iPhone 14’ün Android’den çaldığı beş şey


Apple, iPhone 14 serisini resmi olarak tanıttığı için toz hala yatışıyor ve bazı duyurular bizi biraz şaşırttı. Apple Watch Ultra hakkında bazı düşüncelerim var ama onları başka bir zamana saklayacağım. Bunun yerine, iPhone 14’ün, özellikle de iPhone 14 Pro ve Pro Max’in önceki Android telefonlardan “çaldığı” birkaç şeye bir göz atacağım.

Dinamik Ada — LG V10

iPhone 14 Pro'nun Dinamik Ada ekran kesiminin nasıl yararlı olabileceğine dair örnekler

(İmaj kredisi: Elma)

Apple’ın “Far Out” etkinliği sırasında belki de en kutuplaştırıcı duyuru, Dynamic Island’ın iPhone 14 Pro ve Pro Max ile tanıtımıydı. Apple nihayet, iPhone X piyasaya çıktığından beri herkesin istediği şeyi yaptı ve çentiği attı. Hala iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’ta takılıyor, ancak Apple’ın Pro olmayan ve Pro modelleri arasında bir tür ayırt edici özellik sunmak istemesi açısından mantıklı.

Dinamik Ada, devrim niteliğinde yeni bir özellik gibi görünebilir ve bu bir dereceye kadar doğru olsa da, LG’nin oraya ilk olarak LG V10 ile geldiği gerçeği devam ediyor. Kullanıcılara bildirimleriyle etkileşimde bulunmaları için farklı bir yol sağlamak amacıyla LG, “İkinci Ekran”ı tanıttı. İkinci Ekran ile kullanıcılar, ana ekranı kullanmadan kişiler için kısayollar ayarlayabilir, gelen bildirimleri görüntüleyebilir ve çalan müziği kontrol edebilir.

LG V10 İkinci Ekran ayarları

(İmaj kredisi: Jerry Hildenbrand / Android Central)

LG’nin farklı bir şey yapmaya çalıştığı örneklerden biriydi, ancak genel uygulama ve destek eksikliği, İkinci Ekranı baştan mahkum etti. LG V20, İkinci Ekranı korudu ve esasen aynı uygulamayı sağladı, ancak yine de karışık sonuçlarla karşılandı. Bazı V20 sahipleri bunu son derece uygun bulurken, diğerleri “deneyime pek bir şey katmadığını” buldu.