IFA 2022: Neler bekleniyor?


Eylül ayına sadece birkaç hafta kaldı, bu da teknoloji endüstrisinin birçok ürün lansmanı ve duyurusu için hazırlandığı anlamına geliyor. Apple gibi şirketler kendi etkinliklerine ev sahipliği yapma eğilimindeyken, SONY, LG, HUAWEI ve Asus gibi birçok marka ürünlerini lanse etmek ve tüketicilere sergilemek için IFA teknoloji konferansına katılıyor.


Son iki etkinlik küçük ölçekli (veya iptal edilmiş) olsa da, teknoloji şovu 2022’de tam ölçekli olacak. Etkinlikte pek çok heyecan verici ürünün görücüye çıkması bekleniyor. Beklendiği gibi, IFA 2022’de piyasaya sürülecek olası ürün söylentileri çoktan dönmeye başladı ve biz size şu ana kadar bildiğimiz her şeyin bir özetini vermek için buradayız.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

IFA 2022: Tarihler ve Diğer Önemli Bilgiler

Lenovo sponsorluğunda IFA 2022 kapsamı

  • IFA 2022 nedir?: IFA veya Internationale Funkausstellung, Avrupa’da her yıl düzenlenen büyük ölçekli bir teknoloji kongresidir. Büyük teknoloji markaları için ürünleri piyasaya sürmek ve halka göstermek için harika bir fırsat.
  • IFA 2022 Tarihleri: IFA 2022’nin gerçekleşmesi planlanıyor 2-6 Eylül.
  • IFA 2022 Etkinlik Yeri: IFA 2022 önümüzdeki ay Almanya’nın Berlin kentinde gerçekleşecek. Daha spesifik olarak, Uluslararası Kongre Merkezi ICC, Berlin’de yapılacak.
  • Hangi markalar boy gösterecek?: LG, Samsung, HUAWEI, TCL, Asus ve HMD dahil olmak üzere büyük teknoloji şirketlerinin çoğu orada olacak. Ancak, Apple gibi markalar IFA etkinliklerine asla katılmaz veya ürünlerini sergilemez.

IFA 2022: Ne Beklemeli?

Pocketnow ekibi Berlin’de bulunacak ve etkinlik 2 Eylül’de başladığında size en son haberleri, uygulamalı incelemeleri ve videoları getirecek, bu nedenle güncellemeler için web sitemizi ve YouTube kanalımızı takip etmeye devam edin. Bu arada, IFA 2022’de duymayı beklediğimiz gadget’lara ve ürünlere göz atın.

asus

Asus Zenbook 17 Kat OLED

Kaynak: Asus

Basın Toplantısı Tarihi: 14:00 CEST (08:00 ET), 31 Ağustos

Asus geçmişte IFA’da önemli bir oyuncuydu ve bu yıl da farklı olmamalı. Şirket, IFA 2022 etkinliğinin 31 Ağustos’ta 14:00 CEST’de (08:00 ET) gerçekleşeceğini duyurdu. Asus, merakla beklenen Zenbook 17 Fold OLED’i ve IFA etkinliği için bir geri sayım sayacını sergileyen bir web sitesi bile kurdu.

Web sitesinde yer alan bilgilere göre Asus’un ilk kez CES 2022 sırasında görücüye çıkardığı dizüstü bilgisayar artık halka arz edilmeye hazır görünüyor. Asus’un etkinlikte Zenbook 17 Fold OLED ile ilgili çıkış programını, fiyatını ve diğer önemli bulunabilirlik bilgilerini paylaşması bekleniyor.

ONUR

ONUR IFA 2022

Kaynak: ONUR

Basın Toplantısı Tarihi: 17:00 CEST (11:00 ET), 2 Eylül

ONUR vardır onaylanmış IFA 2022 etkinliğine 2 Eylül’de 17:00 CEST’de (11:00 ET) ev sahipliği yapacak. Şirket, etkinliğin ayrıntılarını ortaya çıkarmak için görseli (yukarıda gösterilen) sosyal medya hesaplarında paylaştı.

HONOR’un paylaştığı teaser’a bakıldığında markanın gösteriş yapacak çok sayıda ürünü olduğu görülüyor. Görüntüde kablosuz kulaklıkları, tabletleri, akıllı telefonu, dizüstü bilgisayarı ve hatta kalp ve müzik simgesini görebilirsiniz. Şirketin ekosisteminin ayrıntılarını açıklaması olası ancak bu henüz doğrulanmadı.

