iPhone + Android + Windows = Intel Unison


Techtember çılgınlığının görünürde sonu yok gibi görünüyor. Apple’ın iPhone 14’ü bu ayın başlarında piyasaya sürmesinin ardından ve gelecek ay Google Pixel 7’nin piyasaya sürülmesinden hemen önce Intel, zamanı sıkıştırmayı başardı ve dün yeni 13. Nesil Raptor Lake masaüstü sınıfı CPU’larını tanıtmak için bir basın toplantısı düzenledi. Etkinlikte Intel, yakında dizüstü bilgisayarınıza da gelecek ve Android veya iOS akıllı telefonunuzu Windows cihazınızla daha önce hiç olmadığı gibi kullanmanıza izin verecek olan Intel Unison adlı yeni bir uygulamayı da sergiledi.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Intel Unison uygulaması ne yapar?

02UuGiqVyewk1F4b1D6S3RK-16.fit_lim.size_1200x630.v1643306274

Temelde, yazılımın amacı, günümüzde yaptığımız sürekli cihaz değiştirmeyi en aza indirmektir. Windows cihazınıza yüklenir ve Android veya iOS akıllı telefonunuza bağlanır ve hemen hemen her şeyi yapmanızı sağlar. Kullanıcıların telefon görüşmeleri yapmasına, belgeleri aktarmasına, SMS mesajları gönderip almasına, fotoğrafları sürükleyip bırakmasına ve çok daha fazlasını sorunsuz bir şekilde yapmasına olanak tanır.

Örneğin, telefonunuzda hızlı bir şekilde fotoğraf çekebilir veya bir belgeyi tarayabilir ve kablo kullanmadan veya buluta kaydedip ardından dizüstü bilgisayarınıza indirmeden düzenleme için Windows dizüstü bilgisayarınıza gönderebilirsiniz. Bunun yerine, fotoğraf dizüstü bilgisayarınızın ‘Unison Galerisi’nde görünecektir. Ayrıca, dosyaları Windows PC’nizden telefonunuza aktarmanıza izin verir.

Bazı işlevler Windows’ta Microsoft’un Telefonunuz uygulaması aracılığıyla zaten mevcut olsa da Unison, iPhone desteği gibi bazı ek özellikler sunar. Ayrıca, Intel’in uygulaması daha derin bir bağlantıya sahip olmak için Wi-Fi Direct veya belirli sürücüleri kullanabildiğinden daha hızlı bir deneyim sağlar. Hatta akıllı telefonunuzun bildirimlerini Windows dizüstü bilgisayarınızla eşitler; bu, Apple’ın ekosisteminin henüz yapamadığı bir şeydir.

Intel-Unison-1 kopyası

Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, yalnızca Intel Evo sertifikalı dizüstü bilgisayarlarda çalışacağıdır. Lansmanına gelince, yazılım şu anda indirilemez. Intel’in Mobil İstemci Platformları Kıdemli Direktörü Daniel Rogers, Unison’ın bu yılın sonlarında piyasaya sürüleceğini ve Acer, HP ve Lenovo’nun seçkin 12. Nesil Core dizüstü bilgisayarlarında kullanılabileceğini söylüyor. Unison’u kullanmak için uygulamayı Google Play Store veya Apple Store’dan indirmeniz gerekecek. Android 9 veya iOS 15 işletim sistemleri için de minimum gereksinim vardır.

Android ve Windows, Apple Ekosisteminin tadına varıyor

Neredeyse tüm hayatım boyunca bir MacBook kullanıcısı oldum. 2017 yılına kadar Android cihaz kullanırken 2018 yazında bir iPhone aldım ve insanların neden Android’e değer verdiğini anında anladım. “Elma ekosistemi.” Her şey çok iyi jelleşiyor gibi görünüyor. Dosyaları kesintisiz paylaşabilir, iPhone’unuzu elinize almanıza bile gerek kalmadan metinleri ve resimleri kopyala-yapıştır yapabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Harika bir deneyim sağlar.

MacBook ve iPhone kullanan kişi
Kaynak: Unsplash

Herkes size bu cihazlar arası senkronizasyon özelliğinin sahip olmanın iyi olduğunu ve sahip olduğunuz bir özellik olmadığını söyleyecektir. mutlaka kullanmaya başlayınca onsuz yaşamak zorlaşıyor. Size bir örnek vereceğim: Geçenlerde iPhone’umda eSIM’e geçtim ve iMessage iCloud senkronizasyonu bir veya iki gün çalışmayı durdurdu. Bu sisteme ne kadar güvendiğimi o gün anladım. Mesajlar Mac’ime ulaşmıyordu ve OTP’leri yerleştirmek için masamdan uzaklaşıp yatağımın başucuna takılı iPhone’uma gitmek zorunda kaldım.

Unison, Intel’in bu kusursuz deneyimi çok uzun süredir isteyen Windows kullanıcılarına sunma girişimidir. HUAWEI ve Samsung gibi şirketler konuyu kendi ellerine alıp kendi cihazları için özel bağlantı özellikleri sunarak bir şans verirken, Intel tüm cihazlar için temel seviyeden bir çözüm oluşturmaya çalışırken farklı bir yaklaşım benimsiyor. , üreticiden bağımsız olarak.

Intel Unison hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Böyle bir özellik üretkenliğinizi artırmanıza yardımcı olur mu? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Şimdi bir Windows dizüstü bilgisayar almanın tam zamanı!

 • Microsoft Yüzey Pro 8

  Microsoft Yüzey Pro 8

  Size tablet esnekliği, yerleşik destek ayağı, ekran kalemi desteği, ayrılabilir klavye ve diğer harika özelliklere sahip bir dizüstü bilgisayarın gücünü kazandıracak Microsoft Surface Pro 8 ile büyük paralardan tasarruf edin.

 • Microsoft Surface Dizüstü Bilgisayar Stüdyosu

  Surface Laptop Studio, Microsoft’un Windows 11 için oluşturulmuş en iyi ve en güçlü iş dizüstü bilgisayarıdır. Sınıfının en iyisi teknik özellikler, zarif bir tasarım ve diğer harika özelliklerle birlikte gelir.

 • LG Gram Dizüstü Bilgisayar 17

  LG Gram Dizüstü Bilgisayar 17

  LG Gram Dizüstü Bilgisayar 17, devasa bir 17 inç WQXGA IPS LCD ekrana, 16 GB RAM’e, 1 TB SSD’ye, Intel Core i7 işlemciye ve diğer harika özelliklere sahiptir ve yeni bir dizüstü bilgisayar edinmek isteyenler için olağanüstü bir seçimdir. dizüstü bilgisayar