İşte bilmeniz gereken her şey


Samsung, yılın ikincisi olan Ağustos ayındaki Galaxy Unpacked etkinliğinde akıllı giyilebilir cihazlar alanına yeni giriş yapan Galaxy Watch 5, Galaxy Watch 5 Pro ve Galaxy Buds 2 Pro’yu tanıttı. Bu makale, Samsung’un olumlu karşılanan Galaxy Watch 4 serisinin arkasında piyasaya sürülen iki akıllı saate odaklanacak.


Geçen yıl kendime bir Galaxy Watch 4 aldım ve birkaç iyileştirme istememe neden olsa da, muhtemelen mevcut en iyi akıllı saatlerden biriydi. Şimdi, 2022, Watch 5’e yinelemeli bir yükseltme ile sona erecek, ancak Watch 5 Pro, yeni bir izleyici kitlesine hitap edebilecek bir yan ürün. O halde lafı fazla uzatmadan yeni Samsung giyilebilir cihazlarındaki yeniliklere bir göz atalım.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Tasarım

Yinelemeli bir yükseltme olan Galaxy Watch 5, selefiyle pek çok benzerliği paylaşıyor. Alüminyum çerçeve ve kasa boyutu seçenekleri – 40 mm ve 44 mm – aynı kalır, ancak Yeşil yerine yeni bir Safir rengi (yalnızca 44 mm) seçilebilir.

Kasa boyutlarında olduğu gibi, dairesel ekran bile 1,2 inç ve 1,4 inç düz AMOLED panellerle değişmeden kalıyor, ancak Samsung, Galaxy Watch 4’te kullanılan Corning çözümünden 1,6 kat daha sert olan yeni bir Safir Kristal korumadan bahsediyor. çerçeve kalın kalır ve etkileşimli işlevleri için kapasitif sensörleri barındırmaya devam eder.

Galaxy Watch 5’in tasarım konusunu tamamlamak için, boyutları aynı kalmasına rağmen Samsung, deriyle temas eden alt yüzey alanını ve toplam pil kapasitesini artırmayı başardığını belirtiyor.

Galaxy Watch 5 Pro’ya gelen cihaz, Titanyum çerçeveli 45mm kasa boyutuna sahip. Ekran, 1,4 inç boyutunda 44 mm Galaxy Watch 5 ve 46 mm Galaxy Watch 4 Classic ile eşleşir. Yükseltilmiş çerçeveli Klasik gibi, Watch 5 Pro da etrafında yükselen bir çerçeveye sahiptir, ancak Samsung bu giyilebilir cihazda dijital bir çerçeve kullanmayı seçtiği için herhangi bir hareket özelliğine sahip değildir. Ama daha spor odaklı olduğunu düşünürsek, bu benim hata yapamayacağım bir karar.

Daha geleneksel görünümlü bir giyilebilir cihaz aradığınızı varsayalım; Samsung, Galaxy Watch 4 Classic’i bir süre daha, hatta muhtemelen yeni nesil Galaxy Watch ile gelene kadar elinde tutuyor.

Renkler

Galaxy Watch 5, Grafit, Pembe Altın, Gümüş ve yeni bir Safir olmak üzere dört renkte satılacak. Galaxy Watch 5 Pro, Siyah ve Gri olmak üzere iki seçeneğe sahip olacak.

Galaxy Watch 5 için Grafit, Siyah’ın yerini alıyor, ancak biz onu farklı görmüyoruz. Gümüş ve Pembe Altın (yalnızca 40 mm) geçen yıl mevcuttu. Bu yılın göz alıcı rengi, 44 mm kasa için sunulan Green varyantının yerini alan Sapphire oldu.

modeli

Renkler

galaksi izle 5

Grafit
Gümüş
Pembe Altın (yalnızca 40 mm)
Safir (yalnızca 44 mm)

Galaksi İzle 5 Pro

siyah titanyum
gri titanyum

Sağlık Özellikleri

Rakipleri arasında, Galaxy Watch sürekli olarak daha fazla sağlık temelli özellik sunuyor ve en yeni nesil, kızılötesi tabanlı yeni bir sıcaklık sensörü ile teklif listesini geliştiriyor. Samsung, yeni sensörün ortam sıcaklığındaki değişikliklerde bile tutarlı okumalar sağlayabilmesi gerektiğini söylüyor.

