İşte Android’den iOS’a geçişin yıllar içinde nasıl geliştiği


2013’te, Samsung Galaxy S4’e yeni geçtiğimde, bir tur atmak ve onu birincil cihazım olarak kullanmak için sabırsızlanıyordum. Hala Galaxy S3’ümü bilgisayara bağlamam, hem telefonda hem de SD kartta depolanan tüm verileri yedeklemem (güvenlik önlemi olarak) ve ardından yeni cihaza aktarmam gerektiğini hatırlıyorum. Bu çok büyük bir güçlüktü ve bazen tüm bir günü alabiliyordu, özellikle de aktarım hata verdiğinde ve yeniden başlatma gerektiğinde. Eski bir telefondan yenisine geçiş, son yıllarda basitleştirildi ve erişilebilir hale getirildi ve burada, cihaz değiştirme ve veri aktarma teknolojisinin zaman içinde nasıl geliştiğini tartışacağız.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Elbette, içeriği bir cihazdan diğerine taşımanın basit yolları olduğunu unutmayalım, ancak bu genellikle root erişimi gerektiriyordu. gibi uygulamalar vardı Titanyum yedekleme bu, tüm süreci kolay ve sorunsuz hale getirdi ve çok büyük bir hayran kitlesine sahipti. Her zaman kendimi dışlanmış hissettim, ancak akıllı telefonlar hakkında çok daha az bilgim vardı ve o zamanlar tek cihazımı brick etme riskini almak istemedim.

Google açıkladı ve listeledi Android’e geç Yakında tüm Pixel cihazlarda kullanıma sunulacak olan App Store’daki uygulama. Adı göz önüne alındığında, gelecekte muhtemelen tüm cihazlarda kullanılabilecek ve Google’ın kendi Pixel akıllı telefonlarıyla sınırlı kalmayacak. Yeni aktarım uygulaması, kullanıcıların iPhone’larda QR kodunu taramasını sağlayacak ve bu da kullanıcıların takvimleri, kişileri, fotoğrafları, videoları ve müziği kablosuz olarak yeni cihaza aktarmalarını sağlayacak.

Bir teknoloji meraklısı olarak, genellikle bir yıl içinde birden fazla telefon deniyorum ve sık sık Android’den Android’e ve arada bir de bir iPhone’a geçiyorum. Geçen yıl iPhone 11 ve iPhone 12’yi denedim ve iOS’a taşı Apple uygulaması tüm süreci ağrısız hale getirdi. Pixel 4 XL’imden 80 GB veri aktarmak yaklaşık bir saat sürdü ve App Store’da bulabildiği tüm resimleri, kişileri, şifreleri, videoları ve hatta uygulamalarımın çoğunu paylaştı.

Çoğu üretici, kullanıcıların eski cihazlarındaki tüm içeriği yeni parlak oyuncaklarına aktarmalarına olanak tanıyan bir uygulama geliştirdi. Samsung’un sahip olduğu Akıllı Anahtar uygulaması, Google az önce açıkladı Android’e geç Başlangıçta yalnızca Pixel cihazlarıyla çalışacak, ancak yakında diğer akıllı telefonları da destekleyecek bir uygulama olan OnePlus, Telefonu Klonla uygulaması, OPPO benzer bir Telefonu Klonla uygulaması, HUAWEI aynı şekilde bir Telefon Klonu uygulama vb. Tüm OEM’ler, geçiş sürecini mümkün olduğunca kolay ve sorunsuz hale getirmek için özel bir uygulama yaptı ve sonuç olarak, bir cihazdan diğerine geçiş birkaç dakikadan birkaç saate kadar sürüyor.

