iPhone 13 İsim Değişikliği, Galaxy S21 FE Planları Ertelendi ve daha fazlası! (video)


Bugünkü Pocketnow Daily’de iPhone 13’ün olası fiyatı ve depolama seçenekleri, Galaxy S21 FE’nin lansmanı ve daha fazlası hakkında konuşuyoruz.Evet, şimdi Prime Day 2. Bölüm ve sizin yerinizde olsaydım bu fırsatlardan bazılarını stoklar tükenmeden hemen alırdım. Şu anda 100 dolar indirimli olan Apple’ın M1 MacBook Air’inden başlayarak, bu arada hala en iyi renk olan Gümüş renginde 899 için temel modeli alabilirsiniz. Galaxy S20 FE, 221 dolara gidiyor ve temel modeli çoğu renk çeşidinde 470 dolara bırakıyor. Yeni bir dizüstü bilgisayar arıyorsanız, Dell’in XPS 13’ü şu anda 180 dolar indirimli, Intel Core i7 modelini 1475’e bırakın ve Intel Xe Graphics’e sahip olun. Samsung’un yeni Galaxy Book Pro’su da 170 dolar indirim alıyor ve bunu 930 dolar olarak bırakıyor. Samsung’dan bahsetmişken, Galaxy Buds Live 60 dolar indirimli, 110’da kalıyor. Sennheiser’ın Momentum 2’si 74 dolar indirimli, yani onları 226 dolara alabilirsiniz. Amazon’un Echo Show 8’i 35 dolar, bu da 95 dolar. Son zamanlarda incelediğim Echo Show 10’a gitmek istiyorsanız, bu 190’a mevcut ve size 60 dolar kazandırıyor. Ve yine, Pocketnow.com’da ve sosyal medyamızda aklınıza gelebilecek her şey için tonlarca anlaşmamız var, açıklamada her şey için bağlantılarımız olduğundan emin olacağız.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Tipik zaman dilimleri için oldukça geç olan P50 Serisi lansmanına nihayet hazırlanıyoruz gibi görünen Huawei’ye geçelim. Geçen ay Huawei, Harmony OS Etkinliğinde bize P50 Pro’nun tasarımını gösterdi, ancak teknik özellikler veya lansman tarihi hakkında herhangi bir bilgi vermediler, sadece “daha sonra” geleceğini söylediler. Şimdi Weibo’dan gelen ve 29 Temmuz’a çevrilen bazı ikili kodların dönüştürülmesiyle ortaya çıkan yeni bir söylenti var. Çin’den başka bir kaynak, salgının tedarik zincirleri üzerindeki etkisi nedeniyle, Huawei’nin büyük olasılıkla, kesinti yapan bazı üst düzey 5G varyantlarına sahip, çoğunlukla LTE’ye hazır bir cihaz filosu satmak zorunda kalacağını iddia ediyor. Bu çip kıtlığından bahsetmişken, Huawei’nin P Serisi için yeterli çipe sahip olmak için bu yıl Mate Serisini atlayabileceğini iddia eden bazı raporlar da var, ama bunu göreceğiz. P50 Serisine geri dönersek, tümü Kirin 9000 Serisinde çalışan, standart amiral gemisi teknik özellikleri ve çok ilginç bir kamera dizisinde çalışan 3 adede kadar telefon bekliyoruz. Ancak, Google Play hizmetleri yoksa, o zaman neredeyse aynısını almanın en iyi yolu telefon sanırım Honor 50 serisi.

Şimdi ilginç gelişmelerden bahsetmeye devam edelim. Gösteriyi geç saatlerde izliyorsanız, geçen hafta OnePlus’ın “operasyonlarını daha iyi düzene sokmak ve paylaşılan kaynaklardan yararlanmak” için markalarını OPPO ile daha fazla entegre edeceklerini duyurduk. Demek istediğim, hem OPPO’nun hem de OnePlus’ın BBK Electronics’e ait olduğunu her zaman biliyorduk. Bununla birlikte, işler ilginç bir şekilde değişti. Evan Blass tarafından kurtarılan yeni bir sızdırılmış dahili not, bu “entegrasyonun” göründüğünden daha derin olabileceğini gösteriyor. Bildiride iki şirket arasındaki ilişkinin nasıl yürüyeceğine dair bir soru yer alıyor ve yanıtta “Bu entegrasyonla birlikte OnePlus, OPPO bünyesinde bir marka haline geliyor ancak bağımsız bir varlık olarak işlev görmeye devam edecekler” yazıyor. Not, bu birleşmenin, Pete’in kamuoyuna yaptığı açıklamada bahsettiği gibi, verimliliklerini artırmak için kaynakları düzene koymalarına yardımcı olacağını söyleyecek kadar ileri gidiyor. Notta ayrıca “her iki firmanın birleşmesi”nin onlara daha iyi ürünler yaratmaları için daha fazla kaynak sağladığından da bahsediliyor. Bu nedenle, OnePlus’ın artık OPPO’nun bir alt markası olduğu bir nevi resmi, ancak yine de aynı OnePlus cihazlarını OxygenOS ile alacağız ve ayrıca OnePlus verilerinin kendi sunucularında saklanmaya devam edeceğini de açıkladılar. Yine, umarım OPPO’nun kamera departmanı OnePlus’a yardım eder.

