOS 16

Başlatıcı iOS 16 kurulumları

Kaynak: Google Play Store

Launcher iOS 16, adından da anlaşılacağı gibi, iOS ana ekranını taklit eder. iPhone’larda bulunanlarla neredeyse aynı özellikler, görünümler ve düzen sunar ve hatta farklı simgeler uygulamak ve ana ekranda widget’ları serbestçe hareket ettirmek söz konusu olduğunda daha da fazla özgürlük sağlar. Başlatıcı ayrıca iOS tarzı bir kontrol merkezine, yardımcı dokunuşa sahiptir ve hatta hava durumu widget’ı ve uygulaması neredeyse gerçek anlaşma ile aynıdır.

Bir iOS hayranıysanız ve aynı görünümü Android telefonunuzda kopyalamak istiyorsanız, bu mükemmel bir seçimdir. Tek büyük dezavantajı, bu uygulamanın reklamlar tarafından desteklenmesi ve testlerim sırasında en az 10 açılır pencere gördüm. İyi olan şey, başlatıcının kullanımının tamamen ücretsiz olmasıdır, ancak reklamların hayranı değilseniz ve profesyonel özellikler almak ve reklamları kaldırmak için ödeme yapmayı tercih ediyorsanız, o zaman bu size göre olmayabilir.

Başlatıcı iOS 16 simgesi

Başlatıcı iOS 16

iOS ve iPhone hayranıysanız ancak Android kullanmayı tercih ediyorsanız, Launcher iOS 16 sizin için başlatıcıdır. Apple aygıtlarındaki iOS başlatıcıyı taklit eder ve onu benzersiz benliğinize göre özelleştirmenize izin vermek için daha da fazla özgürlük sunar.