iPhone 13’ü şimdi mi almalı yoksa iPhone 14 serisini mi beklemeli?


Apple, Eylül ayında iPhone 13 serisini duyurdu. Seri, iPhone 13 mini, standart iPhone 13 ve iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max amiral gemilerinden oluşuyor. Cihazlar, en yeni Apple A15 Bionic yonga setlerine, 5G’ye, Pro modellerdeki yüksek yenileme hızına ve çok daha iyileştirilmiş pil ömrüne ve kamera performansına sahiptir. iPhone 13 serisi, bugüne kadarki en iyi iPhone’lar, ancak iPhone 14 serisi ufukta görünüyor ve bu yıl Eylül veya Ekim aylarında duyurulması bekleniyor.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Yeni nesil cihazları beklemeye veya şu anda piyasada mevcut olanlara bağlı kalmaya değip değmeyeceği konusunda sık sık sorular alıyoruz ve bu kılavuzda tüm sorularınızı yanıtlamayı umuyoruz.

9 ay sonra iPhone 13 Pro’ya da göz attık. Bugün satın almaya değip değmeyeceğini görün. Ayrıca iPhone 13 incelememizi de izleyebilirsiniz.

Siyah iPhone 13

Apple iPhone 13

iPhone 13, Apple’ın 2021 için varsayılan akıllı telefonudur. Önümüzdeki yıllarda hızlı ve akıcı kalan ve herhangi bir donanım cephesinde eksik olmayan bir deneyim arıyorsanız, almanız gereken cihaz budur.

Bugün iPhone 13’ü satın almalısınız, eğer…

Para biriktirmek istiyorsun

iPhone 13 Pro Serisi Yeni Renk

Kaynak: Pocketnow

iPhone 13 mini sadece 699 dolardan başlarken, standart iPhone 13 829 dolardan başlıyor. 13 Pro ve 13 Pro Max modelleri sırasıyla 999 $ ve 1.099 $’dan başlıyor. Ucuz değiller, ancak bu cihazlar altı aydan uzun bir süredir piyasada bulunduğundan, fiyat çok az düştü ve birçok operatör dikkate değer fırsatlar sunuyor. Bu cihazlarda genellikle 300$’a kadar veya daha fazla tasarruf edebilirsiniz.

iPhone 14 serisinin birkaç ay boyunca taşıyıcılardan herhangi bir özel muamele görmesi pek olası değil ve fiyat mevcut enflasyona göre ayarlanabileceği için bu sefer biraz daha pahalıya mal olabilirler.

iPhone 14 serisinin, Apple’a önceki sensörden üç kat daha pahalıya mal olduğu bildirilen daha iyi bir selfie kamerasına sahip olması bekleniyor ve iPhone 14 ve 14 Max’in (daha büyük, Pro olmayan model) aynı A15 Bionic yonga setine sahip olduğu söyleniyor. bu yılki iPhone 13 serisi gibi. A16 Bionic yonga seti, performansı ve güç verimliliğini artırmak için muhtemelen bazı marjinal iyileştirmelere sahip olacak, ancak son nesli paketlemenin bir sakıncası yoksa, makul bir süre için iyi dayanacaktır.

Performans ve özelliklerden memnunsunuz

iPad 9 için A15 Bionic

iPhone 13 serisi, en yeni Apple A15 Bionic SoC ile donatılmıştır ve tüm grafik yoğun başlıkları oynatmak ve AR uygulamalarını ve oyunları çalıştırmak için yeterince güçlüdür. Çoklu görev aynı zamanda bir esinti ve iOS’tan beklediğimiz bazı yazılım sınırlamaları olsa da. Bununla birlikte, performans mükemmel ve iPhone 13 serisi zamanla iyi durumda olacak.

Ayrıca arkalarında mükemmel bir kamera kurulumuna sahipler ve Pro ve Pro Max modellerinde ek bir sensör ve ekstra özellikler bulunurken, iPhone 13 mini ve iPhone 13 de bugün piyasadaki en iyi kameralı akıllı telefonlardan bazıları. Mükemmel bir düşük ışık performansına sahiptirler ve zifiri karanlıkta bile nefes kesici görüntüler yakalayabilirler. Çok sayıda grup özçekimi yaparsanız, özçekimler mükemmeldir.

iPhone 13 mini satın almak istiyorsunuz

iPhone 13 Öne çıkan görsel

Kaynak: Pocketnow Videosu

iPhone 13 mini, Apple’ın şimdiye kadar ürettiği son gerçek kompakt amiral gemisi olabilir, çünkü iPhone 14 serisinin bu yıl yeni bir mini alacağı söylentisi yok. Bunun yerine Apple, iPhone 14 Pro Max boyutunda olması beklenen ancak standart iPhone 14 modeliyle aynı donanıma sahip daha büyük bir iPhone 14 Max cihazı geliştirecek.

5,4 inçlik küçük bir cihaz arıyorsanız, iPhone 13 mini en iyi seçiminizdir. Telefon muhtemelen Apple’dan en az beş yıllık işletim sistemi ve güvenlik güncellemeleri alacaktır; bu nedenle herkese rahatlıkla tavsiye edebiliriz. iPhone 13 mini ayrıca iPhone 12 mini’den daha uzun ömürlüdür ve bu da önceki nesle geçiş yapmayı kolaylaştırır.

