iPhone 14 özçekim kamerası, Apple’a önceki sensörlerden üç kat daha pahalıya mal olabilir: İşte nedeni


Yeni bir rapor, Apple’ın iPhone 14 serisinin yeni neslinde Güney Kore yapımı bir ön kamera kullanacağını iddia ediyor. Yaklaşan iPhone 14 serisinin kaliteyi artırmak için daha yüksek kaliteli bir sensör kullanacağı bildiriliyor. Son yapılan değişikliğin bir sonucu olarak, Apple kabaca üç kat daha fazla ödemek zorunda kalacak ve bu da cihazın maliyetini artırıyor. Referans olarak, mevcut nesil iPhone 13, 12MP, f/2.2, 1/3.6” ​​sensör kullanır.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Kore Bilişim Haberleri Apple’ın yaklaşmakta olan iPhone 14 serisindeki ön kamerayı üst düzey bir bileşenle değiştirmiş olabileceğini bildiriyor. Rapora inanılacaksa, LG Innotek, Sharp’ın yanı sıra yeni kamera sensörlerini de sağlayabilir (üzerinden GSMArena).

Apple daha önce Çinli üreticilerin ve Japon Sharp’ın “düşük maliyetli” parçalar olarak sınıflandırılan ön kameralarını kullanıyordu. Rapor, Çinli kamera üreticilerinin bazı kalite sorunları olduğunu ve bunun Apple’ın daha yüksek kaliteli bir bileşen lehine onları terk etmesine neden olabileceğini iddia ediyor.

Kore Bilişim Haberleri ön kameranın arka kameranın birim fiyatının üçte biri olduğunu söylüyor. LG Innotek’in iPhone 14 serisi için ihtiyaç duyulan bileşenlere önemli fiyat artışları katacağı yeni sensörün önceki modellere göre üç kat daha pahalıya mal olacağı söyleniyor. Üst düzey bir sensörün sonucu olarak, kameranın performansı büyük ölçüde artıracak diğer özelliklerin yanı sıra otomatik odaklamaya (AF) sahip olması bekleniyor.

Ayrıca, şirketin iPhone’lar için arka kamera birimleri tedarik ettiği bilindiğinden, Apple’ın daha önce LG Innotek ile çalıştığını da belirtmekte fayda var. Artık düşük kaliteli parçalar önyüklendiğine göre, LG Innotek ve Sharp, yaklaşan iPhone 14 serisi için ön kameraları sağlayacak. Bir başka ilginç bilgi de LG Innotek’in başlangıçta yalnızca iPhone 15 serisi için kullanılması gerekiyordu, ancak Apple son dakika birkaç değişiklik yaptı.


Apple neden geçmişte birinci sınıf iPhone’lar için “düşük maliyetli” parçalar kullanıyordu?

Alp Yeşili iPhone 13 Pro ve Pro Max

Kaynak: Pocketnow

Şirketler genellikle bileşenlerden tasarruf etmek için “düşük maliyetli” parçalar kullanır, bu da onların Ar-Ge’ye, diğer parçalara ve pazarlamaya daha fazla harcama yapmalarına olanak tanır. Bunu yalnızca Apple değil, tüm üreticiler yapıyor ve geliştirmeye başka yerlerde devam etmek iyi bilinen bir uygulamadır.

Apple her zaman düzgün bir ön kameraya sahipti, ancak muhtemelen ilgili maliyet nedeniyle genellikle otomatik odaklamalı bir optik sistemi tercih etmedi. Apple’ın daha fazla harcama yapması şaşırtıcı ama bu olağandışı değil. Önceki tedarik zinciri ortaklarıyla ilgili yakın zamanda yaşanan sorunlar muhtemelen şirketi geriletti ve kaybedilen zaman ve kalite sorunlarını telafi etmek için B veya C planını kullanması gerekiyordu.

Cihazlarda parçalar önemli ölçüde daha pahalıya mal olduğunda, üreticiler genellikle artan ürün fiyatları yoluyla ek maliyeti müşterilere yansıtmaktadır. Apple, değişiklikleri yutmamaya ve şişirilmiş fiyatları müşterilere yansıtmaya karar verirse, bu yıl iPhone 14 serisinin daha pahalı olduğunu görebiliriz, ancak şu anda yeni nesil iPhone’ların bizi ne kadar geriye götüreceğini söylemek için çok erken. yayıncılık

Yeni ön kamera iPhone 14 serisine ne gibi gelişmeler getirecek?

iPhone 14 Pro oluşturma

Kaynak: 9to5Mac

Rapor, iPhone 14 serisinin, çekilen görüntü ve videoların kalitesini önemli ölçüde artırabilecek daha üst düzey bir ön kameraya sahip olacağını iddia ediyor. Ek olarak, daha yüksek sensör, özçekim kamerasına AF getirerek yakalanan içeriğin keskinliğini ve diğer özelliklerini artırabilir. Yeni sensör ayrıca düşük ışıkta daha iyi görüntüler çekebilir ve selfie atıcı için gece modu işlevselliğini geliştirebilir.

Yeni sensör, Apple’ın daha fazla veri yakalamasına da olanak tanıyor. Daha yüksek kaliteli görüntü, gölgeler, kontrast, vurgular ve diğer özellikler dahil olmak üzere genel kaliteyi iyileştirerek yeni nesil Apple A16 Bionic çipte hızla işlenebilir.

Yeni iPhone 14 serisinde bazı yeni ve daha kaliteli öne bakan kameraları görmekten mutluluk duyarız. Son yıllarda Samsung, Google, HUAWEI, OPPO ve diğer şirketler AR ve diğer göz alıcı özellikleri kullanarak eğlenceli anları yakalamak için her zamankinden daha fazla işlev sunarak oyunlarını hızlandırdılar. Apple’ın Deep Fusion sisteminin, yeni özçekimlerin çıktısını ve kalitesini iyileştirmek için öne bakan kameralar için kullanıldığını umabiliriz.

 • iPhone 13 mini Kırmızı

  Apple iPhone 13Mini

  iPhone 13 mini, standart iPhone 13’ün daha küçük bir versiyonudur. Aynı güçlü yonga seti, arkada mükemmel çift kamera ile birlikte gelir ve iPhone 12 mini’ye göre çok daha iyi bir pil ömrüne sahiptir.

 • Siyah iPhone 13

  Apple iPhone 13

  iPhone 13, Apple’ın 2021 için varsayılan akıllı telefonudur. Önümüzdeki yıllarda hızlı ve akıcı kalan ve herhangi bir donanım cephesinde eksik olmayan bir deneyim arıyorsanız, almanız gereken cihaz budur.

 • PBI iPhone 13 Pro yeşil

  Apple iPhone 13 Pro

  Tüm özellikleri karşılayan, mükemmel bir pil ömrüne, yüksek yenileme hızına sahip ekrana sahip ve nefes kesici fotoğraflar çekebilen bir cihaz arıyorsanız, bu paranın satın alabileceği en iyi iPhone’dur.

 • Apple iPhone 13 Pro Sierra Blue ön ve arka

  Apple iPhone 13 Pro Maks

  Standart iPhone 13 ve 13 Pro’dan daha da büyük bir ekran arıyorsanız, 13 Pro Max aradığınız her şeye sahiptir ve daha büyük pil sayesinde daha da uzun süre dayanabilir.