Odağı Samsung’a kaydıralım ve küresel çip kıtlığının etkilerine geri dönelim. Galaxy Note’un bir sonraki duyuruya kadar ara vereceğini biliyoruz, bu nedenle Ağustos’taki Unpacked’in katlanabilir cihazlara ve S21 FE’ye odaklanmasını bekliyorduk, ancak ikincisi için işler pek parlak görünmüyor. Yeni bir söylentiye göre Samsung, Galaxy S21 FE’nin piyasaya çıkışını 2021’in 4. çeyreğine kadar ertelemeye karar verdi ve bunun ana neden çip sıkıntısı olması ve görünüşe göre bazı ülkelerdeki bazı dizüstü bilgisayarlarını da etkileyecek. Bu, S21 FE’yi Ekim ve Aralık arasında alacağımız anlamına geliyor ve bunun yerine ürünü iptal etmediklerini varsayıyoruz. Bu cihazın sızan teknik özellikleri arasında 120 Hz’de çalışan 6,5 inç AMOLED Ekran, Qualcomm Snapdragon 888, 8 Gig RAM ve çok çeşitli renk çeşitleriyle 128 Gig depolama yer alıyor. Kamera bölümünde, arkada üç adet 12MP sensör ve bir 32MP selfie atıcı bekleyebilirsiniz. Fiyat etiketi hakkında herhangi bir sızıntı duymadık ancak bu özelliklerle Samsung’un stratejisinin ne olduğundan tam olarak emin değilim çünkü Galaxy S21 ile neredeyse aynı.. Daha ucuz bir fiyat etiketi olsa harika olurdu, eğer durum buysa .

Ama son olarak, bugünün en sıcak haberi için bir kez daha Cupertino’dan bahsedelim ama iPhone 13’e geçelim. TrendForce’tan, neler bekleyebileceğimize biraz ışık tutan ve önceki söylentileri doğrulayan yeni bir raporumuz var. Rapor, adından başlayarak, bu yeni telefonlardan daha önce duyduğumuz ve aldığımız güncellemeler düşünüldüğünde anlamlı olan iPhone 12S Serisi olarak bahsediyor. Rapor, iPhone’un TSMC’nin 5nm sürecine dayanan A15 SoC tarafından destekleneceğinden bahsediyor. AMOLED ekran bazı iyileştirmeler alacak, ancak en büyüğü 120Hz’de çalışacak ve daha küçük bir çentik olacak. Her şey yolunda ve şık ama bu rapor, Apple’ın iPhone 12’de sahip olduğumuz aynı bellek kapasitelerini korumayı planladığını, yani 1 TB seçeneği olmadığını iddia ediyor. Görünüşe göre Cupertino’nun 2020’de sahip olduğumuz aynı fiyatlandırma stratejisiyle devam etmesini bekleyebiliriz, bazı temel bileşenler yetersiz tedarik nedeniyle daha pahalı hale gelse bile, bu nedenle aynı başlangıç ​​fiyatını bekleyebiliriz. Fiyat etiketleri ve satışlardan bahseden TrendForce, ekonomi yavaş yavaş toparlanırken ve Huawei’nin küresel gücü yavaş yavaş düşerken Apple’ın 233 Milyon adede kadar satış yapabileceğini iddia ediyor. Yani, 120Hz ile daha küçük çentik, aynı fiyat etiketi, geliştirilmiş kameralar ve aynı fiyat etiketi.

Abone: http://bit.ly/pocketnowsub http://pocketnow.com

Bizi takip edin: http://flipboard.com/@Pocketnow http://facebook.com/pocketnow http://twitter.com/pocketnow