Her zaman en iyi tasarrufları nasıl elde edersiniz?


Hayat harika! Ama daha iyi hale getirmenin yolları var. Örneğin alışveriş yapın. Hepimiz çevrimiçi olmayı ve o harika yeni akıllı telefonu, yeni bir dizüstü bilgisayarı, gitarı, mutfak robotunu, renkleri, kameraları ve arzu edebileceğiniz her şeyi aramayı seviyoruz. Ancak, genellikle biraz pahalı olduğu için istediğimizi almayız. Ancak yine de, özellikle çevrimiçi alışveriş yaparken en sevdiğimiz ürünleri daha ucuza almanın yolları var. Ve yeni cihazınızın son fiyatından bir miktar indirim yapabildiğiniz zaman alışverişin her zaman daha iyi olduğunu kabul etmeliyiz.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Her zaman en iyi ve en son teknolojiyi daha ucuza almalarına yardımcı olmaya çalıştığımızdan, Pocketnow’ın okuyucularımızın inanılmaz tasarruflar elde etmelerine yardımcı olma konusunda bir iki şey bildiğine inanmak istiyoruz. Ancak, ihtiyacınız olan her şeyden tasarruf etmenize de yardımcı olmak istiyoruz. Bu nedenle, yeni aksiyon figürünüzden, mutfak gereçlerinizden, mobilyalarınızdan, aksesuarlarınızdan ve daha fazlasından tasarruf edebilmeniz için size en iyi fırsatları sunmamıza yardımcı olan bazı bilgileri paylaşmaya karar verdik.

para harcamak

Kaynak: Hindistan Times Tech


Ne istediğiniz ve neye ihtiyacınız olduğu konusunda çok net olun

Bu, listedeki en zor ikinci adım olabilir ve ne istediğinizden emin değilseniz seçeneklerinizi daraltamayacağınız için hemen başlangıca yerleştirilir. Örneğin, genellikle 1.799$’a satılan seksi görünümlü Dell XPS 13 9310’u sürekli kontrol ettiğinizi varsayalım. Ancak Eylül 2020’de piyasaya sürülen yeni bir dizüstü bilgisayar için bu kadar para harcamak istemezsiniz. Ara sıra 600 dolardan fazla tasarruf ettiğini gördüğümüz için elbette 1.000 dolara düşmesini bekleyebilirsiniz. Ama daha kritik bir soruyla karşı karşıyayız, buna gerçekten ihtiyacınız var mı? Veya benzer performans sağlayacak başka bir dizüstü bilgisayarla yaşayabilir misiniz?

Bir ürüne odaklandıysanız, en iyi seçiminiz ürünü sepetinize eklemek ve sepetinizdeki bir ürünün fiyatının değiştiğine dair bir bildirim aldığınızda tetiği çekmeye hazır olmaktır. Bununla birlikte, bunu bir adım daha ileri götürür ve bana benzer performans ve neredeyse aynı teknik özellikleri sağlayacak diğer seçenekleri düşünürdüm. Ancak bu, yalnızca perde arkasında olup bitenlerle daha fazla ilgileniyorsanız işe yarayacaktır. Veya içinizin rahat etmesi için genellikle bir çeşit garantiyle desteklendikleri için her zaman dikkate alınması gereken mükemmel bir seçenek olan yenilenmiş ürünleri kontrol edin.

Para hataları - MoneyWise

Kaynak: MoneyWise

Bütçe tanımla

Bu kolay bir adımdır. Yeni ürününüzü doğrudan satın almak için yeterli paranız olduğundan emin olun veya ürününüz için birkaç ay içinde ödemeyi kolaylaştıracak bir tür özel taksit planı alabildiğinizden emin olun. fırsatlar aramanın tüm amacını yener. Her iki durumda da, ay sonunda cebinizde en son model telefona sahip olmaktan daha önemli olan yiyecek ve faturalarınızı ödeyecek kadar paranız olduğundan emin olun.

Bütçenizi oluşturmak, ürünlerinizi daha hızlı satın almanıza yardımcı olacak bir başka önemli husustur, çünkü cebinizin kaldırabileceği aralığa düştüğünde bir anlaşma için tetiği çekme olasılığınız daha yüksektir. Ancak yine de çok fazla ödeme yaptığınızı öğrenebilirsiniz, bu da bizi bir sonraki adıma götürür.

Amazon ürün kutuları

Kaynak: Para

Web ile ilgili en iyi şeylerden biri, hemen hemen her yerde ve her yerde fırsatlar arayabilmenizdir; bu, aynı anda tonlarca sekme açmaya alışkın olmayan biri için biraz bunaltıcı olabilir.

Elbette, alışverişinizi doğrudan Amazon.com’a götürmeyi seçebilirsiniz, ancak B&H, Target, Best Buy, Adorama, eBay ve daha birçok sitenin de olduğunu unutmayın. Ve bir şeyler ters giderse arkanızı kollayacak olan bu popüler sitelere bağlı kalmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Aynı zamanda, doğrulanmamış satıcılardan veya gerçek olamayacak kadar iyi görünen anlaşmalardan uzak durmayı düşünmelisiniz. İçgüdülerinize güvenin, çünkü dürüstlük her ruhta bulunan bir erdem değildir.

