Google TV’li Chromecast, uzun zamandır beklenen kişiselleştirilmiş ekran koruyucuyu kullanıma sunuyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Google, geçen yılın sonlarında Google TV dongle’ı için kişiselleştirilmiş ekran koruyucuları duyurdu.
  • Özellik, ABD’de Google TV cihazlarıyla birlikte Chromecast’e resmi olarak yayılıyor
  • Yeni ekran koruyucu, kullanıcılara kişiselleştirilmiş içeriğe sahip çeşitli kartlara erişim sağlar.
  • Bazı kullanıcılar, özelliği daha yeni bir kullanıcı arayüzüyle Mart ayında almaya başladı.

Uzun bir bekleyişin ardından Google, sonunda Google TV cihazlarıyla Chromecast için kişiselleştirilmiş ekran koruyucusunu kullanıma sunuyor.

Bu özellik, Google TV’nin Ambiyans modunu başka bir düzeye taşıyor ve bir widget’a benzer şekilde göz atılabilir bilgilere hızlı erişim sağlayan kartları görüntüleyerek en iyi akış cihazlarından birine ek kişiselleştirme getiriyor. Buna hava durumu, haberler, spor, YouTube gibi akış hizmetlerinden içerik önerileri ve daha fazlası dahildir.

Daha fazla gör

Özellik, geçen yıl gösterilenden farklı bir kullanıcı arayüzüne sahip gibi görünüyor. Başlangıçta, kartlar orta ekranın (altta) önemli bir bölümünü kaplayarak çok daha belirgin görünüyordu. Şimdi, ekran koruyucu görüntüleri net bir görünümde tutarak TV’nin altında küçük bir sıra olarak görünürler. Bu yeni kullanıcı arayüzü ilk olarak Mayıs ayında bazı kullanıcıların yeni ekran koruyucuları almaya başlamasıyla fark edildi.

Google TV'de kişiselleştirilmiş ekran koruyucu için eski kullanıcı arayüzü

(İmaj kredisi: Google)

Şirket, özelliği çok kullanıcılı haneler için kişiselleştirilmiş profillerin yanı sıra geçen yıl Ekim ayında duyurdu. Bununla birlikte, yeni profiller sonunda bu yılın başlarında ertelendi ve Mayıs ayında kullanıma sunuldu (bir nevi). Kullanıcılar kişiselleştirilmiş profilleri almaya başladığında, yeni ekran koruyucu, oturum açan kişiye göre uyarlanmış sonuçları göstermek için her bir profille eşitlenir.