iPhone’unuzu bugün bir USB-C kablosuyla nasıl şarj edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır


Birkaç yıldır Apple’ın iPhone’larda tescilli Lightning bağlantı noktasını kaldırdığına dair söylentiler duyuyoruz, ancak her zaman erteleniyor ve geri itiliyor gibi görünüyor. Şimdi bir Apple analisti bunun 2023’ün ikinci yarısında gerçekleşebileceğini ve iPhone’ların USB-C tedavisi alan tek Apple ürünü olmayabileceğini söylüyor.


Popüler ve güvenilir bir Apple analisti olan Ming-Chi Kuo, son araştırmasının Apple’ın 2023’ün ikinci yarısında aydınlatma bağlantı noktasını terk edip USB-C’ye geçebileceğini gösterdiğini iddia ediyor. bir USB-C bağlantı noktasıyla birlikte gelir ve bu aynı zamanda bu yılki iPhone cihazlarının neredeyse kesinlikle yıldırım bağlantı noktasına bağlı kalacağı anlamına gelir.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Kuo, bağlantı noktasının “donanım tasarımlarında iPhone’un aktarım ve şarj etme hızını artırabileceğini, ancak nihai özellik ayrıntılarının hala iOS desteğine bağlı olduğunu” söylüyor. Bunu yıllardır biliyorduk ve Apple’ın özel bir standart ve benzersiz bir lisans bulduğunu görsek şaşırmazdık, ancak Apple’ın bunu yapıp yapamayacağı belli değil.

Avrupa Komisyonu, Apple’ı iPhone’ları ve diğer Apple ürünlerini ortak bir USB-C bağlantı noktasıyla göndermeye zorlayabilecek bir standart için de mücadele etmeye devam ediyor. Mevzuat kabul edilirse, Apple’ı ve sektördeki diğer herkesi özel bağlantı noktalarını kullanmayı bırakmaya ve USB-C bağlantı noktasını uygulamaya zorlayabilir.

Ayrı bir tweet’te Kuo, portsuz bir iPhone’un “mevcut kablosuz teknoloji sınırlamaları ve henüz birkaç yıl önce iPhone 12 serisiyle birlikte terk edilen olgunlaşmamış MagSafe ekosistemi nedeniyle” daha fazla soruna neden olabileceğini söylüyor. Halihazırda popüler olan MagSafe teknolojisine bakılırsa, Apple’ın yakın gelecekte tamamen kablosuz bağlantıya geçmek istediğini ancak bunu daha da geliştirmek ve iyileştirmek için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu varsaymak yanlış olmaz.

Kuo ayrıca AirPods, Magic Keyboard, Magic Trackpad, Magic Mouse ve MagSafe Battery pack dahil olmak üzere diğer Apple ürünlerinin “öngörülebilir gelecekte” USB-C bağlantı noktalarını kullanabileceğinden bahsediyor. Magic aksesuarlarının hem Apple hem de Windows bilgisayarlarla çalıştığı bilindiğinden, USB-C bağlantı noktasına sahip diğer Apple ürünlerini görmek de bu aygıtların satışlarını artırabilir. Bir USB-C AirPod, Apple kullanıcılarının MacBook, iPhone ve iPad Air/Pro’larını aynı anda şarj etmelerini kolaylaştırabilir; seyahat ederken veya işe giderken yalnızca tek bir kablo taşımaları gerekir.


iPhone’umla USB-C kablosu kullanmaya nasıl geçtim?

Kasım 2020’de iPhone 11’e ve daha sonra iPhone 12’ye geçtiğimde mevcut kablolarımı kullanmak istedim. Takıp sürekli kablo değiştirmekle uğraşmak istemedim ve basit ve zarif bir çözüm istedim. Sorunsuz çalışan Stouchi adaptörünü aldım ve hala sorunsuz çalışıyor. Bu adaptörlerle ilgili ana uyarı, OTG, HDMI veya ses çıkışlarını desteklememeleridir. Bu adaptörler, iPhone’u bilgisayarınızla şarj etmek ve senkronize etmek için mükemmeldir. Burada İngiltere’de satın aldığım ürünü ve ABD’deki kitlemiz için benzer başka ürünleri de ekledim.

Stouchi iOS USB-C - Lightning adaptörü

Stouchi adaptörü

Bu adaptörü bir yılı aşkın bir süredir iPhone 12 ve iPhone 11’imi şarj etmek için kullandım. Her zaman mükemmel çalıştı ve uygun fiyatlı bir aksesuar. Verileri şarj etmenize ve aktarmanıza izin verir, ancak OTG, ses, HDMI ve diğer çıkışları desteklemez.

Adaptörler size göre değilse, her zaman bir USB-C – Lightning kablosu alabilirsiniz, ancak kabloların çalışma alanınızda, masanızda veya yatağınızda dağılmasını istemiyorsanız, bir veya iki adaptör almanızı öneririz. Gerektiğinde hızla giyip çıkarabileceğiniz.

 • Meenova USB-C'den Lightning'e

  Meenova USB-C’den Lightning’e

  Küçük ve taşınabilir bir form faktörüne sahiptir. Cihazları şarj etmek için idealdir ve %30’a kadar çıkışı destekler. Diğer çoğu adaptör gibi, bu da OTG, flash sürücü, klavye, fare ve ses çıkışını desteklemez ve yalnızca veri şarj etmek ve aktarmak için kullanılabilir.

 • Maogoam USB-C'den Lightning'e

  Maogoam USB-C’den Lightning’e

  Adaptör 30 W’a kadar şarjı destekler ve çok çeşitli Apple cihazlarıyla çalışır. Adaptör, dosyaları şarj etmek ve aktarmak için uyumludur. Ayrıca Apple CarPlay’i de destekler.

 • Zoyuzan USB-C'den Lightning'e

  Zoyuzan USB-C’den Lightning’e

  Bu üçlü bir pakettir ve üç adaptör içerir. Adaptör, verileri şarj etmek ve senkronize etmek için kullanılabilir ve kulaklıklar için kullanılamaz. Maksimum nominal çıkış 5V/2,4A’dır ve kablolarınızı azaltmak için mükemmeldir.

 • Meenova USB-C'den Lightning dark'a

  Meenova USB-C’den Lightning’e

  Bu, bu listedeki diğer Meenova ürününün daha ucuz bir versiyonudur. 5V/2.4A şarjı destekler ve ayrıca bu listedeki diğer öğeler gibi yalnızca veri aktarımlarını destekler.