Ayrıca günlük ürünlerde daha fazla tasarruf elde etmek için kupon sitelerini kontrol etmenizi ve Capital One Shopping, Slick Deals, Retail Me Not, Tada ve daha fazlasından tarayıcı uzantıları eklemenizi tavsiye ederiz.

sürgülü kart

Kaynak: pmnts

Karşılaştırmak

Satın alacağınız cihaza zaten karar verdiyseniz, bu gereksiz bir adım olabilir. Demek istediğim, nereden alırsanız alın aynı ürünü alacağınız için büyük olasılıkla en düşük fiyat etiketini seçeceksiniz. Bununla birlikte, bazı mağazaların, satın alma işleminize uygun uzatılmış garantiler ve diğer ücretsiz ürünler sunduğunu da düşünmeniz yardımcı olacaktır.

Bu adım, genellikle en iyi genel anlaşmayı elde etmek için fiyatlandırma ve nakliye maliyetlerini karşılaştırmanızı sağlar. Ancak, belirli bir ürün veya markayı aramıyor olabileceğiniz için benzer ürünleri de karşılaştırabilirsiniz.

Kulaklıkları örnek olarak alın. Pazar, aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca seçenekle dolu ve sonunda daha fazla ve daha iyi özellikler için en yüksek doları ödemek zorunda kalacaksınız. Bahse girerim Apple hayranları, şu anda 100 $ indirim alan Apple AirPods Max dahil olmak üzere Apple ürünlerini ilk olarak kontrol edeceklerdir. ANC, Şeffaflık Modu, Uzamsal Ses, 20 saatlik pil ömrü ve daha fazlasını 449 dolara sunuyorlar. Bununla birlikte, Sony, Bose, Skullcandy ve daha fazlasından seçenekler de dahil olmak üzere, ANC’li, daha da uzun pil ömrüne sahip, 350 ABD dolarını aşmayan fiyat etiketleriyle diğer birinci sınıf kulaklıkları da alabileceksiniz. Ayrıca, ihtiyaçlarınıza en uygun cihazı görmek için kişisel olarak test etmek ve bu ürünleri karşılaştırmak veya Pocketnow’un YouTube Kanalındaki incelemelerimizi izlemek isteyebilirsiniz.

Sabır

Bu, yeni bir üründe tasarruf etmek isteyenler için en zorlayıcı adımdır. Ancak sabırlı olmak, büyük tasarruflar elde etmenin en etkili yollarından biridir ve bunun birkaç nedeni vardır. Örneğin, aklınıza gelebilecek hemen hemen her şeyden tasarruf edebileceğiniz özel etkinlikleri her zaman beklemelisiniz.

Kişisel olarak, yeni evim için akıllı LED ampuller, akıllı hoparlörler, akıllı güvenlik kameraları ve daha fazlası dahil olmak üzere bazı yeni araçlar satın almak için Amazon Prime Day’i bekliyorum. Yine de tasarruf, hayal edebileceğiniz hemen hemen her şeyi kapsar. Ancak, Kara Cuma, Sevgililer Günü, Babalar Günü, Anneler Günü, Bağımsızlık Günü, Noel ve daha fazlasında da tasarruf edebileceğiniz için, tasarruf etmeye başlamak için Amazon Prime Day’i beklemeniz gerekmez. Bu nedenle, bu tarihlere hazır olmak için yeterince nakit biriktirmek her zaman iyidir.

Tasarruflar genellikle yenilenmeye yaklaşan ürünlere veya piyasaya sürülen yeni ürünlerin önceki yinelemelerine uygulanır. Mükemmel bir örnek, selefinin 256 GB depolama seçeneğinde 150 $’a varan tasarruf elde etmesini sağlayan Apple iPad Air’in en son sürümüdür; Aslında, Apple’ın M1 çipinin sunduğu güç ve pil ömrünü kaçırıyor olabilirsiniz, ancak bu, biraz tasarruf etmek istiyorsanız iPad Air 4’ün kötü bir seçenek olduğu anlamına gelmez.

Apple MacBook Air Uzun

Kaynak: Pocketnow Videosu

Eğlence

Son adım, iyi yapılan bir işin ödülü olarak gelir. Artık toplam perakende fiyatını ödemek zorunda olmadığınızı bilerek yeni telefonunuzu, tabletinizi, dizüstü bilgisayarınızı, gitarınızı veya satın aldığınız herhangi bir şeyi kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Her yeni ürününüzü elinize aldığınızda sizi gülümsetecek ve hatta satın alabileceğinizi anladığınızda gelen pişmanlıkları yaşamak zorunda kalmayacağınız için bir şeyler satın almaktan daha fazla keyif almanızı sağlayacak eşsiz bir memnuniyet biçimidir. yeni cihazınızı daha ucuza satın aldınız.

Ve tüm bu zahmete katlanmak istemiyorsanız, yeni teknolojiden tasarruf etmenize yardımcı olmak için sürekli olarak en iyi fiyatları aradığımızdan, piyasadaki en iyi fırsatlardan bazılarını bulmak için sitemizi kontrol etmeyi de seçebilirsiniz. İstediğiniz.