Android'e geçin ve iOS'a geçin

Kaynak: Pocketnow

Bulut hizmetleri ayrıca sürecin daha organize olmasına yardımcı oldu. Google Fotoğraflar ve Spotify kullanıyorsanız fotoğraflarınız otomatik olarak bulutta yedeklenir ve kedi resimlerinize ve videolarınıza her yerden erişebilirsiniz. Bir Spotify kullanıcısıysanız (veya bu konuda başka bir müzik akışı hizmeti kullanıyorsanız), tüm çalma listenizi ve kitaplığınızı yeni cihaza kolayca indirebilirsiniz. Sadece şarkıların bir önbelleği olacak ve internet bağlantısı olmadan bile dinlenebilecek. Kişiler, arama geçmişi, mesajlar, şifreler, cihaz ayarları ve uygulama listeleri Google Drive’a veya Android’de Google One’a yedeklenebilirken, Apple içeriği kaydetmek ve senkronize etmek için iCloud’u kullanır.

Veri aktarmak için bu tür uygulamaları kullanmanın pek çok dezavantajı yoktur, ancak bazı olumsuzluklar, çoğunlukla sizi kendi taraflarında tutmaya çalışan platformlardan kaynaklanır. Apple App Store’dan yapılan satın alımlar Android ve Google’ın Play Store’una aktarılmayacak ve tekrar satın alınması gerekecek, bu da tek bir platformda çok sayıda uygulama satın alanlar için pahalı bir alternatif olabilir. Kitaplara, filmlere ve müziğe yalnızca Apple hizmetleri ve uygulamaları aracılığıyla erişilebileceğinden, Apple’ın kendi hizmetlerinden satın alınan içerikler Android’de bulunmayabilir. Bu, Google Play Store’dan satın alınan bazı içerikler için de geçerlidir. Yapabileceğiniz en iyi şey, bu satın alma işlemleri için farklı bir platform seçmektir, böylece içerik, tüketmek isteyeceğiniz tüm işletim sistemlerinde kullanılabilir olacaktır.


Bu mükemmel akıllı telefonlarla Android’den iPhone’a ve tersi yönde geçiş yapın

 • Kinda Coral'da Google Pixel 6

  Google Piksel 6

  Google Pixel 6, yeni amiral gemisi serisinin daha kompakt ve uygun fiyatlı çeşididir. Aynı özelliklerin çoğuna sahiptir ve Pixel 6 Pro ile aynı birincil ve ultra geniş kamerayla birlikte gelir.

 • Bulutlu Beyaz Pixel 6 Pro

  Google Piksel 6 Pro

  Pixel 6 Pro, daha kaliteli Pixel amiral gemisidir. 50MP ana kamerası, 4x optik yakınlaştırmalı telefoto ve kullanışlı bir ultra geniş sensörü vardır. 120 Hz’yi destekler ve hem Pixel 6 hem de Pro, Google’ın 5 yıllık desteğiyle gelir.

 • iPhone 13 mini Kırmızı

  Apple iPhone 13Mini

  iPhone 13 mini, standart iPhone 13’ün daha küçük bir versiyonudur. Aynı güçlü yonga seti, arkada mükemmel çift kamera ile birlikte gelir ve iPhone 12 mini’ye göre çok daha iyi bir pil ömrüne sahiptir.

 • Siyah iPhone 13

  Apple iPhone 13

  iPhone 13, Apple’ın 2021 için varsayılan akıllı telefonudur. Önümüzdeki yıllarda hızlı ve akıcı kalan ve herhangi bir donanım cephesinde eksik olmayan bir deneyim arıyorsanız, almanız gereken cihaz budur.

 • PBI iPhone 13 Pro yeşil

  Apple iPhone 13 Pro

  Tüm özellikleri karşılayan, mükemmel bir pil ömrüne, yüksek yenileme hızına sahip ekrana sahip ve nefes kesici fotoğraflar çekebilen bir cihaz arıyorsanız, bu paranın satın alabileceği en iyi iPhone’dur.

 • Apple iPhone 13 Pro Sierra Blue ön ve arka

  Apple iPhone 13 Pro Maks

  Standart iPhone 13 ve 13 Pro’dan daha da büyük bir ekran arıyorsanız, 13 Pro Max aradığınız her şeye sahiptir ve daha büyük pil sayesinde daha da uzun süre dayanabilir.