HMD (Nokia)

nokia ifa 2022

Kaynak: HMD

Basın Toplantısı Tarihi: 1 Eylül

Nokia, IFA 2022’ye geleceğini ve etkinliğine 1 Eylül 2022’de ev sahipliği yapacağını doğruladı. Şu anda ayrıntılar az olsa da, şirketin Nokia G adı altında yeni akıllı telefonlar gibi yeni orta sınıf cihazları piyasaya sürmesini bekliyoruz. ve X serisi. Daha fazla bilgi mevcut olduğunda bu gönderiyi güncelleyeceğimizden emin olacağız.

LG

Mobil pazarı terk etme kararına rağmen LG, televizyon ve ekranlarda önemli bir oyuncu olmaya devam ediyor. Şirketin basın toplantısının da aynı segment etrafında dönmesini bekliyoruz. Kardeş sitemize göre cep tiftiğiLG, IFA etkinliğinde “yeniden tasarlanan teknoloji, yeniden keşfedilen yaşam tarzları ve yeniden tanımlanmış deneyimler vizyonunu” sergileyeceğini açıkladı. Aynı zamanda yeni bir “ürün dizisi” başlatacak, ancak bunların ne olacağına dair hala bir kelime yok.

Qualcomm

Qualcomm logosu genel merkezi
Kaynak: Qualcomm

Kaynak: Qualcomm

Geçen yılki IFA etkinliğinde olduğu gibi, bu yılki açılış konuşması da Qualcomm başkanı Cristiano Amon’dan olacak. Amon, etkinlikte gelişen mobil teknolojiler, 5G, AI ve daha fazlası hakkında konuşacak. Buna ek olarak Qualcomm, Windows için yeni nesil ARM işlemcisini de sergileyebilir. Sonuçta, bir süredir bununla ilgili hiçbir şey duymadık.

SAMSUNG

Samsung bina logosu özellikli

Samsung, özellikle akıllı telefonlar söz konusu olduğunda en büyük duyuruları genellikle kendi ‘Paketlenmemiş’ etkinliklerine bırakırken, IFA etkinlikleri yeni nesil TV’lerini ve ekran teknolojilerini sergilemek için ayrılmıştır. Benzer şekilde Samsung, bu yıl IFA’da ‘Life Unstoppable’ etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

Samsung’un bu yıl neler sunacağı hakkında fazla bir şey bilmesek de, bir söylentiye göre Samsung, akıllı buzdolapları, çamaşır makineleri ve daha fazlası için IoT platformu olan SmartThings için büyük bir güncelleme başlatacak. Samsung’un SmartThings güncellemesiyle “binlerce ek IoT cihazı ve akıllı ev aleti” desteği ekleyeceğini iddia ediyor, ancak daha fazla ayrıntı öğrenmek için etkinliğini beklememiz gerekecek.

SONY

SONY Center'ı gösteren resim

Kaynak: Unsplash

Oldukça şaşırtıcı bir şekilde SONY, IFA 2022 ile ilgili planlarını açıklamadı. IFA’da tipik olarak geniş bir varlığa sahip olmasına rağmen, Japon şirket bu yılki etkinlikle ilgili herhangi bir resmi duyuru yapmadı. Bununla birlikte, markadan yeni TV’ler, ses ekipmanları ve diğer akıllı ev cihazları gibi pek çok mobil olmayan duyuru bekliyoruz. Ayrıntıları duyar duymaz bu gönderiye daha fazla ayrıntı ekleyeceğiz.

TCL

Kaynak: Pocketnow

Basın Toplantısı Tarihi: 14:00 CEST (08:00 ET), 1 Eylül

TCL, özellikle büyük markalarla rekabet eden uygun fiyatlı akıllı TV’leri nedeniyle son yıllarda çok popüler oldu. Şirket, “büyük ekran Mini LED QLED TV’ler için en son ekran teknolojisini, tüm akıllı ev aletlerini ve çeşitli yeni TV prototiplerini” sergileyeceği 1 Eylül basın etkinliğini onayladı.

Bu, IFA 2022’nin önizleme özetini sonlandırıyor. Yaklaşan teknoloji şovu için bizim kadar heyecanlı olduğunuzu umarız. En çok hangi marka duyurusunu dört gözle bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!