Honkai: Star Rail beta önizlemesi — Genshin Impact hayranları kendilerini evlerinde hissedecekler


HoYoverse, Genshin Impact’in arkasında bir imparatorluk kurdu, ancak bu franchise dünyayı kasıp kavurmadan önce geliştirici, 2016’da Honkai Impact 3rd’ü piyasaya sürdü; yandan kaydırmalı bir aksiyon/platform oyunu olan Houkai Gakuen 2’nin ruhani halefi. Honkai Impact 3rd, oyunu bir 3D aksiyon RPG’ye daha yakın hale getirmek için büyük ölçüde değiştirmiş olsa da HoYoverse, Honkai evrenindeki bir sonraki oyun olan Honkai: Star Rail ile bir adım geri gidiyor.

Honkai: Star Rail, sıra tabanlı dövüşte daha taktiksel bir yaklaşım benimsiyor, ancak ikinci kapalı betası ile geçirdiğim zaman, oyuncuların Genshin Impact’ten sevdiği şeylerin çoğunu koruyor; renkli bir karakter kadrosu ve çok özel bir Öncü içeren görkemli bir hikaye dahil.

Honkai: Star Rail etkilerini koluna taşıyor

(İmaj kredisi: Android Central)

Genshin Impact’in arkasındaki geliştiriciden beklediğiniz gibi Honkai: Star Rail’in hikayesi, Trailblazer olarak bilinen ve hafızasını kaybetmiş özel bir karakteri takip eden destansı bir maceradır. Bir Stelloran (esas olarak saatli bir bomba olan) implante edilmiş olan oyuncu, Aeons’u aramak için evrende seyahat eder; HoYoverse’nin “bir tür ilkel güç kullanarak sonsuz dünyalar arasında özgürce seyahat edebilen evrensel ilkelerin enkarnasyonları” olarak tanımladığı şey.

Oyuncuların ortaya çıkaracağı pek çok gizem ve keşfedilecek geniş bir evrenle, oyuncuları bir ziyafet bekliyor.