iOS 15.2, cihaz parçalarının ayrıntılı bir listesini gösterecek ve bunların orijinal olup olmadığını söyleyecek


iOS 15.2, iPhone’un orijinal ve orijinal Apple parçaları tarafından onarılıp onarılmadığını kullanıcılara bildiren ayarlarda yeni bir Parçalar ve Servis Geçmişi bölümü sunacak.


Yaklaşan iOS 15.2 güncellemesinde Apple, kullanıcılara hangi parçaların orijinal olduğunu ve hangi parçaların üçüncü taraf bir üreticiden olduğunu gösteren ayrıntılı bir liste verecek. Apple, bugünlerde onarılabilirliğe çok odaklanıyor gibi görünüyor ve müşterilerin kendi cihazlarının belirli bileşenlerini orijinal Apple parçalarını ve araçlarını kullanarak değiştirmelerine olanak tanıyan bir Kendi Kendine Onarım programını duyurdu. Bugün, Apple’ın yakında iPhone ve Mac müşterilerinin ilk 60 günden sonra AppleCare+ satın almalarına izin verebileceğini de bildirdik. Yeni parçalar ve servis geçmişi, kullanıcılara iPhone’un önceki sahipleri tarafından ne zaman ve nasıl servis verildiğini bildirecek.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Yeni iOS 15.2 güncellemesinde Apple, kullanıcılarına cihazlarının orijinal Apple parçaları mı yoksa üçüncü taraf parçalar mı içerdiğini bildirmek istiyor. Cihaz ayrıca bir iPhone’un servis geçmişini gösterecek ve Apple’ın kendisi veya bir Apple Yetkili Onarım Merkezi tarafından nerede ve ne zaman servis verildiğini görecektir. Ayrıca, Parçalar ve Servis Geçmişinin yalnızca iPhone’daki bir şey değiştirildiğinde görüneceğini, aksi takdirde görünmeyeceğini belirtmekte fayda var.

Bilinmeyen ve orijinal olmayan diğer üçüncü taraf bileşenler, bir üçgenle gösterilen bir uyarı göstergesiyle işaretlenecektir. Apple, bunların cihazın işlevini değiştirmeyeceğini ve yalnızca kullanıcıya parçanın orijinal olmadığını bildirmek için gösterileceğini söylüyor. Apple’ın geçmişte yaptığı gibi bir daha üçüncü taraf bileşenleri sınırlayıp kabul etmeyeceği belli değil, ancak kullanılabilirliği ve uyumluluğu sınırlama niyetinde olmadığına dair iyi bir işaret.

iOS 15.2’de, kullanıcılar aşağıdakileri yaparak geçmişi görüntüleyebilecek:

  • içine giriyor Ayarlar
  • Musluk Genel
  • Musluk Hakkında Parça ve Servis Geçmişini görmek için

Eski modellerin yeni özelliği tam olarak destekleyeceğini de belirtmekte fayda var. iPhone XR ve XS Serisi yalnızca pil bilgilerini görüntülerken, iPhone 11 Serisi pili bildirir ve ayrıntıları görüntüler. iPhone 12 ve 13 Serisi pil, ekran ve kamera bilgilerini raporlayacaktır.

İkinci el cihaz satın alırken, cihazın orijinal Apple parçalarıyla mı yoksa önceki sahibi tarafından orijinal olmayan parçalarla mı servis edildiğini doğrulamak için burası harika bir ilk yer olmalıdır.

Apple iPhone 13

iPhone 13 serisi, Apple’ın en yeni amiral gemisi cihazlarıdır. Yükseltilmiş bir A15 Bionic yonga seti, yeni kameralar ve harika yeni özelliklerle birlikte gelir.