Hayattan Bir Gün: Galaxy S22 Ultra


Geçen ay boyunca, Android tabletlerin, amiral gemisi telefonların durumu ve ekosistemin bu noktada nasıl göründüğü hakkında söyleyecek çok şeyim oldu. Son zamanlarda, ön siparişimi iptal ettikten sonra bile Galaxy S22 Ultra’yı neden aldığımı açıkladım. Bu kararın çoğu, OnePlus 10 Pro nihayet burada ABD’de piyasaya sürüldüğünde bulduğum hayal kırıklığına dayanıyordu.

Tab S8 Ultra’ma benzer şekilde, standart bir “inceleme” yerine Galaxy S22 Ultra’nın günlük yaşamda ne kadar iyi performans gösterdiğine bir göz atmak istedim. Kemerlerinizi bağlayın çünkü bu kesinlikle inişli çıkışlı bir yolculuktur.

Galaxy S22 Ultra hakkında sevdiğim şeyler

Masada S Pen ile Galaxy S22 Ultra Green

(İmaj kredisi: Android Central / Andrew Myrick)

Galaxy Z Fold 2’den Galaxy Z Fold 3’e yükseltmemin başlıca nedenlerinden biri S Pen desteğiydi. Ancak ondan önce, içerdiği S Pen sayesinde Galaxy Note serisinin (RIP) her zaman büyük bir hayranı oldum. Ve kısa bir süreliğine Galaxy S21 Ultra’ya sahip olmama rağmen, S Pen’i yalnızca yanımda bulundurmamak için kullanmak istediğim birçok kez oldu. Bu yüzden her zaman yanımda olmaya geri dönmek istemem çok doğaldı. Ve tahmin edebileceğiniz gibi, hayal kırıklığına uğratmadı.

Bütün gün yanımda S22 Ultra ile bir masanın üzerine oturup elle yazılmış notlar aldığımdan değil, çünkü asıl defterim bunun için var. Ama aklıma bir fikir geldiğinde veya karım benden bir şey yapmamı istediğinde, S Pen’i çıkarıp hatırlamam gerekenleri not edip oradan devam edebilirim. Bu sadece beni mutlu eden bir yaşam kalitesi şeyi ve eminim birçok kişi de aynı şeyi hissediyor, karım da dahil kendi S22 Ultra’sıyla.

Samsung Galaxy S22 Ultra Ekran Android Merkezi Web Sitesi

(İmaj kredisi: Nick Sutrich / Android Central)

Yılın en iyi telefonlarından biriyle geçirdiğim süre içinde benim için en çok göze çarpan şeyin, yazılım özellikleri ve hatta geliştirilmiş kamera sistemi ile hiçbir ilgisi yok. Her şey tasarım ve ekranla ilgili. Devasa 6,8 inç ekranıyla bile, yuvarlatılmış kenarları Galaxy S22 Ultra’yı tutmayı ve günlük kullanmayı ÇOK daha rahat hale getiriyor, özellikle de 6,7 inç ekran boyutuna sahip iPhone 13 Pro Max ile karşılaştırıldığında. Aradaki fark ayrıntılardadır ve Apple’ın sert kenarları, ister bir mesajı yanıtlamak için telefonu kaldırıyor olun, ister arkanıza yaslanıp Twitter’da doom-kaydırıyor olun, çok eğlenceli bir deneyim sağlamaz. Reddit.