BioActive sensörü tarafından etkinleştirilen EKG, Kan Oksijen izleme, Vücut Bileşimi Analizi ve stres seviyesi izleme, bu giyilebilir cihazda bulunmaya devam ediyor. Samsung’a göre OEM, sensörün elinizle temas eden toplam yüzey alanını artırdı, bu da daha iyi ve daha doğru okumalara yol açıyor. Uyku Koçluğu, egzersiz ve dinlenme süreçlerinize ilişkin bilgiler de Samsung Health üzerinden kullanıcılarla paylaşılacak.

Performans ve Pil

Samsung Exynos w290 5nm çip

Galaxy Watch 5 serisindeki performans, Samsung Exynos W920 SoC’yi herhangi bir yükseltme olmadan göndermeyi seçtiği için geçen yıl sunulandan oldukça değişmeden kalacak. En yeni nesildeki RAM ve Dahili Depolama bile benzer kalır. 1,5 GB RAM ve 16 GB, kullanıcıların kullanım için azaltılmış bir pay alacağı.

Galaxy Watch 5 ve Watch 5 Pro'nun kalınlığını gösteren resim

Kaynak: Samsung

Bununla birlikte, pil ömrü, yeni daha büyük kapasiteli hücrelerle ürün yelpazesinde bir artış görüyor. Samsung, Galaxy Watch 5’teki pillerin Galaxy Watch 4’tekinden %13 daha büyük olduğunu belirtiyor. Galaxy Watch 5 Pro, Garmin’e ve onun spor-fitness saat serisine karşı yarışan devasa bir 590 mAh hücreye sahip. Yeni nesle uygun yeni hızlı şarj donanımı da var. Şarj hızlarının ne kadar iyi olduğunun bir örneği, Samsung’un Galaxy Watch 5’in yalnızca sekiz dakikalık şarjla 8 saatlik uyku takibi sağlayabileceğini belirtmesiyle ortaya çıkıyor.

Dayanıklılığın nasıl geliştiğini görmek için incelemelerimizi dört gözle bekleyin.

Yazılım

Galaxy Watch 5 serisi, bir dizi erişilebilirlik özelliği, Çift SIM akıllı telefonunuzla sorunsuz bir şekilde entegre olan daha iyi bir arama kullanıcı arabirimi ve yazmayı kolaylaştırmayı amaçlayan tam ekran bir klavye sunan WearOS 3.5 tabanlı One UI 4.5 ile birlikte gelir.

Basın materyalinde ayrıca Galaxy Watch 5’in akıllı telefon bağlantısı olmadan Google Haritalar üzerinden navigasyon yapabileceği belirtildi. Google Asistan’ın bu ayın başlarında Galaxy Watch 4’te kullanıma sunulmasından ve yakında çıkacak birçok özellikten sonra, giyilebilir cihaz eskisinden daha eksiksiz ve bu yeni özelliklerden bazılarını denemek için sabırsızlanıyorum.

Fiyat ve Müsaitlik

Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 5 Pro, 10 Ağustos 2022’den 25 Ağustos 2022’ye kadar ön siparişe açılacak. Bunu takiben cihazlar perakende mağazalarda satışa sunulacak. Her iki giyilebilir cihaz da geçen yıl satılan modellerden daha pahalı, Galaxy Watch 5 40mm Bluetooth varyantı için 279,99 dolardan başlarken, yalnızca 45 mm’lik bir kasada mevcut olan Galaxy Watch 5 Pro, kullanıcılara 449,99 dolardan başlayacak.

modeli

Boyut ve Varyant

Maliyet

galaksi izle 5

40 mm Bluetooth
40mm LTE
44mm Bluetooth
44 mm LTE

$279.99
$329.99
$309.99
$359.99

Galaksi İzle 5 Pro

45mm Bluetooth
45mm LTE

$449.99
499,99 $

Geleneksel ön sipariş avantajlarının bir parçası olarak, herhangi bir Galaxy Watch satın alırsanız, bir Wireless Charger Duo almaya hak kazanırsınız, Watch 5’te 75$ indirim kazanırsınız ve uygun akıllı saatler ve 50$ takas ederseniz Watch 5 Pro’da 125$ indirim kazanırsınız. Aksesuarlar için Samsung Kredisi.

