HTC’nin yeni Oculus Quest rakibi bir gözlük gibi takılabilir


Ne bilmek istiyorsun

  • Vive XR Elite, Qualcomm XR2 yonga seti tarafından desteklenen yeni bir bağımsız VR başlığıdır.
  • Bir Quest Pro’dan yaklaşık 150 gr daha hafif ve 400 $ daha ucuza mal oluyor.
  • Kafa bandı, daha uzun oyun için büyük bir pil veya hafif kullanım için gözlük benzeri kollar dahil olmak üzere çeşitli seçeneklerle değiştirilebilir.
  • Şu anda ön siparişler mevcut ve kulaklık Şubat sonunda gönderilmeye başlayacak. Bazı bölgelerde ayrıca ücretsiz XR oyunları ve ön siparişli uygulamalar bulunur.

Uzun zaman geçti, ancak HTC CES 2023’te sahne aldı ve şirketin tüketici VR alanına büyük dönüşü olmasını umduğu uygun bir Meta Quest rakibini duyurdu. 1.099$/1.299£/1.399€ olarak fiyatlandırılan Vive XR Elite, bir Meta Quest Pro’dan yüzlerce daha hafif ve hatta yaklaşık 150 gram daha hafif.

Vive XR Elite, insanların Meta Quest Pro’nun tasarımıyla yaşadığı sorunların çoğunu çözmeye çalışıyor. (yeni sekmede açılır), çıkarılabilir ve çalışırken değiştirilebilir bir kafa bandı dahil. Varsayılan kayış, Pico 4’te sunulanlara biraz benziyor (yeni sekmede açılır), ağırlığı dengelemeye yardımcı olmak için kayışın arkasına monte edilen pil dahil. Vive XR Elite, Quest 2’den çok daha küçük olan Pico 4’ten bile çok daha küçüktür.