Google TV uygulaması nihayet tüm akış ihtiyaçlarınız için iPhone’a geliyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Google TV uygulaması artık iOS’ta kullanılabilir.
  • Google’ın mevcut Play Filmler ve TV iOS uygulaması, Google TV olacak şekilde otomatik olarak güncellenecektir.
  • İzleme listesi, öneriler, derecelendirmeler, öne çıkanlar ve Asistan’ın tümü Android’den iOS’a taşınıyor.

Google TV’nin kişiselleştirilmiş program önerileri artık yalnızca Android cihazlara özel değil. Google, Çarşamba günü Play Movies & TV iOS uygulamasını kapattı ve yerine yeni Google TV iOS uygulamasını getirdi.

iPhone sahipleri artık en sevdikleri akış uygulamalarını listeleyebilir ve aralarında ne izleyeceklerine dair kişiselleştirilmiş öneriler alabilir. Ayrıca Google TV izleme listelerini yönetebilir ve Google TV veya Android TV setleriyle Chromecast gibi Google TV cihazlarında telefonlarını uzaktan kumanda olarak kullanabilirler.

Google, uygulamalarını sık sık iOS’ta kullanılabilir hale getirerek Google TV’nin önceki yokluğunu dikkate değer hale getirir. iPhone’ları olan Chromecast sahiplerinin, TV setleri dışında önerileri kolayca kontrol edip yönetememelerini sağladı.

iOS'ta Google TV

(İmaj kredisi: Google)

Google’ın duyuru yazısı (yeni sekmede açılır) hem iOS hem de Android kullanıcılarının kişiselleştirilmiş önerileri kontrol edebilecek, İzleme Listelerine şovlar ve filmler ekleyebilecek, kayıtları iyileştirmek için içeriği derecelendirebilecek, Android uygulamasında yepyeni bir özellik olan kişiselleştirilmiş Öne Çıkanlar’ı kontrol edebilecek ve telefonunuzu uzaktan kumanda olarak kullanabilecek. Android TV’nizi kontrol etmek için. Bu özelliğin, onu kontrol etmek için bir Android telefonu kullanma şeklinizden farklı olup olmayacağı belli değil.