Google’ın iPhone’lar için yeni ‘Android’e Geç’ uygulaması App Store’da görünüyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Google’ın Switch to Android uygulaması Apple App Store’da göründü.
  • Uygulama, kullanıcıları iMessage’ı kapatarak ve medyalarını iCloud’dan kopyalayarak yönlendirir.
  • Uygulamaya yalnızca App Store girişine bir bağlantı aracılığıyla erişilebilir görünüyor.

Apple’ın Play Store’daki kendi iPhone’a Taşı uygulamasına karşı bir Android’e Geçiş uygulamasının Google’dan App Store’a gelmek üzere olduğuna dair raporlar var. Görünüşe göre uygulama, geçiş yapmak istiyorlarsa iPhone kullanıcılarının indirebileceği (TechCrunch aracılığıyla) nihayet mevcut.

Android’e Geçiş uygulaması, kullanıcıları verilerini bir iOS cihazından en iyi Android telefonlardan herhangi birine taşımak için bir akıştan geçiren oldukça basit bir uygulama gibi görünüyor. İşlem, kullanıcıların Android cihazında görünecek bir QR kodunu taramasını gerektirir, ardından kullanıcı iPhone’dan taşımak istediği içeriği seçer.

Veriler taşındıktan sonra, metinlerde herhangi bir gecikmeyi önlemek için kullanıcılardan iMessage’ı devre dışı bırakmalarını isteyen bir ekran görüntülenir. Son adım, kullanıcıların Google Fotoğraflar da dahil olmak üzere Google bulut depolama alanınıza iCloud ortamının aktarılmasını istemesine olanak tanır.

Google'ın Android uygulamasına geç

(İmaj kredisi: App Store)

Android’e Geçiş uygulaması, Google onu dünyaya salmaya hazır olmasa da, küçük bir tantana ile gelmiş gibi görünüyor. Uygulamanın resmi bir duyurusu yapılmadı ve şimdilik yalnızca App Store girişine doğrudan bir bağlantı aracılığıyla erişilebilir. (yeni sekmede açılır) (App Store’u tarama girişimlerimiz, uygulamayı arama sonuçlarında göstermiyor). Bununla birlikte, uygulamayı indirebildik ancak aktarım akışını gerçekleştiremedik. Google, yorum talebimize hemen yanıt veremedi.