Heyecan duymanız gereken yakında çıkacak Samsung özellikleri


Samsung, bir zamanlar işletim sistemine sürekli olarak şişkinlik ekleyen, onu daha yavaş ve daha kararsız hale getiren OEM olarak biliniyordu. TouchWiz dönemi çoktan geride kaldı ve One UI, Android’in en sevdiğimiz görünümlerinden biri, Samsung’un en kötülerden biri olmaktan, en yeni ve eski amiral gemisi cihazlarını zamanında güncellemede en iyilerinden biri haline geldiğinden bahsetmiyorum bile. biçim. Ayrıca 2022’de satın alabileceğiniz en iyi Samsung telefonların bir listesine sahibiz.


Samsung kesinlikle çok yol kat etti. Şirket, her yinelemeli güncellemede hala ince ayar yapıyor ve yeni özellikler ekliyor olsa da, bunu profesyonelce yapıyor, bu da mevcut cihazları güncelleme yeteneklerini yavaşlatmıyor. Son birkaç güncelleme döngüsü, üst düzey ve orta seviye cihaz portföyünün tamamında sorunsuz geçti ve özellikler, güvenlik yamaları ve işletim sistemi güncellemeleri açısından önde gelen OEM’lerden biri.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Yaklaşan One UI 5.0 yazılım güncellemesi, birkaç yeni Material You özelliği ve iyileştirmesi, büyük ekranlı cihazlar için optimizasyonlar, yeni izinler ve bildirimler üzerinde daha iyi kontrol, seçilen yeni bir fotoğraf ve çok daha fazlasını içeren en son Android 13 işletim sistemini temel alacaktır. Daha.

Bu yazıda, en son Galaxy S22 serisi, Galaxy Z Fold ve Flip serisi ve Galaxy serisindeki diğer birçok orta seviye cihaz dahil olmak üzere yakın zamanda piyasaya sürülen Galaxy cihazlarına gelen tüm büyük yeni ve ilginç özellikleri toplamaya karar verdik.


Yeniden tasarlanan kilit ekranı

kilit ekranı özelleştirme Samsung One UI 5 özelliği

GoodLock daha önce Samsung kullanıcılarının bildirimlerin yerleşimini, medya oynatıcıyı, alt kısayolları ve hatta saatin stilini değiştirmesine izin veriyordu. Samsung, artık herhangi bir ek uygulamanın indirilmesine gerek kalmadan işletim sistemine eklenecek olan bunu bir adım daha ileri götürüyor gibi görünüyor.

Yeni özellikler, videoları kırpılabilir ve unutulmaz anlara aktarma seçeneğini içerecek ve bunlar aynı zamanda kilit ekranlarınız olarak da ayarlanabilecek. Kilit ekranı, kullanıcıların duvar kağıdını, saat stilini, bildirim açılır pencerelerini ve daha fazlasını değiştirmesine olanak tanıyan yeni bir özelleştirici seçeneği de alacak.

Bixby Metin Araması

Bixby Metin Araması Samsung One UI 5 özelliği

Bixby Metin Araması, Google’ın Google Ekran Araması özelliğini uygulamasına benzer. Bu özellik ile bir aramayı cevapladığınızda, karşı hattaki kişiye bildirim gönderilir ve Bixby’nin sizin adınıza söylemesini istediğiniz her şeyi yazmanıza izin verilir. Hizmet, her şeyi gerçek zamanlı olarak yazıya dökecek ve Güney Kore’de zaten mevcut.

İngilizce dilinin 2023’ün başlarında desteklenmesi planlanıyor. Bu özelliği görmekten heyecan duyuyoruz ve konuşamadığınız ve sohbet edemediğiniz bazı durumlarda yardımcı olabilir.

Galeri akıllı metin seçimi Samsung One UI 5 özelliği

Google Fotoğraflar’a benzer şekilde, Samsung Galeri uygulaması artık fotoğraflardaki resimlerden metin çıkarabilecek. Bu özellikle notların, restoranların, karmaşık sayıların ve matematik problemlerinin fotoğraflarını çekerken zaman kazanmak için faydalı olacaktır. Özellik, çoğu şeyi görünüşünden tanıyabilecek ve gerçek bir hayat kurtarıcı olabilir.

rutinler

Rutinler Samsung One UI 5 özelliği

Rutinler, kullanıcıların etkinliklere dayalı olarak cihazda bir dizi eylemi tetiklemesine olanak tanır. Bu eylemler tetiklendiğinde One UI 5, cihazın ayarlarını özelleştirebilecek ve kullanıcının alışkanlıklarını otomatikleştirmesine olanak tanıyacak.

