Huawei’nin Galaxy Z Fold 4 rakibi İngiltere’ye gidiyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Huawei, Mate Xs 2 katlanabilir telefonunu İngiltere’de piyasaya sürüyor
  • Telefon, beyaz renk grubu ile öne çıkacak ve 1699,99 £ fiyatla satışa sunulacak.
  • Telefon için ön siparişler 21 Ağustos’tan 11 Eylül’e kadar devam edecek ve 12 Eylül’de tam sürümü çıkacak.

Huawei’nin en yeni amiral gemisi katlanabilir telefonu Mate Xs 2 nihayet İngiltere’de piyasaya çıkıyor. Huawei’ye göre bu dışa katlanır telefon, “tüketicilere en iyi deneyimi sunmak için ultra hafif ve ultra ince, ultra düz ve ultra güvenilir olma gücünü kullanıyor.”

Mate Xs 2’nin İngiltere lansmanı, 1699,99 £ fiyatla beyaz renk grubunu içeriyor. Ön siparişler 31 Ağustos’tan 11 Eylül’e kadar sürecek ve İngiltere’deki tam sürüm 12 Eylül’de başlayacak. Huawei, Mate Xs 2 için ön sipariş verenlerin Watch GT 3 Pro’yu ücretsiz olarak alacağını da bildirdi. Bu 46 mm saat, stoklar tükenene kadar siyah veya kahverengi olarak satışa sunulacak.

Bu kadar ince ve hafif katlanabilir bir telefon yaratmak, Huawei’nin bu telefonu “sanat teknolojiyle buluşuyor” un zirvesi olarak görmesinin nedenidir. Mate Xs 2, daha önce yalnızca katlanamayan bir telefonla elde edilebilen bir şey olan yalnızca 255 g ağırlığındadır. Yeni Xiaomi Mix Fold 2 bile 262g ile biraz daha ağır. Huawei, telefonun yapısı için ultra hafif cam, havacılık sınıfı titanyum ve ultra hafif, yüksek kaliteli çelik gibi yeni, yenilikçi hafif malzemeleri kullanmak için ekstra bir adım attı.

Huawei Mate Xs 2

(İmaj kredisi: Huawei)

Huawei, Nisan ayında ilk piyasaya çıktığında Mate Xs 2 cihazını Çin dışında piyasaya sürüp sürmeyeceğinden emin değildik. Bununla birlikte, kısa bir süre sonra birkaç Avrupa ülkesine geldi ve telefon selefi Mate Xs’ten oldukça yükseltilmiş olduğu için kullanılabilirliğini genişlettiğini görmekten mutluyuz.

Tasarımı en iyi katlanabilir telefonlardan bazılarından oldukça farklı olsa da Huawei Mate Xs 2, kapalıyken geleneksel boyutta 6,5 ​​inç 120Hz OLED ekrana sahip. Tamamen açıldığında, her şey net bir 2480×2200 çözünürlüğe sahip 7,8 inç ekrana açılır. Bununla birlikte, bir kitap gibi içe doğru katlanan Galaxy Z Fold 4’ün aksine, telefonun dışa doğru katlandığı için ekranlarının her zaman açıkta olduğunu unutmayın.

Huawei Mate Xs 2

(İmaj kredisi: Huawei)

Telefon, Fold 4’ün Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinin aksine, 4G özelliklerine sahip bir Snapdragon 888 yonga setinden güç alıyor. Huawei, ABD ile olan ilişkisiyle de mücadele etti ve bu sorunlar, katlanabilir telefonunu iyileştirmek için Qualcomm’un 5G modemlerini almamaya dönüştü. Bu, fiyatlandırmasının haklı gösterilmesini biraz zorlaştırabilir.