iPhone 13 daha hızlı şarj olabilir, ancak çok fazla değil


iPhone’lar yavaş şarj hızlarıyla ünlüdür, ancak Çin’den gelen yeni bir söylenti, iPhone 13 serisinin 25W hızlı kablolu şarjı destekleyebileceğini söylüyor.


iPhone’lar yavaş şarj hızlarıyla ünlüdür ve Apple’ın cihazları hiçbir zaman hızlı şarj hızlarıyla bilinmemiştir. Aslında, piyasadaki en yavaşlardan biri olarak oldukça ünlüler. Rekabete hızlı bir göz atacak olursak, OnePlus, Oppo ve Xiaomi gibi şirketler 65W’tan 120W’a kadar hız sunuyor; Samsung bile birkaç yıldır 20-25W şarj hızları sunuyor. Bu, son söylentilere göre iPhone 13 serisi için değişebilir.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Mevcut iPhone 12 nesli yalnızca 20 W şarjı destekler; ancak Çin kaynaklı bir söylentiye göre bu durum gelecekte değişebilir. MacSöylentiler). Bazı söylentiler, iPhone 13’ün 25W şarj hızlarını destekleyebileceğini söylüyor.

iPhone’lar, 20 W’tan çok daha hızlı olan güç adaptörleriyle şarj edilebilir. Yine de, cihazı yetkisiz güç adaptörlerinden ve şarj kablolarından ve ayrıca bazı sahte adaptörlerin neden olabileceği olası elektrik kesintilerinden korumak için genellikle yazılım tarafından çok daha düşük hızlarda şarj olacak şekilde sınırlandırılırlar. Bu anlaşılabilir bir durumdur, ancak Apple’ın güç adaptörünü ve aydınlatma – USB-C kablosunu almak için para harcasanız bile, yine de yalnızca 20 W’a kadar hızlı şarj elde edersiniz. Apple’ın mevcut 20W güç adaptörü 19,99 ABD Doları’na satılıyor ve ihtiyacınız olduğunu varsayarsak kablonuzu ayrı olarak almanız gerekiyor.

20W’tan 25W’a geçmek, tipik bir günlük bazda hissedeceğiniz önemli bir fark sunmayacaktır. 25W şarj desteğinin bu yılki iPhone’lara gelebilmesinin nedenlerinden biri de daha büyük pil kapasitesi söylentileri. iPhone 13 Pro serisi, daha fazla güç çektiği bilinen 120Hz yenileme hızını da destekleyebileceğinden daha büyük bir pile sahip olabilir. Ek bir 5W şarj hızına sahip olmak, daha büyük pili ve gereken daha fazla gücü telafi edebilir, ancak bu, bu aşamada yalnızca bir varsayımdır.

iPhone 13 serisinin yeni nesli, her zaman açık bir ekran sunabilir, daha büyük bir pille gelebilir, 1 TB depolama alanı sunabilir, 120 Hz yüksek yenileme hızlı panele sahip bir LTPO ekrana sahip olabilir. Eylül ayı gibi gelmeleri bekleniyor.

iPhone 12 ailesi için Apple 20W şarj cihazı