Örneğin: Uyku etkinleştirildiğinde, telefon otomatik olarak “Uyku” moduna geçecek, belirli bir süre “Rahatsız Etmeyin” özelliğini açacak ve yalnızca belirtilen kişilerin kişiye ulaşmasına izin verecektir. Diğer birçok uygulama, uygulama bazında etkinleştirilebilir ve devre dışı bırakılabilir, bu da bu özelliği daha sorunsuz hale getirir.

Bildirimler

Yeniden tasarlanan bildirimler Samsung One UI 5 özelliği

One UI 5’te kullanıcı arayüzü büyük ölçüde aynı kalırken, animasyonlar tamamen farklı olacak ve bildirimler de daha kalın, daha büyük ve daha net olacak. Bir bakışta daha kolay okunabilmeleri için simgeler daha büyük olacak ve aramaları yönetmeyi kolaylaştırmak için düğmeler daha belirgin hale gelecek.

Açılır çağrı ekranı da yeni bir kat boya alacak ve kullanıcı arayüzünün geri kalanıyla birlikte daha modern ve güncel görünmesini sağlayacak.

Akıllı Öneriler

akıllı öneriler ve widget'lar Samsung One UI 5 özelliği

Akıllı Öneriler, One UI 5’te yalnızca daha akıllı olmakla kalmayıp aynı zamanda daha gelişmiş hale gelecek olan Android ve Samsung cihazlarda büyük bir rol oynamaktadır. Samsung, kullanıcıların görevleri daha hızlı tamamlamasına yardımcı olan birkaç yeni widget’a sahip olacak. Widget’lar otomatik olarak uygulamalar önerecek ve eylemler, kullanıcının gün boyunca daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmasını sağlayacaktır.

Uygun Samsung cihazlarına Samsung’un One UI 5.0 güncellemesiyle gelen çok daha fazla seçenek ve gizli değişiklikler var. Liste, daha iyi güvenlik ve gizlilik özellikleri ile güvenlik ve uyarıları anlamak ve iyileştirmek için özel bir pano içerir. Göstergeler, özel bilgiler paylaşıldığında, yakalandığında veya depolandığında ve daha birçok durumda kullanıcıları uyaracaktır.

Bu muhteşem Galaxy cihazlarına göz atın

 • Samsung Galaxy S22 Yeşil

  Samsung Galaksi S22

  Samsung Galaxy S22, amiral gemisi 4nm yonga seti, arkada hem gece hem de gündüz önemli anıları yakalayabilen üç kamera kurulumu ve tek bir şarjla tam bir gün dayanabilen uzun bir pil ömrü ile geliyor. Kompakt ve şık bir cihaz istiyorsanız Galaxy S22, 2022’de alabileceğiniz en iyi cihazlardan biridir.

 • PBI Samsung Galaxy S22 Pembe Altın

  Samsung Galaxy S22 Artı

  Samsung Galaxy S22 Plus, daha büyük bir 6,6 inç ekrana sahiptir ve standart Galaxy S22 ile aynı 4nm amiral gemisi yonga seti ile birlikte gelir. En iyi ve en unutulmaz anlarınızı yakalamak için üç kamerası vardır ve düşük ışıkta daha iyi performans için gelişmiş gece fotoğrafçılığı özelliklerine sahiptir. Samsung’un en iyi amiral gemisi cihazı, tüm temel özellikleri ve iyi bir önlem için biraz daha fazlasını içeriyor.

 • PBI PNG Samsung Galaxy S22 Ultra

  Samsung Galaxy S22 Ultra

  Samsung Galaxy S22 Ultra, piyasadaki en iyi Android cihazlardan biridir. En üst düzey teknik özelliklere, tonlarca güce, olağanüstü bir kameraya, S Pen kalemi desteğine ve diğer harika özelliklere sahiptir. Mutlak bir canavar ve her şeyi ter dökmeden yapabilen bir şey arıyorsanız, Galaxy S22 Ultra her şeye sahiptir.