Google Şifre Yöneticisi yakında Dashlane’in kullanışlı özelliklerinden birini ödünç alabilir


Ne bilmek istiyorsun

  • Google, Chrome’da kayıtlı şifrelerinize ek notlar eklemenize izin verecek yeni bir yöntem üzerinde çalışıyor.
  • Yaklaşan özellik, Chrome Canary’nin son sürümünde tespit edildi.
  • Parolaları tarayıcıda manuel olarak kaydetmenize izin veren başka bir özellik ise üzerinde çalışılmaktadır.

Google’ın Şifre Yöneticisi, Android için en iyi şifre yöneticilerinden biridir, ancak eksiklikleri de vardır. Örneğin, şu anda Dashlane’den farklı olarak kayıtlı şifrelerinize not eklemenize izin vermiyor, ancak bu değişmek üzere.

u/Leopeva64-2 tanıtıcısını kullanan bir Reddit kullanıcısına göre Google, Chrome kullanıcılarının kayıtlı şifrelerine yararlı notlar eklemelerine olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Yeni özellik görünüşe göre Chrome Canary sürüm 101’de mevcut.

Herkes için yayına girdiğini varsayarsak, yeni seçeneğe “Şifre düzenle” bölümü açılarak erişilebilir. “Not” alanı, kayıtlı kimlik bilgilerinizin hemen altında bulunur.

Google Şifre Notları

Kaynak: u/Leopeva64-2 / ​​Reddit (İmaj kredisi: Kaynak: u/Leopeva64-2 / ​​Reddit)

Bu özellik, örneğin güvenlik sorularının yanıtlarını kaydetmek için kolay bir yönteme ihtiyaç duyan kişiler için kullanışlı olabilir. Ancak, Chrome’un herkese açık sürümünde ne zaman ve kullanıma sunulacağı net değil.

Diğer çoğu şifre yöneticisinin zaten buna sahip olduğu göz önüne alındığında, Chrome’un bu özelliği eklemesi biraz geç oldu. Ancak, parolalarınızla ilgili hassas bilgileri hatırlamanıza yardımcı olacak bir şey eklemek kötü bir fikir değildir.

Google Şifre Kılavuzu

Kaynak: u/Leopeva64-2 / ​​Reddit (İmaj kredisi: Kaynak: u/Leopeva64-2 / ​​Reddit)

Not eklemeye ek olarak, Google görünüşe göre şifreleri Chrome’da manuel olarak kaydetmenize olanak tanıyan yeni bir yol geliştiriyor. Bu ilk bakışta sıkıcı bir görev gibi görünse de, bu özellik bir web sitesine hem şifrenizi hem de kullanıcı adınızı girmenize çok yardımcı olabilir.