Hisense, CES 2023’te yeni nesil ULED ve Lazer TV’leri piyasaya sürüyor


CES tamamen ekranlar ve Akıllı TV’lerle ilgilidir. Samsung ve LG yeni TV ve monitör serisini çoktan sergilemiş olsa da, Hisense bugün CES 2023’te yeni nesil ULED ve Lazer TV’lerini tanıttı. Yeni nesil ULED TV’lerle Hisense, mini LED teknolojisini tüm ULED serisinde genişletiyor. Hisense, yeni ULED ve Lazer TV’lere ek olarak, yeni nesil ULED teknolojisi olan ULED X’i temel alan UX TV’yi de sergiledi.


U8K Serisi

Hisense U8K serisi, şirketin amiral gemisi teklifidir ve ilk kez Hisense’nin ULED teknolojisi ile eşleştirilmiş mini LED teknolojisini sunan U8 serisinin başarısını temel alır. U8K serisi, bir önceki yıla göre iki kattan fazla yerel karartma bölgesi ve 1500 nite kadar parlaklık ile mini LED kategorisinde en iyi görüntü kalitesini ve değerini sunuyor.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Ayrıca 55 ile 85 inç arasında değişen ekran boyutlarına sahiptir ve TV yansımalarını azaltmak için parlama önleyici, düşük yansımalı bir ekrana sahiptir. U8K serisi, akıcı bir görüntü ve oyun deneyimi için 144 Hz yerel yenileme hızına sahiptir ve ayrıca Game Mode Pro, Wi-Fi 6E, Otomatik Düşük Gecikme Modu, FreeSync Premium Pro ve ultra yüksek hızlı HDMI gibi popüler özelliklere sahiptir. bağlantı noktaları.

U7K Serisi

Hisense U7K serisi, oyun oynamak için tasarlanmıştır ve 55 ile 85 inç arasında bir dizi ekran boyutu sunar. Hisense’nin ULED teknolojisi ve Quantum Dot teknolojisi ile eşleştirilmiş bir mini LED yükseltmesine sahiptir. Bunlara ek olarak U7K, Dolby Vision IQ, HDR10+, HLR Quantum Dot, IMAX Enhanced ve FilmMaker Modu gibi çeşitli görüntü kalitesi özelliklerine sahiptir.

U8K serisi gibi, U7K serisi de akıcı hareket için 144 Hz değişken yenileme hızına sahiptir. Oyun için optimize edilmiş olan U7K ayrıca tam spektrumlu görseller için otomatik düşük gecikme modu, FreeSync Premium Pro, HDR 10+ Oyun ve Dolby Vision’a sahiptir. Hızlı tepki süreleri ve minimum hareket bulanıklığı ile akıcı oyun sağlayan ultra yüksek hızlı HDMI bağlantı noktaları desteğine sahiptir.

U6K Serisi

Hisense U6K serisi, Hisense’nin ULED teknolojisi ve Quantum Dot teknolojisi ile birlikte mini LED teknolojisi sunan giriş seviyesi premium bir modeldir. Geçen yılın U6 serisinden daha fazla yerel karartma bölgesine ve daha yüksek tepe parlaklığına sahiptir. Listedeki diğer TV’ler gibi, U6K serisi de birinci sınıf bir izleme deneyimi için Dolby Vision HDR, HDR 10+, Quantum Dot, MEMC ve FilmMaker Modu gibi özelliklerle birlikte gelir.

Ayrıca Oyun Modu ve 60Hz VRR ile Dolby Vision ve oyuncular için otomatik düşük gecikme modu vardır. Seri, birinci sınıf ses yetenekleri için Dolby Atmos ses ve eARC’ye sahiptir ve 50 ile 85 inç arasında değişen ekran boyutlarında sunulur. Hisense, U6K serisi TV’lerin fiyatlarının 500 doların altında olduğunu söylerken, U7K ve U8K serilerinin fiyatları şu an için bilinmiyor.

ULED 2023

Kaynak: Hisense

kullanıcı deneyimi TV

UX, Hisense’nin bugün tanıttığı belki de en gelişmiş LED TV’dir. UX TV, şirketin ULED teknolojisinin en gelişmiş versiyonu olan Hisense’nin ULED X teknolojisine dayanmaktadır. Hisense, 16 bitlik bir ışık kontrol algoritması ile ULED X’in, OLED TV’nin üç katı çevresel kontrast ve iki katı dinamik aralık elde ederken, aynı zamanda Quantum LED’in parlaklığına da ulaşabileceğini söylüyor. ULED X teknolojisi sayesinde UX TV, 2500 nitlik bir tepe parlaklığa ve 150.000:1 kontrast oranına ulaşabilir.

Hisense’nin Hi-View Engine X yonga seti, 20.000 Mini LED ve 5000’den fazla karartma bölgesi sayesinde TV, en iyi görüntü kalitesini sunmak için otomatik ayarlamalar yapar. UX serisinde 85 inç ekran boyutu, 4K çözünürlük, genişletilmiş görüntüleme açısı, ultra düşük yansıma paneli, Dolby Vision, Wi-Fi 6E, FreeSync Premium Pro ve daha fazlası bulunur. UX serisi ayrıca, 80 watt’ın üzerinde güç, yedi hoparlör ve sürükleyici bir ses deneyimi için Dolby Atmos’lu 4.1.2 çok kanallı ses sistemi ile övünen CineStage X adlı yeni geliştirilmiş ses sistemini de içeriyor.

Hisense-lazer-TV-CES-2023-01

Kaynak: Hisense

Hisense, ULED TV’lere ek olarak CES 2023’te bir dizi yeni Lazer TV ve Lazer Sinema’yı da tanıttı. Yeni Lazer TV serisi, her ikisi de yüksek kazançlı ALR özelliğine sahip L9H TriChroma Lazer TV ve L5H 4K Akıllı Lazer TV’yi içeriyor. gelişmiş parlaklık, yerleşik TV alıcıları, Google TV ve birinci sınıf ses kalitesi için ekranlar. L9H TriChroma ayrıca, gelişmiş renk ve kontrast için üçlü lazer ışık motoru ve Dolby Vision içerir ve L5H, tek bir X-Fusion Mavi Lazer Işık Kaynağı ve Dolby Vision desteği içerir.

Şu anda yeni Hisense ürünlerinin ne zaman piyasaya çıkacağına dair bir bilgi yok, ancak sizi gelişmelerden haberdar edeceğiz. CES 2023’teki bu tür heyecan verici teknoloji çıkışları için en son haberler ve kapsam için Pocketnow’u takip ettiğinizden emin olun.