Google Takvim güncellemesi, randevu çakışmalarını önlemeyi kolaylaştırır


Ne bilmek istiyorsun

  • Google, Takvim uygulamasında önemli güncellemeler duyurdu.
  • Yeni güncelleme, Google Takvim’deki randevu planlama aracında iyileştirmeler getiriyor.
  • Söz konusu güncelleme, kullanıcılar ve istemciler arasındaki zamanlama çakışmalarını durdurmamızı sağlar.

Google, kullanıcıların programlarına en uygun toplantıları ayarlamasına yardımcı olmak için Takvim uygulamasına bazı güncellemeler getiriyor. Güncelleme, kullanıcıların birden fazla takvim etkinliğinden kaynaklanan zamanlama çakışmalarını önlemeyi vaat ediyor.

Değişiklikler öncelikle okul veya iş kuruluşlarıyla ilgili hesaplarda ve ayrıca Google Workspace’e abone olan bireylerde bulunan randevu planlama aracına geliyor. Farkında olmayanlar için araç, müsaitlik durumlarını bir rezervasyon sayfası aracılığıyla paylaşmaya yardımcı olacaktır.

Şu an itibariyle, birisi randevu saatlerini başkalarıyla paylaşmaya çalışırsa, mevcut randevu süreci kullanıcının yalnızca bir takvimde çakışma olup olmadığını kontrol etmesine izin veriyor. Yeni güncelleme, kullanıcıların aynı anda birden fazla takvimi kontrol etmelerini sağlar.

(İmaj kredisi: Google)

Randevu programı kurulumu sırasında, Google Takvim kullanıcıları, birden fazla Google hesabını idare eden kullanıcılara yardımcı olacak şekilde, takvimlerinin bir önizlemesini kontrol edip görebilirler.