Google, Ukrayna’ya desteğini artırıyor, 5 milyon dolara kadar bağış yapacak


Ne bilmek istiyorsun

  • Google, Ukrayna’da savaştan etkilenenlere yardım etmek için yaptığı son çabayı duyurur.
  • Şirket, sitesi üzerinden yapılan bağışları 5 milyon dolara kadar eşleştirecek ve bu bağışlar üç kuruluş arasında dağıtılacak.
  • Kampanya 30 Nisan’a kadar sürecek ve Google ile çalışanlarının şimdiden bağışlamış olduğu 25 milyon ABD dolarına eklenecek.

Ukrayna’daki savaş ülke vatandaşlarının çoğunu mahvetmeye ve yerinden etmeye devam ederken, Google da aralarında olmak üzere şirketler desteklerini göstermek için hızlandı. Teknoloji devinin son çabası, savaştan etkilenenleri desteklemek için insani çabaları desteklemek için daha fazla para toplamayı amaçlıyor.

Bugün Gmail hesabınıza giriş yaptıysanız, Ukrayna’daki yardım çabalarını desteklemek için bağış yapmanızı isteyen küçük bir pop-up fark etmiş olabilirsiniz. Tıkladığınızda, sizi Google’ın Ukrayna vatandaşlarına yardım etmek için şirketin son önlemini özetleyen Ukrayna yardım sayfasına götürür (Google arama ana sayfasında da bir bağlantı vardır).

Google, Ukrayna'daki yardım çabaları için bağış istiyor

(İmaj kredisi: Android Central)

Sayfada “Acil yardım sağlamaya ve yardım çabalarını desteklemeye yardımcı olmak için Google.org ve Google çalışanları şimdiden 25 milyon doların üzerinde bağış ve ayni destek taahhüt etti” açıklaması yapılıyor. “Yardım çabalarına daha fazla yardımcı olmak için Google.org, 30 Nisan’a kadar bu kampanyaya 5 milyon dolara kadar bağış yapacak.”