İki yıl sonra Teksas, Pixel 4 radyo reklamları nedeniyle Google’a dava açıyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Teksas Başsavcısı Ken Paxton, Google’a Pixel 4 hakkında yasa dışı reklam iddiaları nedeniyle dava açıyor.
  • Söz konusu reklamlar, 28 Ekim ile 2 Aralık 2019 tarihleri ​​arasında Dallas-Fort Worth ve Houston pazarlarındaki iHeartMedia radyo istasyonlarında 2.405 kez yayınlandı.
  • Dava, Google’ın, okuyucunun Pixel 4 ile kişisel kullanımları hakkında olumlu tanıklıklar yapmasını gerektirmesine rağmen, sekiz radyo kişiliğine akıllı telefon örnekleri sağlamadığını belirtiyor.

Teksas Başsavcısı Ken Paxton, Google’ın Dallas-Fort Worth ve Houston pazarlarındaki radyo reklamcılarını, en iyi Android telefonlar listemizi yapmakta zorlanan Pixel 4 akıllı telefonu hakkında yanlış iddialarda bulunmaya zorladığını iddia eden bir dava açtı. reklamların kaydedildiği sırada henüz yayınlanmamıştı.

Ayrıca iddia, Google’ın reklamverenlerden telefonun kendisi hakkındaki olumlu kişisel tanıklıklarından bahsetmelerini istemesine rağmen, Google’ın reklamverenlere akıllı telefon sağlamayı reddettiğini iddia ediyor. Dava özellikle, iHeartMedia tarafından bu tür uygulamaların Teksas Aldatıcı Ticaret Uygulamaları Tüketiciyi Koruma Yasası’na aykırı olduğu konusunda bilgilendirildikten sonra bile “Google’ın, Google’ın yazılı ve aldatıcı ifadelerini kullanarak reklamların kaydedilmesini ve yayınlanmasını talep ettiğini” belirtir.