Eğer iPhone 14’ü beklemelisiniz, eğer…

bütçen var

Son küresel olaylar, kıtlıklar ve yüksek enflasyon göz önüne alındığında, iPhone 14 serisinin iPhone 13 serisinden daha yüksek bir fiyat etiketine sahip olduğu söyleniyor, ancak hala söylenti değirmeninde ve işler değişebilir. Biraz daha fazla harcamaya hazırsanız ve bütçeniz varsa, mevcut cihazınızdan memnun olduğunuzu varsayarsak ve sonbahara kadar birkaç ay daha beklemenin sakıncası yoksa iPhone 14 serisini bekleyebilirsiniz. . Apple, yeni amiral gemisi serisini genellikle Eylül ortasında duyurur.

Daha iyi bir özçekim kamerası ve arka kamera istiyorsunuz

Apple iPhone 13 kamera

İPhone 14 serisinin, düşük ışıkta daha iyi sonuçlar vermesi, otomatik odaklamaya ve görüntü kalitesini iyileştirmek için diğer yazılım avantajlarına sahip olması beklenen daha yüksek kaliteli bir selfie sensörünü paketleyeceği bildiriliyor. Çok fazla selfie çekiyorsanız veya vlog çekmeyi planlıyorsanız, iPhone 14 serisi beklemeye değer olabilir. Arka kamera kurulumu da düşük ışık kapasitesini geliştirmek ve karanlıkta fotoğraf çekmek için önemli iyileştirmeler alacak.

Daha fazla renk istiyorsun

Yeni Yeşil özellikli iPhone 13 Renkleri

Kaynak: Pocketnow

Yeni nesil iPhone’lar için kaç renk olduğunu bilmiyoruz, ancak Apple yeni amiral gemileri için en az bir yeni renk sunmayı seviyor. Bu yıl Alp Yeşili özel rengine sahibiz. Ve son iki yılda mavi ve yeşile sahip olduğumuz düşünülürse, henüz daha fazla bilgi duymamış olsak da bu yıl bir sürprizle karşılaşabiliriz.

iPhone’unuzun rengi sizin için sorun değilse, bir kılıf almanızı öneririz. Akıllı telefonunuzu koruyacak yüksek kaliteli ve güvenilir bir kılıf seçmenize yardımcı olacak mükemmel kılavuzlarımız var. iPhone 13, iPhone 13 mini, en iyi iPhone 13 Pro kılıfları ve en iyi iPhone 13 Pro Max kılıfları için kılavuzlarımız var.

Çentiği görmek istemezsin

iPhone 14 tablet ve delgeç ekranı

Kaynak: Pocketnow (oluşturmaya dayalı MacSöylentiler)

Pek çok insan çentikten hoşlanmaz ve birçoğu interneti, sosyal medyayı karıştırırken veya film izlerken çentiği içeriğe müdahale ettiğini düşünür. İkinci kategoriye giriyorsanız, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in bu yıl bir değil iki delikli kesimle geleceğine dair söylentiler olduğunu bilmekten memnun olacaksınız. Ne yazık ki, standart iPhone 14 ve iPhone 14 Max cihazlarının aynı muameleyi görmesi ve aynı şeyi barındırması beklenmiyor. daha küçük iPhone 13 serisi olarak çentik.

Çözüm

iPhone 13 ve iPhone 14 serisi arasında seçim yapmak kolay bir iş değil ve doğru ya da yanlış cevap yok. Bütçeniz olduğunu ve mevcut cihazınızla birkaç ay daha dayanabileceğinizi varsayarsak, iPhone 14 serisini beklemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Bununla birlikte, kağıt üzerinde birkaç ay içinde modası geçmiş olabilecek bir cihaz seçmekten memnunsanız, o zaman iPhone 13 serisi bugün satın alabileceğiniz en iyi amiral gemilerinden bazılarıdır. Uzun ömürlü pilleri, mükemmel kameraları, üstün performansları ve harika donanımları var. Hangi cihazı seçerseniz seçin, her iki amiral gemisi serisi de önümüzdeki 4-6 yıl boyunca size hizmet edecektir.

 • iPhone 13 mini Kırmızı

  Apple iPhone 13Mini

  iPhone 13 mini, standart iPhone 13’ün daha küçük bir versiyonudur. Aynı güçlü yonga seti, arkada mükemmel çift kamera ile birlikte gelir ve iPhone 12 mini’ye göre çok daha iyi bir pil ömrüne sahiptir.

 • Siyah iPhone 13

  Apple iPhone 13

  iPhone 13, Apple’ın 2021 için varsayılan akıllı telefonudur. Önümüzdeki yıllarda hızlı ve akıcı kalan ve herhangi bir donanım cephesinde eksik olmayan bir deneyim arıyorsanız, almanız gereken cihaz budur.

 • PBI iPhone 13 Pro yeşil

  Apple iPhone 13 Pro

  Tüm özellikleri karşılayan, mükemmel bir pil ömrüne, yüksek yenileme hızına sahip ekrana sahip ve nefes kesici fotoğraflar çekebilen bir cihaz arıyorsanız, bu paranın satın alabileceği en iyi iPhone’dur.

 • Apple iPhone 13 Pro Sierra Blue ön ve arka

  Apple iPhone 13 Pro Maks

  Standart iPhone 13 ve 13 Pro’dan daha da büyük bir ekran arıyorsanız, 13 Pro Max aradığınız her şeye sahiptir ve daha büyük pil sayesinde daha da uzun süre dayanabilir.