Ayrıca Smart Caddy uygulamasına sınırsız üyelikle birlikte sunulan özel bir Golf Sürümü de olacak ve golf tutkunu kullanıcılara kurs sırasında yön ve tavsiyelere erişim sağlayacak. Ayrıca özel saat yüzleri ve iki tonlu bir bant ile birlikte gelir. Ancak giyilebilir cihaz, Bluetooth seçenekleriyle sınırlı olabilir ve 26 Ağustos 2022’den itibaren satın alınabilir.

  • Safir Samsung Galaxy Watch 5 Ürün Resmi

    Samsung Galaksi İzle 5

    Samsung Galaxy Watch 5, daha önce satılan paketi iyileştiren yinelemeli değişiklikler içeriyor. Uygun fiyatlı bir WearOS tabanlı akıllı saat arıyorsanız, dikkate alınması gereken en iyi seçenek budur. Geliştirilmiş pil ömrü ve daha hızlı şarj etme özellikleriyle birlikte gelir.

  • Siyah Titanyum Samsung Galaxy Watch 5 Pro Ürün Resmi

    Samsung Galaksi İzle 5 Pro

    Pil ömrü konusunda endişelenmeden aktivite seviyelerinizi takip edebilmenizi sağlayacak, fitness odaklı bir akıllı giyilebilir cihaza mı ihtiyacınız var? Galaxy Watch 5 Pro, bir dizi yeni özellikle ve zorlu yaşam tarzına uygun ve açık hava etkinlikleriniz için dikkate almaya değer bir tasarımla birlikte gelir.

Teknik özellikler

Kategori

Samsung Galaksi İzle 5

Samsung Galaksi İzle 5 Pro

Boyutlar ve Ağırlık

44 mm: 43,3 x 44,4 x 9,8 mm, 33,5 gr
40 mm: 39,3 x 40,4 x 9,8 mm, 28,7 gr

45,4 x 45,4 x 10,5 mm, 46,5 gr

Kasa Malzemesi

Alüminyum

Titanyum

Görüntülemek

44 mm: 1,4″ (34,6 mm) 450×450 Süper AMOLED, Tam Renkli Her Zaman Ekranda
40 mm: 1,2″ (30,4 mm) 396×396 Süper AMOLED, Tam Renkli Her Zaman Ekranda

1,4″ (34,6 mm) 450×450 Süper AMOLED, Tam Renkli Her Zaman Ekranda

İşlemci

Exynos W920

Exynos W920

Veri deposu

1,5 GB

1,5 GB

Dahili depolama

16 GB

16 GB

bağlantı

LTE, Bluetooth 5.2, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n 2,4+5GHz, NFC, GPS/Glonass/Beidou/Galileo

LTE, Bluetooth 5.2, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n 2,4+5GHz, NFC, GPS/Glonass/Beidou/Galileo

Yazılım

Wear OS 3.5 tabanlı One UI Watch 4.5

Wear OS 3.5 tabanlı One UI Watch 4.5

sensörler

Samsung BioActive Sensör (Optik Kalp Atış Hızı + Elektriksel Kalp Sinyali + Biyoelektrik Empedans Analizi), Sıcaklık Sensörü, İvmeölçer, Barometre, Cayro Sensörü, Jeomanyetik Sensör, Işık Sensörü

Samsung BioActive Sensör (Optik Kalp Atış Hızı + Elektriksel Kalp Sinyali + Biyoelektrik Empedans Analizi), Sıcaklık Sensörü, İvmeölçer, Barometre, Cayro Sensörü, Jeomanyetik Sensör, Işık Sensörü

Bant boyutu

20 mm (O/B)

20 mm (O/B)

Dayanıklılık Değerlendirmesi

5ATM + IP68/ MIL-STD-810H

5ATM + IP68/ MIL-STD-810H

Pil

44mm: 410mAh
40mm: 284mAh

590mAh

Doluyor

Kablosuz şarj etme

Kablosuz şarj etme