Google Voice artık sinir bozucu spam arayanlar hakkında sizi uyaracak


Ne bilmek istiyorsun

  • Google Voice’un, kullanıcıları “spam olduğundan şüphelenilen bir arayana” karşı uyaran yeni güncellemesi kullanıma sunuluyor.
  • Kullanıcılar, numarasının altında açık bir etiketle işaretlenmiş olduğundan şüphelenilen bir numara görecektir.
  • Onaylanmış bir spam arayan, girişi bir spam klasöründe oturum açmış olarak otomatik olarak sesli postaya gönderilecektir.

Google Voice, sinir bozucu arayanları uzaklaştırmak için başka bir kullanışlı araç almaya başlıyor.

Google’ın Workspace bloguna göre, Google Voice’un arama ekranı, gelen arama şüpheli bir spam numarasından geliyorsa yakında kullanıcıları uyaracaktır. Bugün kullanıma sunulmasıyla birlikte, kullanıcılar yakında arama ekranında ilgili numaranın altında ve arama geçmişlerinde “Şüpheli Spam Arayan” ifadesini görecekler. Ek olarak, Google, Voice’a sunulduktan sonra kullanıcılar için bazı ekstra araçlar dahil ediyor.

Bu seçeneğin başlangıçta devre dışı bırakılmış Google Voice uygulamanızda görüneceğini unutmayın. Etkinleştirmek için şuraya gidin: Ayarlar > Güvenlik > Filtrele açmak için. Bunu yaparken uygulama, Google’ın spam olarak kabul ettiği tüm aramaların otomatik olarak sesli mesaja gönderileceğini ve normal arama geçmişi listenize değil, spam klasörüne kaydedileceğini size bildirir.

Google Voice'un spam olduğundan şüphelenilen bir arayan hakkında yeni uyarısı.

(İmaj kredisi: Google)

Şüpheli bir spam arayanı yine de telefonunuzu çalıyorsa, Google’ın şüphelerini “doğrulama” ve sizi bir daha rahatsız etmemesi için yukarıda belirtilen yerlere zorlama seçeneği olacaktır. Bununla birlikte, bir numara Google tarafından yanlışlıkla spam olarak işaretlendiyse, bunun “spam olmadığını” bilmelerini sağlayabilirsiniz; bu, gelecekte bu işaretin arama ekranınızda görünmesini kaldıracaktır.