iPhone SE 3, 2022’nin ilk çeyreğinde LCD ekranla gelecek


Yeni rapor, Apple’ın iPhone SE 3’ü (2022 cihazı) gelecek yılın başlarında, 2022’nin 1. veya 2. çeyreğinde piyasaya sürebileceğini iddia ediyor.


Çinli medya temsilcilerinden gelen yeni bir rapor, yeni iPhone SE 3’ün bir LCD ekrana sahip olacağını ve 2022’nin ilk çeyreğine kadar gelebileceğini iddia ediyor. Yeni cihazın, önceki iPhone XR cihazını temel alacağına dair bazı söylentiler var. iPhone 5’in tasarımı.


Yeni rapor (üzerinden GSMArena), Apple’ın iPhone SE’yi (3. nesil, 2022 cihazı) gelecek yılın başlarında, 2022’nin 1. veya 2. çeyreğinde piyasaya sürebileceğini iddia ediyor. Bu kaynağın ne kadar güvenilir olduğu belli değil, ancak daha önce bu tarihle ilgili birkaç söylenti duymuştuk.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Cihazın çentik kullanabileceğine dair bazı söylentiler de var; ancak, bir Face ID yüz tanıma sensörüne sahip değildir; bunun yerine, iPad’lerde gördüğümüze çok benzeyen Touch ID parmak izi tanıma özelliğini yana kaydırırdı. Telefon ayrıca bir OLED ekrana sahip olmayacaktı, bunun yerine muhtemelen Liquid Retina IPS paneline sahip olacaktı. Ekran boyutunun iPhone XR’de olduğu gibi 6.1 inçte kalıp kalmayacağı veya Apple’ın taşınabilirlik adına boyutu küçültüp düşürmeyeceği şu anda net değil.

Önceki nesil iPhone SE, en son 2020’de piyasaya sürüldü ve o zamanlar ve hatta bugün en uygun fiyatlı cihazlardan biriydi. Birkaç uyarıyla da olsa, amiral gemisi iPhone dahili özellikleri sunduğu için pek çok kişi önceki SE’yi satın aldı. Cihaz, Gece Modu kamera işlevine sahip değildi ve en ucuz amiral gemilerinde bile yerleşik olan bazı özelliklerden yoksundu, ancak temel özelliklerin çoğuna sahipti.

Yepyeni iPhone SE 3’ün (2022) ABD’de yaklaşık 399 ABD doları, Avrupa’da 499 Euro ve Birleşik Krallık’ta yaklaşık 419 sterline mal olacağı söyleniyor. Cihaz, en yeni 5nm A15 Bionic yonga setine sahip olacak ve muhtemelen arkasında muhtemelen iPhone 13 serisindeki ile aynı ana sensör olan tek bir kamera olacak.