Hangi Chromebook’lar ve Chrome OS cihazları Steam oyunlarını destekleyecek?


Hangi Chromebook’lar ve Chrome OS cihazları Steam oyunlarını destekleyecek?

En iyi cevap: Şu anda Steam Beta, yediden fazla farklı Chromebook’ta desteklenmektedir. Google, en azından, en az 11. Nesil Intel Core i5 veya i7 işlemciler, AMD Ryzen 3 veya üstü ve en az 8 GB RAM içeren bir Chromebook’a ihtiyacınız olacağını belirtir.

Chrome OS’de Steam, son iki yılın büyük bir bölümünde söylentilere konu oldu ve dalga geçildi. O zamandan beri, Google ve Valve’ın Chromebook’lara ve diğer Chrome OS destekli bilgisayarlara “gerçek” oyun getirme planı hakkında yalnızca küçük bilgiler paylaşıldı.

2022’deki Google for Games Geliştirici Zirvesi görüşmelerinden birinde yapılan biraz olaysız duyurunun ardından, pek çok kişi gereksinimlerin ne olacağını merak etti. Duyurudan birkaç gün sonra Google, en sevdiğiniz Steam oyunlarını Chromebook’larda oynamayı denemek istiyorsanız hangi donanıma ihtiyaç duyulacağına dair biraz daha bilgi verdi.

Chromebook’unuzda daha fazla güç

Android Central’a neden güvenebilirsiniz?
Uzman incelemecilerimiz, sizin için en iyisini seçebilmeniz için ürünleri ve hizmetleri test etmek ve karşılaştırmak için saatler harcıyor. Nasıl test ettiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Çadır modunda Acer Chromebook Spin 713'te Steam'in önündeki Xbox Denetleyicisi

(İmaj kredisi: Andrew Myrick / Android Central)

ChromeOS Beta’da Steam açılış sayfasında Google, şu anda programla uyumlu olan Chromebook’ların bir listesini sağlar. Bunlar, son aylarda piyasaya sürülen en iyi Chromebook’lardan bazılarının yanı sıra piyasada bulunmayan bazılarını içerir.