Hızlı Notlar iPad’de nasıl kullanılır?


iPad, veri toplamayı kolay bir iş haline getiren bir araçtır ve bunu yapmak için bilgi derlemeye yardımcı olan bir dizi uygulama içerir. Yine de, son birkaç güncellemeyle Apple, şirket içi seçeneklerini üretkenliği ve kullanım kolaylığını artıran özelliklerle destekliyor. iPadOS ile ilgili Hızlı Notlar böyle bir öğedir.


Hızlı Notlar, bilgileri anında not almanıza yardımcı olabilir ve özellikle iş için araştırma yaparken belirli bir web sitesine geri dönmeyi planlıyorsanız birçok kolaylık sunar. Bu şık küçük özellik ilginizi çektiyse, işte iPad’inizde Hızlı Notu etkinleştirmeyle ilgili bir kılavuz.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

iPad, Galaxy Note Serisi gibi kilitliyken not almayı da destekler. Eşleştirilmiş Apple Pencil’ınızı kapın ve ekran devre dışıyken yazmaya başlayın; bu, yeni bir not oluşturacak ve ekran aydınlanacak, bu sırada iPad kilitli kalacak ve girişi daha sonrası için kaydedecektir.


iPad’de Hızlı Notlar nasıl etkinleştirilir?

iPad’de Hızlı Notlar’ı etkinleştirmek için açın Ayarlar ve aşağıda listelenen adımları izleyin.

 • Üzerine dokunun Genel soldaki bölmede.
 • Şimdi yerini bul Mimik Sağdaki seçenekler arasında.
 • Ardından, Sol Köşeden Kaydırma veya Sağ Köşeden Kaydırma seçenekler.
 • Herhangi bir seçeneğe ve sonraki ekrana dokunun ve seçin Hızlı not.

Artık bu küçük notları, seçiminize bağlı olarak, parmağınız veya Apple Pencil ile her iki köşeden de yukarı kaydırarak oluşturabilirsiniz.

Hızlı Notlara Erişmenin Diğer Yolları

Harici Klavye ile: Küre Tuşuna ve ardından Q’ya basarak Hızlı Notlar’ı açın. Hızlı Not zaten açıksa, Command-N ile yeni bir not oluşturabilirsiniz.

Kontrol Merkezi ile: Ayarlar’a gidip kolay erişilebilir panele düğmeyi ekleyerek Kontrol Merkezi’ne Hızlı Not ekleyin.

yerini bulabilirsin Hızlı Not Kontrolü altında Daha Fazla Kontrol alt bölüm, aşağıdaki resimlerde gösterilmiştir.

Hızlı Not’u kullanmayla ilgili ipuçları

Tüm Hızlı Notlara erişin

Notlar uygulamasını açın ve bu özelliği kullanarak yakaladığınız tüm notları görüntülemek için Hızlı Notlar klasörüne dokunun. Alternatif olarak, oluşturulan tüm parçaları görmek için Hızlı Notlar’ı kullanırken “dört kare” simgesine de dokunabilirsiniz.

Belirli desteklenen uygulamalarda bir Hızlı Notun açık olması, kısayollar oluşturmanıza olanak tanır ve bu öğelere dokunmak, bu pencerelere sorunsuz bir şekilde geçiş yapmanızı sağlar. Bu özelliğin Fotoğraflar ve Safari’de çalıştığını fark ettik.

Safari’de, kullanıcılar bir web sitesinden alıntılara bağlantılar ekleyebilirken, Fotoğraflar’da kullanıcılar albümlerinde bulunan resimlere bağlantı verebilir.

Bunu yapmak için, bir Hızlı Not açın ve yukarıdaki uygulamalardan herhangi birine erişin. Ardından, Hızlı Not penceresinde kısayol oluşturmak için dokunabileceğiniz bir komut istemi (Kırmızı ile işaretlenmiş) göreceksiniz.

Desteklenen Modeller

iPadOS için Hızlı Not, aşağıdaki iPad modellerinde mevcuttur.

 • iPad Pro 12,9 inç (1. Nesilden 5. Nesle)
 • iPad Pro 11 inç (1. nesilden 3. Nesle)
 • iPad Pro 10,5 inç
 • iPad Pro 9.7 inç
 • iPad Air (3. Nesilden 5. Nesle)
 • iPad mini (5. Nesilden 6. Nesle)
 • iPad (6. Nesilden 9. Nesle)

2022’de Piyasaya Sürülecek iPad Modelleri

 • iPad (9. Nesil)

  iPad 9. Nesil, yenilenen iç aksama ve geliştirilmiş ön kameraya sahiptir; bu da onu, yalnızca oyun oynamak için yeterli güçle iletişimde kalmak veya okul işlerini yapmak için bir aygıta ihtiyaç duyan ailenizdeki çocuklar veya yaşlılar için mükemmel bir tablet haline getirir.

 • iPad Mini (6. nesil)

  Yepyeni iPad mini, yeni iPad Air ve iPad Pro’nun görünümüyle uyumlu hale getiren devasa bir yeniden tasarıma sahiptir. A15 Bionic içerir, 2. Nesil Apple Pencil için destek sunar, güç düğmesinde yerleşik Touch ID bulunur ve kablolu bağlantı için bir USB-C bağlantı noktası kullanır.

 • PBI iPad Air 5. Nesil

  iPad Air (5. Nesil)

  iPad Air 5. Nesil, yüksek puan alan M1 işlemci, 5G bağlantısı (hücresel modeller için), Merkez Sahne özelliği ve yepyeni renkler sunar. Yalnızca 64 GB WiFi modeli için 599 dolardan başlıyor ve 256 GB dahili depolamaya yükseltme mevcut.

 • iPad Pro 2021 11 inç için Ürün Resmi

  iPad Pro 11 inç (2021)

  iPad Pro 11 inç, Apple’ın daha küçük bir form faktöründe sunduklarının en iyisidir. İster medya tüketimi ister üretkenliğe dayalı görevler olsun, tüm cephelerde sunulan güçlü bir kullanıcı deneyimi sağlamak için çalışan M1 İşlemci ve ProMotion ekranla birlikte gelir.

 • iPad Pro 2021 12,9 inç için Ürün Resmi

  Apple iPad Pro 12,9 inç (2021)

  12,9 inç iPad Pro, Apple’ın tablet kararlılığında bulunan en iyi donanımı bir araya getiriyor. ProMotion desteğine sahip Liquid Retina XDR ekranla birlikte gelir ve hareket halindeyken yüksek parlaklıkta bir panele ihtiyaç duyanlar için bakmaya değer bir seçimdir.