iPad Air 5, iPad Pro tasarımını benimseyebilir


Yeni iPad Air 5’in daha çok bir iPad Pro gibi görünmesini sağlayacak bazı değişikliklere sahip olabileceğine dair yeni bilgiler aldık.


Mevcut iPad Air 4, Eylül 2020’de duyuruldu ve bu, onu Apple’ın daha kutulu bir tasarım dilini benimseyen ilk cihazlarından biri yaptı. Tablet, daha küçük çerçevelerle, Ana Ekran Düğmesi olmadan ve artık aygıtın güç düğmesine yerleştirilmiş bir Touch ID sensörüyle geldi. Bununla birlikte, Apple’ın şimdiden iPad Pro’ya daha çok benzeyen daha yeni bir iPad Air 5 modeline yükseltmeyi planladığı görülüyor.


Yaklaşan iPad modelleri hakkında tonlarca söylenti alıyoruz. En sonuncusu, Japon sitesi Mac Otakara’dan geliyor ve yeni iPad Air 5’in tasarımının 11 inç iPad Pro’ya çok benzeyebileceğini iddia ediyor. Kaynaklarına göre, yeni iPad Air, aynı 10.9 inç ekran ve güç düğmesine gömülü bir Touch ID sensörü ile gelebilir, ancak bir kamera yükseltmesi alacaktır. Yeni cihazın, Geniş ve Ultra Geniş kameralı çift kamera kurulumuna sahip olması bekleniyor. Görünüşe göre, bu son kısım garanti edilmese veya kaynak o kadar emin olmasa da, pakete katılmak için bir LiDAR tarayıcı da alabilir.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Mac Otakara ayrıca yeni iPad Air’in en yeni A15 çipe, dört hoparlörlü bir ses sistemine ve 5G mmWave desteğine sahip olacağına inanıyor. Site, olası bir çıkış tarihini açıklamıyor veya önermiyor ancak önceki bilgiler, 2022’nin başlarında alabileceğimizi iddia ediyor. Bu yeni modelin OLED ekranla gelebileceğini de duyduk, ancak bundan hiç bahsedilmedi. yayın ya.

Apple ipad air 4. nesil tablet

Ancak Japon sitesi, yeni iPad mini ve yaklaşan giriş seviyesi iPad’in mevcut olanlardan farklı görünmediğinden bahsediyor. Ancak kayda değer tek değişikliğin A14 çip güncellemesi olabileceğini ve bu modellerde olası bir tasarım değişikliğinin 2022 veya sonrasına kadar gelebileceğini öne sürüyor.

Kaynak Mac Otakara

MacRumors aracılığıyla