HP, Dünyanın ilk Yakınlaştırma Onaylı monitörünü duyurdu


HP, iş, okul ve…


HP, iş, okul ve oyun oynamak için tasarlanmış iki yeni monitörü duyurdu. Dünyanın ilk Zoom Sertifikalı monitörü olan ilk monitör, yüksek oranda konferansa ve çalışmaya odaklanmıştır. İkincisi, işi, okulu ve biraz oyun oynamayı vurgular ve aynı zamanda HP’nin ilk Chromebook Onaylı monitörüdür.


HP E24mv G4 Monitör

HP E24mv G4, “Dünyanın ilk Zoom sertifikalı monitörü” unvanına sahip bir FHD konferans monitörüdür. Basın açıklamasında, monitörün her video konferansa girerken kendinden emin hissetmek isteyen ev ve ofis çalışanları için mükemmel olduğu belirtiliyor. 23,8 inç IPS ekranın 1000:1 kontrast oranı ve 5ms (griden griye) tepki oranı vardır. Maksimum parlaklık 250 nittir. Yüksek kaliteli görüntülü sohbet için 5MP kameraya sahiptir, ayrıca 25 derecelik eğim ayarına sahiptir, böylece kamera yüze daha iyi odak sağlayabilir ve sensör rengi ve ışıkları daha kolay alabilir.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Giriş için bir adet VGA, bir adet HDMI 1.4, bir DisplayPort 1.2 ve dört adet USB-A 3.1 Gen 1 bağlantı noktası vardır. Zengin, yaşam boyu ses sunabilen ve alabilen yerleşik hoparlörler ve çift mikrofon kurulumu vardır. HP Eye Ease her zaman açık mavi ışık teknolojisi ve dört yönlü ergonomi, uzun iş günlerinde rahatlık sağlar. Fiyatlandırmaya gelince, HP E24mv G4’ün Ağustos ayında piyasaya çıkması bekleniyor ve fiyatlandırma daha sonra açıklanacak.

HP M27fd USB-C Monitör

HP M27fd USB-C Monitör, kutudan çıkar çıkmaz bir Chromebook’a bağlanan, şirketin “Chromebook ile Çalışır” sertifikalı ilk monitörüdür. “Chromebook ile Çalışır” sertifikası, ürünün belirli bağlantı, giriş ve güç gereksinimlerini karşılamak üzere Google tarafından test edildiğini, böylece kullanıcıların sorunsuz ve uyumlu bir eşleştirme deneyimi yaşadığını belirtir.

27 inçlik IPS ekranın 1000:1 kontrast oranı ve 5ms (griden griye) tepki oranı vardır. Maksimum parlaklık 300 nittir. Giriş bağlantı noktalarına gelince, bir adet VGA, 65 W’a kadar güç sağlayan bir adet USB-C 1.2 bağlantı noktası, iki adet USB-A 3.2 Gen bağlantı noktası ve HDCP destekli iki adet HDMI 1.4 bağlantı noktası vardır.

Google Suite’in tam işlevselliği için Chrome OS üzerinde çalışacak şekilde tasarlanmıştır, ancak bağlantı ve güç sağlamak için herhangi bir USB-C özellikli dizüstü bilgisayarla da çalışır. Monitör ayrıca gösterilen renkleri etkilemeden mavi ışığı azaltan Eyesafe sertifikalı HP Eye Ease teknolojisine sahiptir.

HP ayrıca, monitöre HP Kablosuz fare 220 gibi diğer “Chromebook ile Çalışır” onaylı aksesuarlarla ödeme yapıldığında, monitörün bir Chromebook ile sorunsuz bir bağlantı ve kullanıcı dostu bir deneyim sunduğunu belirtiyor. HP M27fd USB-C monitör şu anda HP.com’da 299,99$’a satılıyor.